Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyedülállóként vállalhatom a...

Egyedülállóként vállalhatom a babámat?

Figyelt kérdés

80%-ra biztos hogy babát várok. A ciklusom 33-dik napjába vagyok és nekem mindig 25 napos szokott lenni. Csináltam egy tesztet amin a kontroll csík tökéletesen látszódott, de a 2. csík csak halványan. Sokan mondták hogy ha ott van a 2. csík az is pozitívat jelent.Ez biztos????

A párommal nem élünk együtt neki van egy 10 hónapos kisfia és nem egy normál kapcsolatról a miénk, ha értitek hogy mire gondolok.Nem akarom elítéljetek, tanácsot szeretnék kérni.Tegnap szó volt hogy megint csinálok egy tesztet.Végül kinyögte az abortuszt. Nagyon félek az abortusztól mert én azt hallottam, hogy az első abortusz után fennáll a lehetősége, hogy többet nem lehet babám. Azt pedig nem szeretném. Anyagilag nem vagyok milliomos, de tudom, hogy ha tényleg igaz, akkor a babámért mindenre képes vagyok, hogy megadjam neki amire szüksége van. Ettől nem félek. Nem akarom a páromat se elveszíteni, de az abortusztól tartok.Boldog vagyok, de félek is, mert egyikőjüket se szeretném elveszíteni.Az a halvány csík tuti terhességet jelent??? Szerintetek hogyan mondjam el neki, hogy ne féljen még egy babától és hogy én mindkettőjüket akarom szeretni, cirógatni, és mindkettőjükről akarok gondoskodni.


2009. jan. 2. 11:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom hány éves vagy?De ha már 30 elmultál,meggondolandó hogy mit teszel.Én abortusz ellenes vagyok de nem itélkezem senki fölőtt hiszen mindennek megvan a maga oka,indoka amit tiszteletben kell tartani.Elsősorban magadban kell letisztázni a dolgokat és ha döntöttél azt megbeszélni a pároddal.Ha igazán számítasz neki és szeret elfogadja a döntésedet.Ha nem...Nem akarok rossz indulatú lenni de ő nem csak nem azért nem akar babát mert neki van már egy.De téged megfoszthat ettől,ha annyira szeretnéd?Előbb magadban tisztázd a dolgokat.Sok kítartást,írd meg hogy alakultak a dolgok.Egy 2 gyerekes és 9 hetes kismami
2009. jan. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Na,akkor tisztán.Először is,a férfi családos házasember akivel kapcsolatod van?Nem ítéllek el,de gondolom Te magad is tudod,hogy ez nem helyes,és nem várhatod,hogy melletted maradjon,persze,hogy rá akar beszélni az abortuszra.A szeretői mivoltról nem írok inkább,mert nem ezt kérdezted.Ha nem így van,bocsáss meg nem akartalak megbántani.


A halvány csík is csík,főleg ha már ennyi ideje késik a mensid nagy az esély a terhességre.Azért csinálj mégegy tesztet.

Azt,hogy meg tudod-e,vagy szeretnéd-e tartani a babádat csak Te tudod eldönteni.És igen,van akinél már 1 abortusz is meddőséget okoz,van aki sokszor átesik rajt,és mégis lehet gyereke.Ezt előre neked még az orvos sem tudja biztosra megmondani.Lelkileg mindenképpen megvisel az biztos.

De szerintem,ha vállalod a babát azt annak tudatában tedd,hogy valószínű egyedül maradsz vele.És így,hogy a párodnak kicsi gyereke esetleg felesége felesége van,nem is várhatod,hogy titeket válasszon.

Egyébként az sokkal elítélendőbb amit a párod tett mint amit Te,de az sem helyes.Sajnos most a saját bőrödön fogod megtapasztalni milyen ember a gyereked apja.De ha veletek maradna, a helyedbe akkor sem lenne tiszta a lelkiismeretem.


Nagyon nehéz döntés előtt állsz,kívánok sok erőt neked hozzá,és,hogy jól dönts,bár ez jó már sehogysem lesz egyikőtöknek sem.

2009. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Utolso mondatod/kérdésedben ott van valami.

Elöször irod,hogy nem normàlis kapcsolat a tiétek,van neki egy 10 honapos gyermeke gondolom olyan titkos,vagyis tiltott kapcsolatotok van.

Nos szerintem ö azért mondta az abortuszt,mert ö tovàbbra is maradni akar ott ahol jelenleg is van.

Tényleg nem megbàntani akarlak,de öszinte leszek.

Ha ez a férfi igazàn akar veled jövöt,akkor nem abortuszt emleget,hanem tàmogat.De ugy tünik,ö benned a kalandot kereste,csalàdja màr van....

Babàrol:

Ha nagyon vàgyol rà,akkor tartsd meg!

De ugy tartsd meg,hogy legyen a szemed elött,az is,hogy mi van ha a papa soha sem lesz ezek utàn ràtok kivàncsi,nem nyitja ràtok az ajtot.stb.

Mert ez is megtörténhet.

Ha apa nélkül vagyis a szerelmed nélkül képes vagy a babàt felnevelni(érzelmileg,és anyagilag egyarànt)akkor igenis tartsd meg.

Bàr régebben én magam is abortusz ellenes voltam,mégis àtestem rajta.

Mert olyantol lettem terhes aki késöbb nem àllt volna mellettem.

Ma pedig màr ujra terhes vagyok,egy olyannak szülök,aki teljes mértékben mellettem àll,és nem két csalàd osztozik rajta.

A szivedre halgass!

2009. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem házas. Tudom hogy az a kapcsolata már sose jó és nem is volt igazán boldog abba a kapcsolatba. Neki kell nagyon mérlegelni, hogy mit is akar. A kisfiának pedig úgy is lehet az apukája és a legnagyobb szeretettel gondozhatja, támogathatja. Nagyon szeretem és úgy gondolom, hogy ő is szeret.Mindig mellettem van és mindenbe támogat, szó szerint mindenbe.Tudom hogy nincsenek jóba, mert akkor nem aludna minden egyes este nálam. Nem töltötte volna velem a szent estét, a szilvesztert. Tudom hogy sokatoknak nem tetszik az esetem, de erre szokták mondani, hogy az élet kifürkészhetetlen. Soha nem gondoltam hogy egy ilyen kapcsolatba fogok kerülni, de nem bánom, mert soha se voltam ilyen boldog mint most!
2009. jan. 2. 12:08
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
A körülményeket tény, hogy te ismered, miért lép meg egy férfi ilyet, hogy egy pici gyermek mellett MÁST választ. Már csak abból ítélve, hogy sok pár megszakad, hogy sikerüljön egy közös gyermek, nyilván nem ezt az utat válassza a férfi, amilyen helyzetben ti vagytok! Koromnál fogva és látva jónéhány dolgot, úgy gondolom, hogy ha a férfi abortuszt javasol, akkor nem akarja a születendő babát. A te esetedben egyértelmű, hogy mire kellesz! Mégha "kimondva" fáj is. Az első férjemmel nem volt szép kapcsolatunk a házaséletünkben, s mikor teherbeestem, azt mondta, hogy nincs más választásom: abortusz. Én kijártam genetikust, nőgyógyászokat, beleéltem magam, s feltettem a kérdést, ha első abortusz, lehet-e még gyermekem utána... Mivel éreztem, hogy nem lett volna segítőtársam a későbbiekben, magamra maradtam volna, egy "égből" jövő tanács alapján befeküdtem a kórházba... elvették. Nem vettem vissza már a jegy-gyűrűmet. Igaz, hogy akkor 23 éves voltam. Azóta kerestem magamnak egy megfelelő partnert, már 2x terhes is voltam, amelyből 1-et megszültem. Van egy gyönyörű kisfiam! Megismertem a férfiakat, ha úgy döntesz, hogy megtartod a babát, valóban kettecskén fogtok maradni. Nagyon nehéz lesz, de ha elszánt vagy, akkor a gyermekedtől olyan szeretet kapsz és élményeket, ami semmivel sem felcserélhető. És hát ettől még megtalálhatod az IGAZ társadat. Idővel meglátod, hogy nem fogsz ilyen helyzethez (emberhez) ragaszkodni. Megérdemelsz hozzád méltó életet!!! Nagyon boldog lehetsz még! Mérlegelj!
2009. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én soha se kértem tőle hogy hagyja ott a kisfiát és azt a kapcsolatot és nem is fogom kérni. Neki kell dönteni, hogy hogy akar élni.Tudom hogy boldog velem és tudom, hogy fél is.
2009. jan. 2. 12:12
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

szia!


képzeld magad a szeretőd feleségének a helyébe



szerintem ha megtartoda babát biztos hogy el fogod veszíteni a szeretődet mert te csak arra kellesz neki ez tény de tudod mit ha elveteted akkor is ott fog hagyni mert megváltozik a kapcsolatotok mert azért akárhogy is de megöleti veled a gyermeked ami a te szíved alatt van.

2009. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Miért érzem, hogy sokan úgy gondolják, hogy vetessem el?? Köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 2. 12:15
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Te soha sem kérted,és kéred töle,hogy hagyja ott a màsikat,ezt te irtad.

És irtad,hogy neki kell mérlegelni.

De ha màr mondta hogy abortusz,ezek szerint ö mérlegelt.

Csak te,sajnos annyira érzelmi viharban vagy,hogy nem làtod tisztàn a dolgokat.

Az egy dolog hogy mindennap veled alszik(hisz lehet veled jobb a szex,veled jobban eltud beszéletni stb)

de ha igazàn téged akarna akésöbbiekben,akkor azt mondta volna:

-Tartsd meg!

Tartsd meg, tàmogatni foglak,bàr a màsik gyerekemet se hagyom,de szeretném ha ez a baba is vilàgra jöhetne.


Erre ö azt mondja abortusz.

Amit neked elkell fogadni.

Màrmint nem szaladnod kel abortuszra,de elkell fogadnod hogy ö nem akarja ezt a babàt.

És ha ö ezt a babàt nem akarja,akkor téged sem igazàn.

Szoval itt a lényeg az,hogy ugy kell döntened,hogy ha megis szülöd,magadnak szülöd azt a pici babàt,és nem ennek a férfinak!

Csak legyél ovatos.

Mert legtöbb nö hiàba a partner nem akarja a babàt,ö mégis megszüli,és késöbb nem tud belenyugodni a ténybe,hogy a papa nem làtogatja öket,és kikészül idegileg stb stb.

Ne feledd:Nem eröszakolhatod rà a babàt!

Magadnak viszont megszülheted!

2009. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Szia!ha terhes vagy,akkor miért vetetnéd el a babádat?Én is hasonló szituban voltam,de túlélte a kapcsolatunkat a baba,és nemrég megszületett:).Nekem is sokan mondták,hogy vetessem el,de én hallani sem akartam róla,soha!Az a baba nem tehet arról,hogy megfogant!

Ha gondolod írj privire,vagy msn szívesen meghalgatlak!

19 napos baba anyukája

2009. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!