Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma fogok terhességi tesztet...

Ma fogok terhességi tesztet csinálni. Valamit kell betartani előtte?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint pl a vérvételnél hogy nem lehet előtte enni, vagy pont hogy most ennem

kéne? Tudtok ilyenekről?



2023. júl. 6. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit túlgondolod. Egyébként reggeli első vizeletből célszerű, de gondolom azon már túl vagy. Bár ha késik már, akkor a délutáni tesztről is le kell ugorjon a csík. Mi köze a kajának az egészhez? Kicsit azért rémisztő, hogy szülő akarsz lenni de ennyire fogalmatlan vagy.
2023. júl. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Pisilj rá a tesztre vagy márts a vizelettel teli pohárba. Mióta késik?
2023. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már meg kellett volna jönnie, akkor csinálhatod ma is, de reggel a legkoncentráltabb a vizelet, úgyhogy a legjobb akkor. Az adja a legbiztosabb eredményt. Más nincs. Tartsd be a használati utasítást, nehezebb eláztatni, ha pohárba pisilsz és abba mártod. De ennyi. Az evés nem befolyásol rajta, az csak a vércukorra van hatással.
2023. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg amire figyelhetsz az az hogy reggeli első vizeletből legyen, de ez sem muszáj .
2023. júl. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ma mindenképp tesztelni akarsz, ne igyál sokat, akkor kincentráltabb lesz a vizelet, de a legjobb tényleg holnap reggel első vizeletből.
2023. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a betegtájékoztatóban minden le van írva.
2023. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanács: a betegtájékoztatóban le van írva, hogy pontosan mennyire kell bemártani a tesztet (vagy mennyi ideig kell rápisilni, de én olyat nem csináltam). Nekem az a tapasztalatom, hogy inkább kevesebb ideig érdemes bemártani. Maximum beleteszed még egy kicsit, ha nem szívódik fel a nedvesség elég magasra. De ha az előírt ideig tettem bele, akkor nekem nagyon elázott.


Amúgy meg amit már írtak is itt, hogy ha még nem késik vagy 1-2 napot, főleg ha 25-ös érzékenységű a teszted (a 10-es az érzékenyebb), akkor érdemes reggeli első vizeletet használni. Különben hígabb lehet, így alacsonyabb a hormonszint, és esetleg nem mutat ki semmit, pedig valójában terhes vagy. De ha már több napja késik, akkor valószínűleg bármikor tesztelsz, egyértelmű lesz.


Ha halvány a teszt, akkor azt kell nézni, hogy a tesztcsík színes-e vagy szürke. Ha színes, akkor valószínűleg pozitív a teszt. Nem baj, ha halvány, csak színe legyen. Ha szürke, akkor csak a reagens helyét látod. Pláne, ha csak az előírt időn túl látod meg a szürkés halvány csíkot.

2023. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!