Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatokat végeznek...

Milyen vizsgálatokat végeznek azoknál akiknek nem sikerül teherbe esni évek ótta?

Figyelt kérdés

A dokim elküldött laborba vérvételre holnap.Gondolom hormonokat nézznek a vérből.Kb 2hét mire meglesz az eredmény.Még milyen vizsgálatokra számíthatók?

2éve hogy nem sikerült teherbe esnem pedig nagyon szeretnék babát.lehet,hogy hormon probléma akkor mennyi idő mire helyre áll és mikor lehet utána probálkozni?


2008. dec. 29. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A hormonvizsgálatom (vérvételből) 2 nap alatt kész lett! Hüvelyi ultrahanggal megvizsgáltak: eredményt kapsz - méh nagyságáról, petefészkek méreteiről, benne levő tüszők mennyiségéről, tüsző nagyságáról, méhnyálkahártya vastagságáról. Hasznosak ezek a vizsgálatok, kiindulásnak mindenképpen. Ezek indokolják a további lépéseket, ha kell. Én kicsit elébe mentem a dolgoknak, nem régóta próbálkozunk, viszont a koromnál fogva úgy gondoltam kicsit elébe vágok. A hormonértékek megmutatják ha gond van, de az összes előbb említett vizsgálatok is sokat elárulnak. Általában, mint a terhesvitamin is kb. 3 hónap múlva épül be rendesen a szervezetbe, a teák is ekkor hatékonyabbak, de a hormonkezelésről is valami hasonlót olvastam időben. Én is inkább megvárom, hogy az eredményeimben ne legyen kivetnivaló, nem kockáztatnék. Vannak eredményeim amiken javítani kell, sokszor úgy érzem nehezebb megtalálni az orvost, aki kézbefogja ezeket a dolgokat.
2008. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Szia!Én is pont ebben a cipőben járok!Három éve próbálkozunk a babával,de valahogy nem akar sikerülni!Elmentünk dokihoz,vett vért amiből kiderült,hogy magas a prolaktin szintem és valószínű ezért nem jön össze a baba!Három hónapja szedem a bromocriptin nevű gyógyszert,amire azt mondják,hogy jó!Sok sikert!!!
2008. dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Általában a következőket nézik:

-nőknél hormonszintet

-ha gond van a hormonokkal, kapsz bogyót rá, és UH-n követik a hatását

-van petevezeték átjárhatósági vizsgálat is

-férfiaknál spermavizsgálat

2008. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Milyen mikor nézzik a petevezeték átjárhatóságát?Mit csinálnak olyankor?

Köszönöm a válaszokat!

2008. dec. 29. 21:05
 5/17 anonim ***** válasza:
A petevezetéket feltöltik kontrasztanyaggal röntgen eljárással.
2008. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A petevezetéket mindenféleképpen megnézzik vagy csak akkor ha nem hormonzavar oka hogy nem esek teherbe?
2008. dec. 29. 21:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy ha kifogsz egy jó orvost, akkor mindenféle vizsgálatot megcsinál szép sorjában, hiszen már évekről van szó, nem hónapokról. Általában ha el van záródva a petevezeték, biztosan a vérből is kimutatható valami. Ha kimutatható, ha nem, ha a beavatkozásba beleegyezel és az orvos is kellőképpen odafigyel rád, akkor általában ez a sorrend: vérvétel, uh, átjárhatóság, párhuzamosan a párod spermavizsgálata.
2008. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Hát igen most lesz elöször a vérvétel.Nagyon kiváncsi vagyok mi lesz az eredménye.Meg mondta az orvos hogy mikor lesz vérzésem elkell mennem hozzá.Nem nagyon értetem miért?Olyankor megvizsgál véresen?

2008. dec. 29. 23:26
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom konkrétan mit akarhat. Erre már rájöttem, hogy az orvosok nem mondanak semmit ha én nem kérdezek. Úgyhogy mindig résen kell lennem.

Mikor évekkel ezelőtt vérzésproblémám volt, akkor bizony menstruáció közben is megvizsgáltak hüvelyi UH-gal.

2008. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az átjárhatatlanság nem mutatható ki vérből. Nincs összefüggés vagy jelzés a vérben arra vonatkozóan, hogy átjárhatók- e a petevezetékek. Ha túlvagy a vérvételen, ultrahangon, a párdo vizsgálatán akkor szokták javasolni az átjárhatósági vizsgálatot, amit csinálnak ultrahangosan is, csak az pénzbe kerül sajna (kb. 30ezer). Vérvételt is lehet csináltatni magánlaborba (hormononként 1000-1500 Ft) és még aznap délután megkaphatod az eredményeket e.mailben. Persze ez csak akkor érdekes, ha már az idővel is versenyt kell futni.Ha nem átjárható a petevezeték általában azonnal felajánlják a lomnbik eljárást
2008. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!