Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek tervezett volt a baba,...

Kinek tervezett volt a baba, hogy tudtátok eldönteni, hogy most már jöhet a baby? Mit tennétek az én esetemben?

Figyelt kérdés

Most 22 éves lány vagyok, a párommal 6 éve vagyunk együtt, melyből 1.5 éve együtt is lakunk. Ő elvált, 31 éves, két gyerkőc is hátramaradt az előző házasságból, így oda elég sokat elutalunk havonta. Tudom, hogy hiányzik neki a család, a saját gyermek - mert a másik kettőt nem teljesen érezheti magáénak, ritkán látja őket, és mindig elszomorodik milyenek, ő nem így nevelne... Helyzetünk:

- én is gondoltam már rá, nyáron csomót olvasgattam a babavárásról, lassan másfél éve folyamatos munkaviszonyom van, csak mindig szerződéses, és ugye fél az ember, hogy nem hosszabbítanak.Meg egyetemből egy utsó félév hátra van levelezőn.S bár sokat gondolok a dologra, félek is tőle... nehogy elsiessem, anyaság maga.. jó leszek-e? Alapban úgy érezem, még 1 évet várnék, kicsit kiélvezni egymást,esetleg együtt buliba menni - eddig, de amúgy sem vagyok az a nagy bulizós, de 1-2szer jó lenne. Meg eselteg jobban felkészülnék, olvasnék róla még egy csomót addig... De tudom, hogy páromnak, nagyon fontos, bár ő nem erőlteti,mindig azt mondta, hogy ezt a nőnek kell eldöntenie, csak néha a szomorúság az arcán... És ő már amúgy is annyit várt rám: leérettségiztem, aztán egy távolabbi városban fősuli, s érzem rajta, hogy kezd beleunni a várakozásba, s néha a munkahelyén 1-2 csaj rászáll, akik azt mondják akár most amit kér...

Ja ahol élünk saját, már mint úgy hogy hitelt törlesztünk, el kezdtük újítani, de még sok van. De végül is hely lenne...

Jah házasok nem vagyunk, bár sokszor szóba jött, meg azt mondta, mikor egyszer engem foglalkoztatott hogy esetleg eljegyzés, hogy ő tudja a pontos napját, de nem idén... no meg ez előző elég szarul végződött...

de néha 1-2 hülye csaj a melóhelyéről bebír kavarni, mert elkezdik hivogatni, csörgetgetni.. (műszakvezető, így a melóhelyen mindenhova ki is van írva a száma, persze cégest nem kaptak), de látom próbál nem foglalkozni velük, de ha munkahelyi segítség kell, segít -ez természetes.

Ezek ellenére, egyéb problámák (pl anyagi, néha muszáj mínuszba lemenni a számlán) amiket eddig mindig sikerült megoldani együtt, veszekedni soha nem, inkább csak vita... szeretjük egymást. Még fontos lehet, hogy nekem ő az első... de még soha nem foglalkoztatott más, s elképzelni sem tudom ezt...


Szerintetek ne agyaljak, merjek belevágni? Évente egy buliba baba mellett is el lehet menni nem? (Most még tabit szedek)


Ő már nem tart sok mindentől hisz sokat is megélt, de én meg mindig is olyan voltam, hogy mindig előre aggódós...


2008. dec. 28. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A történetünk:

Mi elég hamar, a kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy csak akkor mondok igent egy esetleges lánykérésre, ha a rá következő évben össze is házasodunk. Mindezt előzze meg egy legalább egy éves együttélés. A gyerekvállalás feltételei a pasim szerint: viszonylag biztos munkahelyek, saját lakás, kocsi.

Szóval három éve voltunk együtt, amikor összeköltöztünk, két albérlet után az ötödik évben vettük a lakást, a hetedikben megkérte a kezemet, a nyolcadikban összeházasodtunk, a kilencedikben megszületett a lányunk.

Három hónapos lehetett a bébi, amikor azt mondta a férjem, hogy ha tudja, hogy ilyen jó érzés szülőnek lenni, dehogy vár ennyit.


Az, hogy te készen állsz-e rá, azt neked kell tudnod. Anyaként azt tanácsolnám, hogy már ma essetek neki, de ha belegondolok abba, hogy én 22 évesen mertem volna-e...

Ebben viszont nem értek egyet a pároddal: nem a nő dönti el, hogy mikor jöjjön a baba, hanem együttes döntésnek kell lennie.

2008. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jo magam 21 vagyok,2 honap mulva szülök,egy 3 éves kapcsolatbol.

Viszont én ezelött nagyon sokat szorakoztaam,minden hétvégén voltam valahol,bejàrtam a fél vilàgot,jelenlegi pàrom nekem nem az elsö votl.

Egyszoval:

Kiéltem magam.

Màr nem félek hogy jön a baba.

Kérdezted,ellehet e menni baba mellet buliba.$Hàt megoldàs biztos van rà(nagyszülök,rokonok)de ha te màr most azon gondolkodsz,hogy elfogsz-e tudni menni,akkor lehet nem vagy teljesen felkészülve.

Persze hogy egy anyànak nem kell örökké otthon ülni,mehetsz a babàval àllaatkertbe,rokonokhoz,bevàsàrolni,uszodàba,strandra,bàrhovà,bàr éjjeli szorakozohelyeket egy anya màr jobban tenné,ha kerülné(sajàt véleményem)

Mi lenne ha kérnél pàrodtol idöt?

Mondjuk egy fél évet?

Ha fél év utànsem vagy biztos magadban,akkor tuti nem készültél fel.

De azért mert a baràtod akarja,azért neked nem muszàly anyàvà vàlnod.

Rengeteg idöd van,ugy gondolom,és nincs mitöl félni.

Neked kell tudni,mennyire bizol a pàrodban.

Vajon kitart-e melletted ,vagy ujabb gyereket hagy majd maga mögé?

Nem tudom.

Ha korrol van szo,hàt akkor nyugodtan vàllald be,de ha a szabadsàgod miatt aggodsz,akor még vàrj!

2008. dec. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tabit szedsz akkor még mire abba hagyod pár hónapot vártok és el is jön az idő amit várni akartál! Szerintem mindenképp vállald be a babát ha mindketten szeretnétek! Beszéld meg vele mi lenne ha...:)?! Aranyos pár lehettek:)! És ne hagyd elhalászni magad elől a párod!

7.hetes kismami!

2008. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szió! Nálunk az esküvő és a saját ház volt a kitétel, mikor mindkettő meglett, rögtön nekiálltunk, össze is jött elsőre... Nekem ez a 2 feltétel kellett, mert érzelmileg maximálisan készen álltunk már rá.

Szerintem baba mellett is simán el tudsz menni évente egyszer bulizni, ha akarsz, bár én azt tapasztalom, hogy ilyenkor az ember inkább a gyerekével tölti az idejét, a szórakozás eszébe sem jut nagyon. De azért néha kimozdulni nem árt, ez egy egészséges igény benned.


Én a helyedbe belevágnék, ha érzelmileg is stabil a kapcsolatotok. Azon meg ne aggódj, hogy van hiteletek. Mindenkinek van, sajna ilyen ez az ország, de itt máshogy nem is nagyon lehet elindulni (kivéve, ha milliomosok a szülők :D)

2008. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon klassz kis életetek lehet. Én nem akarok köréd rózsaszín felhőt keríteni. Ha ugy érzitek hogy egy életre szól(erre persze nincs garancia) akkor persze hogy vágjatok bele. Olyanra ne várjatok hogy egy biztos hátteret meg környezetet biztosítotok ahhoz hogy babátok legyen. Mindíg és ne feledd MINDÍG adodik váratlan szitu amit meg kell oldani. Mi alig voltunk együtt 1 éve mikor meghoztuk a döntést hogy legyen babánk. Igaz mi is sokat vártunk egymásra és 24 ill 26 multunk akkor. Ez volt 2004 ben. Most 20 hetes vagyok a másodikkal. Azóta vettünk családiházat és sokmindenbe belevágtunk. Még több minden volt amit meg kellett oldani. Hol nehéz volt,hol nem volt ellenfél. Ezt nem lehet előre lezsírozni. Ha úgy érzed hogy érzelmileg stabilak vagytok( sztem a történetetekből itélve azok vagytok) és együtt mindig mindent megoldotok(sztem ez is sima ügy nálatok) akkor kezdjetek bele,mert hát arra sincs garancia hogy 3 hét múlva 2 csíkos a teszt... Kívánom hogy hozzatok egy jó döntést és legyetek nagyon boldogok.(bár egy picurka az csak jó döntés lehet)
2008. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem ahogy lemennek az ünnepek, meg most épp itt vannak a gyerekei... akkor felvetem, hogy nem szedem akkor tovább a tabit, és igen kell a tisztulásra is idő, meg igen én is gondoltam arra, hogy lehet olvasni hogy ki így, ki úgy, de nem mindenkinek jön össze hipsz-hopsz, s hát nagyon bánnám, ha most még szedném a tabit 1 évig, aztán mert esetleg nem sikeredne hipsz-hopsz és még akkor is esetleg 1 évet várnunk kéne...

Tudom, hogy nem hagyna itt babával, az előzőben is a csaj vált el, ő még a sok rossz ellenére is még mindig maradt volna a gyerekek miatt, meg mert már a felesége... de a csaj csalta meg, meg hülyeségekért tányér repült...

De ma reggel is, mikor bevettem a tabi, biztos be akarom venni? - gondolat volt bennem.

2008. dec. 28. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A leírásodból arra következtetek, hogy minden nagyon jó nálatok, párod megértő. Szerintem ne tartson vissza, a korod. Én is 16 évesen jöttem össze a férjemmel, idén házasodtunk össze, most vagyunk 6 és fél hetesek a kicsikénkkel. 24 éves vagyok, építkezés előtt állunk. Szerintem az a legfontosabb, hogy te szeretnéd e a kisbabát, de ha a párod melletted áll, akkor sokkal könnyebb helyzetben vagy. Teljesen megváltozik az életed, de nem halsz meg, ha kisbabád lesz. Attól még a szülők segítségével ki tudtok majd mozdulni, ne aggódj! Örülj neki, hogy azon szerencsés nők közé tartozol, akiket a párjuk megbecsül. Hagyd abba a tablettát, az is beletelik egy kis időbe aztán ha készen állsz vágjatok bele. Annak is kell egy kis idő, mire összejön a baba. Nekünk is látod, fél év kellett hozzá, pedig nem szedtem tablett!
2008. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azt hiszem eldöntöttem, s most úgy izgulok... mondjam neki most? de most itt vannak a gyerekei ezen a héten még, nem igen tudunk ilyenekről beszélni, meg alkalmas-e... nem tudom... meglátom meddig bírom, remélem örül majd, de szerintem ő is kicsit parás lesz :-)
2008. dec. 29. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!