Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogy tudta meg hogy nincs...

Ki hogy tudta meg hogy nincs rendszeres peteérése?

Figyelt kérdés
Segítsetek csajok ,ti hogyan tudtátok meg hogy nincs peteérésetek és mivel segítettek hogy legyen?
2022. dec. 11. 17:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, dietaval (magas glikemias indexu etelek elhagyasaval) es aviva tornaval lett
2022. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
milyen dietat kovettel? mit ettel es mit nem? es milyen az avivana torna?
2022. dec. 12. 05:33
 13/14 anonim ***** válasza:

Elhagytam a magas glikemias indexu eteleket, foleg alacsony, es kisebb reszben kozepes glikemias indexut ettem es ittam (az ivast kiemelnem, azt van, aki kifelejti, pedig pl. az egeszsegesnek gondolt frissen facsart gyumolcslevekkel szinte “intravenasan” fecskendezed magadba a cukrot).


Talalsz listat a neten az alacsony, kozepes es magas glikemias indexu etelekrol. Amit kiemelnek, es ez az osszes hormonrendszert helyreallito dietaban kozos, az a cukros es lisztes etelek, a tobbszorosen feldolgozott, es az adalekanyagokat tartalmazo elemiszerek, valamint gyorsettermi etelek. Ezekbol is az etelek es italok is.


Nekem inzulinrezisztencia es PCOs volt a hatterben. Dietaval tunetmentes lettem. Idovel idoszakos bojtot (intermittent fasting) is kezdtem, csakis reggel 11 es este 7 kozott eszek, utana nem, es nem sokszr keveset, ahogy regen az inzulinrezisztenseknek es cukorbetegeknek is ajanlottak, hanem minel kevesebbszer (nalam mondjuk be szokott figyelni 3-4 eves). Az eteleket ugy valogatom ossze, hogy minel kevesbe emelje meg a vercukorszintem, mert ugy az idoszakos bojtot is egyszeru tartani, es a hormonrendszerem is jol van.


Nokent van, akinek ezt a fajta etkezest a ciklusa 3. napjatol erdemes csak tartani az ovulacioig, es utana mondjuk 9-7-ig is lehet enni, vagy 8-8-ig. En amugy fokozatosan csinaltam, eloszor csak este 8 utan nem ettem, es minden gyorsanfelszivodo szenhidratot eloszor du. 4, majd delelott 11 ora elottre idozitettem, majd mikor ez mar ment (min. 21 nap, mig kialakul egy uj szokas), akkor teljesen kihagytam a reggelit, igy a rosszabb etelek eleg jol kikerultek az etrendembol.


De van, aki a bojtot ugy csinalja, hogy a vacsorat hagyja ki a reggeli helyett, mert neki meg az konnyebb. En imadom, hogy delelott tisztabb a gondolkodasom a bojt miatt, illetve sokkal turelmesebb is lettem. Meg egy csomo jo jarulekos hatasa is van. Viszont ezt mar a masodik gyerekemszuletese utankezdtem, mikor o 1,5 eves volt (meg szoptattam). Szepen be is indult ujra a ciklusom, es szinte tankonyvi pontossagu, az ovulaciot pedig bar mar nemkovetem, mert ket gyereknel mi megallunk, de szoktam erezni.


Vannak idoszakok, mint pl. ez a karacsonyi, vagy nyaralos, mikor nemtartom a dietat, es meg is latszik, rogton ujra lesznek pms-tuneteim (erzekeny mell, pattanasok), amibol mar tudom, hogy megborult kicsit a hormonrendszerem, ilyenkor vagy kesobb jon meg, vagy elobb, es amostanra beallt 5-6 nappal szemben akar 8-9 napig is tart, es pecsetelo verzessel indul akar 2 napon at.

2022. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, meg annyit tennek hozza, hogy a sokszor keveset enni-elmelet megdoleset mostanra rengeteg tudomanyos kutatas is alatamasztja, pubmeden korul tudsz nezni, hogy mik. Aki viszont mar gyogyszert szed, az termeszetesen konzultaljon (idoszakos bojttel kapcsolatban jaratos) orvossal. Nekem Merckformint kellett szednem egy ideig, amit sajat felelossegre elhagytam mar reges reg, meg a gyerekvallalas elott. Anno paleolit etrendet javasolt az orvosom, en azt tartottam eleg szigoruan kezdetben, azota mar mashogy eszek, de azzal lett eloszor ujra 12 honap utan menzeszem. Az etrendvaltas ota nincs egy darab cisztam sem, es a hormonrendszerem is rendben van altalaban, bar az idoszakos bojt tett igazabol iszonyat jot a dietaval kombinalva. Gyerekvallalasnal erdemes viszont csak a korabban leirt modon csinalni, es ovu utantol lazabban venni.
2022. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!