Természetes védekezési módszerekkel kapcsolatos kérdés (többi lent)?
A képen van egy ábra is a termékeny napokról.
Az utolsó bekezdést viszont nem igazán értem, megnéznétek?
Bemásolom:
Ha a védekezés ellenére teherbe esés következik be, nagyobb a születési rendellenességek kockázata, mivel elöregedett petesejtek vagy ondósejtek is részt vehetnek a megtermékenyítésben. Bár ez a lehetőség minden esetben fennáll, a természetes módon védekező párok mindig az optimális termékenységi időszakon kívül érintkezzenek, amivel növelik az esélyét a rendellenes petesejtek és elöregedett ondósejtek találkozásának.
Èrtem, de nem értek vele egyet.
Pl. ha a nőnek 6-án van peteèrèse, ès 3-án voltak együtt gumi/ kiszállás nèlkül utoljára, akkor ha van olyan szìvós spermium, ami 72 óra után is életképes, ès megtermékenyìti a petét, az a könyv szerint már sérült lehet.
Ugyanìgy ha a 6-ai peteérés után 9-ei aktusból fogan a baba, addigra a pete már 72 órás, a könyv logikája szerint már károsodhatott.
Lehet, hogy az időintervallumot rosszul lőttem be, de ha 3-4 nap után egy pete vagy spermium életképes, akkor szerintem nem lesz belőle nagyobb eséllyel beteg gyerek, mintha a peteérés napján, +/- 1-2 napon belül történt volna a megtermékenyülès.
Lehet, hogy tévedek, és mégis nagyobb lesz arra az esély, hogy majd osztódásnál bármi gond legyen.
ezt nem értem:
amivel növelik az esélyét a rendellenes petesejtek és elöregedett ondósejtek találkozásának.
nem inkább az ellenkezőjét kéne, tehát hogy csökkenjen ennek az esélye?
Köszi, azt hiszem, értem már, mire gondoltak.
De nekem akkor is furcsa az utolsó mondat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!