Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nincs peteérésem. Fogyjak le,...

Nincs peteérésem. Fogyjak le, közölte az orvos, addig nem ad ösztrogénfokozó gyógyszertazt mondta. Már majdnem egy éve próbálkozunk, most megint egy évig fogyókúrázzak? (sosem lesz kisbabám.

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Cserélj dokit. Nem árt, ha változtatsz az életmódodon, de a túlsúly és a sikertelen próbálkozás nem feltétlenül függ össze.
2010. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora túlsúlyról van szó, Sajnos, ha nagyon sok, akkor tényleg jobb lenne leadni először pár kilót. Hiszen, ha sikerül is teherbe esned, a terhesség alatt is szedsz fel valamennyit, így egészségi kockázatot jelent számodra és a babának is a túlsúly (terhességi diabétesz, magas vérnyomás, stb).
2010. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
válts orvost de villámgyorsan. ez a hozzáállás minősíthetetlen az orvos részéről. ha gyereket akarsz az nem súly kérdése.
2010. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Én orvost váltanék!! Hogy mondhat ilyet egy orvos??? És aki 100 vagy 120 kilósan lesz terhes?? (ami tudom egészségtelen de biztos van ilyen is). Biztos hogy nem mennék többet hozzá!
2010. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg nem mindegy, mekkora túlsúlyról van szó.

De! Az ösztrogénfokozó gyógyszer sem fog rögtön csodát hozni, amíg szeded, az alatt is diétázhatsz, elkezdhetsz mozogni, sétálni stb. A kettőt együtt is lehet, nem csak egymás után.

Én is elmennék másik orvoshoz.

2010. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

De érdekes, hogy a legtöbben azt javasolják, hogy válts orvost. Az fel sem merül senkiben, hogy esetleg pont ez az orvos lelkiismeretes, mert nem akar úgy adni egy gyógyszert, ami esetleg túlsúlyosan árthat a kérdező egészségnek?

Szerintem a megoldás nem az, hogy ha nem hallottad, azt a választ, amit hallani akartál akkor válts orvost, szerintem ez a legbutább dolog lenne. Ha az orvos azt mondta, hogy túlsúlyos vagy, akkor gyanítom nem csak 10 kiló felesleg lehet rajtad. Nem te vagy az első, akinek ezt tanácsolták előszőr, hallottam már ilyenről ismerősi körben is, többször is. Komoly oka van, ha az orvos nem javasolja, hogy egyből essenek neki hormon meg ösztrogén gyógyszerekkel egy kezelésnek. De persze, könnyebb mondani, hogy az orvos sz.r vagy hülye, mint belegondolni abba, hogy valami nem csak önmagában van, hanem összefügg több dologgal.

Ha valaki túlsúlyosan teherbe esik magától, akkor ott nincsenek gondok, de ha valaki túlsúlyos és nem esik teherbe nem biztos, hogy az a megoldás, hogy a szerveztetét még pluszban terheljék valamivel. Szerintem az orvos tudja, hogy miről beszél és hallgatni kéne rá.


Elhiszem kedves kérdező, hogy már türelmetlen vagy és elkeseredett is, de gondold végig, hogy mi éri meg jobban? Úgy gyereket vállalni, hogy közben a saját egészségedet kockáztatod, az jobb e gyereknek vagy esetleg várni még egy picit, leadni azt, amit le kell és így csökkenteni az egyéb kockázatok számát?


Én szerintem te magad is tudod a választ.

2010. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Az utolsónak igaza van! Nekem is az volt az első, hogy a doki bejelentette, hogy fogyjak le, utána jöhet a kezelés. Én kitartó voltam, a babáért mindent, fél év alatt 40kilót fogytam a nyolcadik hónapban egyből teherbe is estem, mindenféle gyógyszer nélkül. Persze közben próbálkoztunk, de nem jött össze, csak miután lefogytam. Mi 4évig próbálkoztunk a babával, végig túlsúlyos voltam, 106kiló!!!!! Ahogy lement a 40kiló, rá 2hónapra sikerült is a baba... Sok sikert kívánok a fogyókúrához és a teherbeeséshez is! :) 28hkm
2010. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék én is az utolsókhoz, az orvos valószínűleg nem véletlenül mondja azt, amit, még ha nektek nem is tetszik, hogy a súlyotokról van szó. Igenis számít, ezt el lehet felejteni, hogy a kövér ember egyenértékű a normális testalkatúval. Van, amire alkalmatlanabb, van amire alkalmasabb. Orvosi szempontból többnyire hátrányosabb.


Fogyni nem csak fogyókúrával lehet, sőt, azzal nem lehet tartósan. Életmódváltás. Kevesebb tespedés, több mozgás, kevesebb szénhidrát.


Amúgy grat a 40 kilo fogyáshoz :)

2010. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Látom megoszlanak a véálemények.Köszönöm,hogy írtok.Tavaly már fogtyam 2,5hónap alatt 25kilót,aztán szép lassan vissza is szedtem.De amikor "könnyebb" voltam tavaly,akkor sem volt peteérésem.Tulajdonképp nem is fogyózás ellen van kifogásom,hanem már utálok bemenni a dokihoz.A legelső kérdése mindig ez.Na,mennyit fogyott?Nem az,hogy van -e mesim,fáj-e a hasam..stb..hanem hogy mennyit fogytam..sokszor úgy érzem mintha szerződésben állna a Norbival-vagy a Béres Alexanrdával...állandóan cseszeget..és minde,ellett tudja hogy kínlódok ,mert nem tudok peteérés hiányában teherbe esni.Boldogtalan vagyok....és sajnos olyankor eszek...Amikor tavaly fogyóztam,volt ami erőt adjon,de most ilyet nem látok....nem tudom mit tegyek..összeszorul a torkom mikor kisgyerekes anyukákat látok,vagy egy elevites reklámot a tv-ben...Elegem van.....de nagyon..Ja és most olvastam pont írt egy kérdést tett fel egy 20éves lány,aki akarata ellenére teherbeesett,hogy megtartsa-e..Oda megy a gólya ahol nem látják szivesen...
2010. szept. 24. 12:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor emeld fel a fejed és van cél a baba miatt lefogyni. Hidd ha erre még ad hormongyógyszert feljön még 20 kiló az sem biztos hogy gyógyszerrel lesz peteérésed és gyógyszerrrel sikerülhet a baba.

Ha gyereket akarsz igenis tessék elkezdeni fogyozni. Máson való kesergés itt mit sem ér...

2010. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!