Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha Candida gombám van akkor...

Ha Candida gombám van akkor nem eshetek teherbe? Kezeltetem magam, de addig nem eshetek teherbe? Nyár óta próbálkozunk a párommal.

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem évek ota vissza-visszatéro problémám. Mikor fél éven keresztul minden honapban elojott, akkor már nagyon elegem volt, foleg, hogy babát szerettunk volna. Miután végre elmentem orvoshoz, kaptam krémet, majd megint...és végre elmult, akkor csináltam egy immunerosíto kurát(1honap) majd szedtem laktobacilust tartalmazo tablettát, egy honappal utána megfogant a pici. Nem tudom, mennyire nehezíti meg a gomba (mondjuk kozben nem is nagyon volt kedvem probálkozni), de tény, hogy olyankor más a pH a huvelyben, ez lehet, hogy számít. A legjobb, ha ki van kezelve és megerosodik a szervezet. Az orvos által írtak mellé vagy akár után pedig ajánlom a laktobacilust tartalmazo készítményeket, egy honap is segíthet, hogy a fertozés után normalizálodjon a huvelyflora. A terhesség alatt is változik a huvely pH-ja, emiatt érzékenyebb a fertozésekre, na volt is az elején, de ki lett kezelve.
2008. dec. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is állandóan visszatérő gombás fertőzésem volt. De nekünk az első védekezés nélküli alkalommal összejött a babóca, féltem én is hogy esetleg emiatt nem jön majd össze, de mégis sikerült elsőre. De mindenképpen fordulj orvoshoz, kezeltesd ki az a legbiztosabb, ha nincs semmilyen fertőzésed.

25 hetes kismama

2008. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a szep szvakat. Meg annyi kerdesem lenne, hogy kihatassal van a Candida a gyermekvallalasra, ugy gondolom,hogy ha netan nem kezelik akkor okozhat medoseget?
2008. dec. 20. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
a 2. hozzászóló vagyok. Úgy hallottam, hogy okozhat, de már azt is hallottam, hogy amíg gombás fertőzésed van nem eshetsz teherbe. (igazából nem tudom, hogy mi az igazság) Hát nálam mégis összejött. De szerintem ne ezen gondolkodj. Kezeltesd ki, aztán hajrááá! Sok sikert kívánok, remélem hamar sikerül nektek is.
2008. dec. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy attól még eshetsz teherbe, de igen, okozhat vetélést. Nekem évekig volt ilyen problémám, állandóan csak hüvelykúpot írt fel az orvos. Ha már egy ideje van gombád, akkor az szétterjed a vérben, és kúptól már nem múlik el. Van szájon át szedhető gyógyszer rá, az a tuti, a párodnak is kell bevenni belőle. Akár a körzeti orvos is felírhatja, nem kell mindig nődokihoz rohangálni drága pénzért.
2009. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!