Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 hete kiderült, hogy pajzsmir...

2 hete kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Merjünk tervezni babát? Lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Lotrexet kaptam rá, a doki (endrokrinológus) azt mondta jöhet a baba is közben, csak szóljak neki azonnal ha terhes vagyok, hogy emeljuk a gyógyszer adagját.

Ha ilyenkor teherbe esek az tényleg nem árthat a babának? Volt már valaki hasonló helyzetbe?


2008. dec. 17. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia.Ne aggódj a babának semmi baja nem lesz.Csak mindig járj ellenőrzésre a dokihoz(kb. havonta kell majd) és szedd a gyógyszert,de nem Letrox a neve?Nekem is ez a bajom és egy 4 hónapos baba boldog anyukája vagyok.Azért fontos,hogy járj a terhesség alatt endokrinológushoz,mert ha nem jól van beállítva a TSH szinted akkor sajnos elvetélsz,vagy a magzatvíz mennyisége nem lesz megfelelő,de folyamatos orvosi ellenőrzés mellett nem lesz baj.Sok sikert!!
2008. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Igen a rendszeres járás nem kérdés, el sem tudnának zavarni. Bocs, a gyogyszer nevét tényleg rosszul írtam :)

Egy vetélésen - emiatt - már túl vagyok, akkor még nem szedtem semmit.

Amitől félek, hogy hallottam olyat, hogy szellemileg baja lehet a picinek, sőt fogyatékos lehet,ha rossz pajzsmirigyértékekkel hordom ki. Igaz ez?

2008. dec. 17. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs tapasztalatom ebben. Én inkább azt kérdezném, hogy hogyan derült ki hogy ez a betegséged? A vetélés után gondolom. De elég hozzá egy vérvétel, teljes vérképpel persze? Tünetei vannak? Néztem már neten, sok helyen, de igazán nem tudom eldönteni, van ami igaz rám, van ami nem. Én a sok sok hízás és a hajhullás miatt gondoltam hogy nekem is ez van, illetve hát van hogy nem érzem magam jól, fejem fáj meg nem is tudom igazán elmondani. Csak a háziorvos meg hülyének néz ha ezzel odamegyek hozzá. Csak azt mondaná hogy nem kell annyit enni és mozogni kell.

Úgyhogy még gyűjtöm az infókat és ha úgy van akkor megyek és nem érdekel mit mond, megkérem hogy küldjön el vérvételre.

Ne haragudj hogy ide tettem fel a kérdést, de ide kapcsolódik szorosan!

2008. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló! Nőgyógyászhoz menj, s tőle kérj teljes hormonpanelt pajzsmirigy hormonokkal együtt. Ezt csak ő vagy endokrinológus írhatja ki!
2008. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Semmi tünet nem volt, illetve egy picit hullott a hajam. Magam derítettem ki, mert a lelkem mélyén éreztem, hogy nem azért ment el a babám, mert beteg lett volna. A doki ezt mondta. Igazam lett. A letroxot orvos írta ki, nem értem a legutóbbi hozzászóló mit szeretett volna mondani. Hormonszintem is meg lett nézve vérből.
2008. dec. 17. 13:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nemrég derült ki ugyanez a probléma. Most a TSH-t ismét megnéztük, a laboeredményt várom, és ha nem ment lejjebb, kapok gyógyszert én is.

Nekem mondta a doki, hogy fogyatékos lehet a baba, vagy korai vetélés vagy koraszülés. Ezeket okozhatja, ha nem szedek rá gyógyszert.

De ha te szeded, akkor minden rendben, nem lesz semmi baj a babával!

Ez a tabi azt a horont pótolja, amit a mi oajzsmirigyünk önerőből nem képes kidolgozni.

2. válaszolónak: Hormonvizsgálatot kell kérni a nődokitól, de nem csak TSH-t! Hanem T4-et, T3-at, és anti TPO-t is! Ezekből EGYÜTT derül ki, hogy mi a probléma. A sima TSH-ból talán semmi sem derül ki a baj súlyosságát illetően!

Jah, és nálam úgy volt, hogy hirtelen 3 hónap alatt híztam 10 kg-ot, ez lett nagyon gyanús.

2008. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Én 5 évig kinlódtam a pajzsmirigyemmel akkor éppen túlműködéses voltam,aztán meggyógyultam.Most pici babát várok,21 hetes terhes vagyok,járok az ellenőrzésekre,kiderült hogy most meg alulműködök.Kaptam gyógyszert az alulműködésre,és szedem is.Azt mondta az orvosom,hogy ha szedem akkor semmi baja nem lehet az én pocaklakó kicsi lányomnak.Egyébként nagyon jól érzem magam,és boldog kismama vagyok.Nekem is azt mondta az orvos hogy nyugodtan lehet babát vállalni,csak oda kell figyelni magadra,és járni az ellenőrzésekre.Sok sikert a leendő babádhoz!

Egy 21 hetes kismama

2008. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy mennyi a TSH-d? Nekem arra kérdeztek rá, mikor tegnap + lett a tesztem! :) Az én értékem: 2,82.

Erre azt mondták nem vészes, nem lesz baja tőle a babának.

2008. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A 2.82 TSH az alacsony, tehát túlműködésed van. Nekem 10,8, tehát magas alulműködésem van. Az FT3 és FT4 jók, pont középérték. Az Anti-TPO megint elég magas.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat

2008. dec. 18. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!