Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem merem megfogni a...

Ha nem merem megfogni a kisbabákat, akkor nem is leszek jó anyának?

Figyelt kérdés
Hétvégén megnéztem egy barátnőm 1 hetes babáját. Alig mertem a kezembe venni, azt sem tudtam hogy fogjam. Ez jelentheti azt, hogy nem érett meg az anyaságra? 28 éves vagyok.
2010. szept. 13. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. az ember először még a saját babáját is félve veszi kézbe. Egyszerűen nincs benne gyakorlatod.
2010. szept. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ez butaság,én 30évesen szültem és előtte nem igen volt a környezetemben senkinek kisbabája. Így csecsemő is jó ha párszor volt a kezemben életem során. Kissé ideges voltam e miatt,de mikor megszültem szépen ráéreztem mindenre,persze segítséget is kaptam. Ne aggódj e miatt ha saját babád lesz,tudni fogod mit kel tenni!
2010. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ez dönti el! :) Ha ott leszel, hogy a kezedbe adják a babádat, nem azon fogsz gondolkodni, hogy hogy fogd meg, hanem hogy adják már oda minél hamarabb... :D Nekem az volt fura, ahogy a csecsemősök szinte fél kézzel mosdatták a csap alatt az én 1-2 napos babámat. 1 hét múlva már én is ugyanolyan magabiztosan forgattam, tettem-vettem, ahogy kell. Valahogy ez jött zsigerből! :) Csak bízz magadban, tudni fogod mit tegyél, hogyan fogd meg. A másét megfogni mindig másabb, ott valahogy jobban félti az ember. Mikor én megfogtam a 4 hónapos fiam után a barátnőm újszülöttjét, szinte remegett a kezem, olyan szokatlan volt, hogy ismét egy kis súlytalan, icipici babát tartok a karomban. :)
2010. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam. A barátnőmnek van egy (most) 7 hós kislánya. Szinte félve nyúltam hozzá, nehogy baja legyen vagy rosszul fogjam meg :D Hát kijön az ember a gyakorlatból egy idő után. De a sajátodat majd te is simán, és magabiztosabban fogod megfogni, ezek jönnek azért zsigerből- ahogy előttem is írták -.
2010. szept. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Húúú én sem mertem sosem megfogni a kisbabákat.Mikor megszültek az őrzőben letettek oldalt mellém,és egész éjjel ott volt.Reggelig meg se mertem mozdulni,fájt ,zsibbadt mindenem,vártam mikor teszi már át valaki a másik oldalra:)))Aztán rájöttem hogy senki nem fogja,igy szépen én tettem át,akkor fogtam először meg,azóta szinte le se teszem:-)))Szóval ne izgulj emiatt,tényleg jön magától majd minden,ettől még tuti jó anyuka leszel.
2010. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!