Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Esett már valaki teherbe a...

Esett már valaki teherbe a gyógyszermentes 8 nap alatt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok megnyugodni, egyre csak az jár a fejemben, hogy hiába szedtem rendesen a tablettámat, mégis terhes maradtam a tablettaszünetben. Elnézést, hogy ide írok erről, de a szex, szerelem rovat fogamzásgátlás témakörében nem igazán tudok mit kezdeni a tinilányok jóindulatú, de dilettáns válaszaival meg a poénkodók hozzászólásival, ezért keresek itt választ. Volt már nem kívánt terhességem, amiért én voltam a hibás, nem védekeztem normálisan, ezért kezdtem gyógyszert szedni abortusz után, hogy ez egyelőre ne következzen be újra. De nem tudok megnyugodni. Legutóbb a szünet utolsó napján voltunk együtt párommal, elvileg ugye ilyenkor is véd a gyógyszer, de akkor is nagyon-nagyon félek:( ráadásul a gyógyszer olyan szokatlanul erős migrént okozott a legutóbbi szünetben, ami miatt váltottam is másikra. Múlt éjjel is azt álmodtam, hogy megint terhes vagyok.. ez őrület. Volt, aki a szünetben lett terhes? Vagy tuti, hogy akkor is ugyanúgy véd a gyógyszer mint a 21 napos szedési szakaszban? Megfogadtam amúgy, hogyha újra terhes leszek, akár tervezetten, akár nem, soha többé nem megyek abortuszra. De nagyon nem jönne jókor a jelenlegi élethelyzetemben...
2010. szept. 10. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól szeded,nem hányod ki stb akkor nem lehet ilyen!Szünetben is véd! És a tabletta szünet 7 nap,nem értem miért 8at írtál! Pl: utolsó szem tegyük fel kedden van, akkor első szem következő hét szerdán. Tuti jól szeded?Minden tablettánál 7 nap szünet kell!
2010. szept. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, jól szedem, úgy értettem én is ahogy írtad, kedden fogy el és szerdán kezdem újra, igen. nem hányom ki soha, meg a hasam se ment még soha 4-5 órán belül.. odafigyelek a gyógyszer kölcsönhatásokra, minden nap pontosan szedem, nem csúszkálok a bevétellel..stb.
2010. szept. 11. 00:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, véd az rendesen. Ha gond lenne a 7 napos szünetben, akkor nyílván már változtattak volna rajta. Ez úgy van megalkotva, hogy akkor is védjen.

Szóval nyugi! :) Nincs mitől félni. De ha mondjuk beteg leszel, és felírnak Neked gyógyszert, antibiotikumot, vagy egyebet, akkor nézd meg a betegtájékoztatón (fogigátlóén), vagy kérdezz rá a dokinál, hogy mennyire befolyásolhatják egymást. Mert vannak egyes gyógyszerek, melyek együttes szedése esetén módosítják egymás hatását. És akkor érdemes arra az időszakra más védekezést is igénybe venni, mert olyanról már hallottam, hogy valaki azért lett terhes a tabi ellenére, mert betegsége alatt gyógyszert szedett.

Általános helyzetben pedig semmi másra nem kell figyelned, csak hogy minden szemet időben vegyél be, és akkor nem lesz gond.

2010. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi:) sajnos elképzelhető, hogy antibiotikumot fogok szedni, mert nagyon kifázott a derekam a munkahelyemen és felfáztam valószínűleg:(

Odafigyelek majd természetesen mindenre és a doki tanácsát is kikérem.

2010. szept. 11. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Van olyan doki, aki azt mondja, 7 napos szünetben csökken a védelem.

De vmit nem értek. Ha ennyire aggódsz, akkor abban a 7 (nem 8!!) napban miért nem védekeztek gumival?...

2010. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!