Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Betadine hüvelykúpot írt fel...

Betadine hüvelykúpot írt fel a doki. Használjam?

Figyelt kérdés

A tájékoztatójában az áll, hogy megöli a spermákat, mi pedig a babavállalás kellős közepén állunk...

Azért írta fel a dokim, mert a rákszűrés eredményem jó lett, viszont vegyes baktériumot találtak (tüneteket nem okoz).

Nagy gond lenne, ha nem használnám? Járt már így valaki?


2010. szept. 6. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy még tüneteket nem okoz, attól még annak a baktériumnak nem kell ott lennie, mert később ha elszaporodik, pont az lesz a teherbeesés akadálya és betegségek okozója. Ne mondd már, hogy néhány napos gyógyszeres kezelés súlyosan eltolja a gyerekvállalást.
2010. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem véletlenül írta fel a doki. Vagy jobb lenne, ha nem használnád és elszaporodnának a baktériumok, és esetleg lesz valami fertőzésed? Szerintem könnyebb megelőzni, mint kikezelni. Szerintem ki lehet bírni, hogy 1 hónap kimarad a próbálkozásból, azon nem múlik semmi. Vagy csináld úgy, hogy akkor kezd el használni, amikor már túl vagy amúgy is a feltételezett termékeny időszakodon. És akkor azért adtatok esélyt a babának is, és használtad a kúpot is. Amúgy is ezek a kúrák 1-2 hetesek, az belefér.
2010. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem attól tartok, hogy most nem jön össze, hanem hogy annyira "hatásos" lesz, hogy hónapokig nem fogok tudni teherbe esni. Nem ismerem ezt a kúpot, ezért is kérdezem, hátha valaki használta már és tud róla többet is.
2010. szept. 6. 22:34
 4/11 anonim ***** válasza:

A hatása nem abban testesül meg, hogy a használata után még hónapokig megöli a spermákat...ugye ezt te se gondoltad komolyan?

Akkor öli meg, a benn van a hüvelyben, de ha már nem használod, kitisztul, főleg ha aztán menstruálsz is, az teljesen kimossa, és kövi hónapban nyoma sem lesz.

2010. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 6. 22:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a HSG-m előtt írta fel a doki!Mensim után kb.4napig használtam, majd jött a vizsgálat...a kúpról annyit, hogy este kellett használnom, teljesen kényelmetlen, és kellemetlen volt!
2010. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy hosszútávon problémát okozhat. Sajnos amikor felírta a doki, nem lehetett kapni sehol, várni kellett rá 2 hónapod, addigra pedig teherbe estem, kicsit be is voltam parázva miatta. Este kellett felrakni, éjszaka még folydogált ki belőle egy kevés, de reggelre szinte teljesen kitisztult a folyás, felszívódott rendesen a kúp. Én is úgy voltam, mint te, rákszűrés eredmény jó, de méhszáj gyulladásban. Mondta a dokim, hogy ez nem okoz alapjáraton problémát, együtt lehetne élni vele minden további nélkül, de minél előrehaladottabb a terhesség, annál kevésbé jó.

A baktérium azonban sosem jó, ezért én azt mondom, használd csak el nyugodtan, jobb úgy belevágni a baba-projektbe, hogy teljesen egészséges vagy.

2010. szept. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképp ki szeretném kezeltetni magam, a kérdésemet csupán azért tettem fel, hogy tudjam, van-e esetleg olyan, aki használta teherbeesés előtt és nem okozott gondot (a tájékoztató szövege úgy fogalmaz, ami számomra hosszabb távú negatív hatásnak tűnik fogantatás szempontjából) vagy jobb, ha felkeresem újra a dokit és megkérdezem, van-e más fajta kúp vagy gyógyszer erre.

2010. szept. 7. 07:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok én is most kaptam ezt a kúpot és azt szeretném tőletek megkérdezni hogy nektek csipet mikor felraktátok vagy égetett ? mert nekem igen és nem mertem felhelyezni többet.
2010. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdésed után én is rákerestem a betegtájékoztatóra, és ott tényleg elég fura a megfogalmazás, tényleg olyan a sugallata, mintha hosszú távon lenne ez a hatása, de csak józan paraszti ésszel kell belegondolni. Pl. vannak a Pharmatex fogamzásgátló módszerek, amik pont ilyenen alapulnak, hogy ölik a hímivarsejteket, és azt is minden aktus előtt alkalmazni kell, hogy hatásos legyen, és még úgy is sokaknak nem válik be, és becsúszik a baba. Persze az teljesen más hatóanyagú,meg más a célja, de a kédésed szemponjából jó példa, mert a lényege ugyanaz, ha ott van véd, ha nincs ott, akkor nincs minek gátolnia.

Nyugodtan használd el.

2010. szept. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!