Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelykúpot írt fel a doki,...

Hüvelykúpot írt fel a doki, pedig nincs semmi panaszom. Használjam el azért?

Figyelt kérdés
Voltam kb 2 hete nőgyógyásznál. Teljes vizsgálaton vettem részt, mert lejárt az egy év a cytológiai lapom szerint. Nem volt semmi panaszom, csak gyógyszert írattam fel. Ma jött egy papír az orvostól, hogy gyulladást észlelt (2 héttel ezelőtt), és váltsam ki a receptet. Pimafucin hüvelykúpot írt fel, megnéztem a tájékoztatót, gombás fertőzésre adják. Csak észrevenném ha viszketne odalent, nem? Rendszeres nemi életet élek a partneremmel, soha semmit nem észleltem/észleltünk hogy égne, viszketne a hüvelyem. Akkor nem értem, hogy lehet valamim úgy begyulladva, hogy én nem érzékelem. Még megvan a menzeszem (4 napja szedem a fog.gátlót), ezért ma még semmiképp nem tudom elkezdeni.
2009. aug. 10. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
A gomba sem minden esetben okoz feltűnő panaszokat. Ha nekem írná azt a doki, hogy gombám van, én elhinném neki. Maximálisan megbízom benne.
2009. aug. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy a kis cetlin még a nevem se volt rajta, ki van pontozva a hely, de nem írták rá a nevem, ezért nem értem az egészet. Persze biztos hogy nem tévedés történt, de mi lesz ha nem használom el?

2x 3 db-ot írt, tehát 6 napos kúra, addig nincs szex (picit aggaszt ez a dolog, mert eléggé aktív vagyok az ágyban!)

2009. aug. 10. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!

nekem is hasonlóan történt a dolog. a doki gyulladást észlelt, és Batrafent írt fel. a tájékoztatót olvasva én is ledöbbentem, hogy hüvelgombára adják ezt a kenőcsöt. nekem sem volt semmi tünetem, se viszketés, se kellemetlen szagú és elszíneződött folyás, semmi. aztán az orvos utasítása szerint használtam a kenőcsöt...nem érzek semmiféle változást :D


20/L

2009. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

elmondanám hogy normális helyeken a cytológiai vizsgálatokhoz egyéb vizsgálatok is történnek. És ha ott gobát vagy gyulladást észlelt akkor az ott van.

És nem győzőm ahol csak lehet hangsúlyozni, hogy nem minden esetben van a nemi betegségeknek tünete. Ezért kell időszakosan eltolni a képünket nekünk nőknek az orvoshoz.

27/egészségügyi dolgozó

2009. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Használni fogom mert már ik lett váltva, és nem akarom hogy csak kidobott pénz legyen.

Mit értesz más vizsgálatokon? (Sok kérdésre adott válaszban olvastam hogy fog.gátló felírása előtt vérvétel van. A mostani fog.gátló a 3. féle, egyik előtt sem volt vérvételem. Innentől kezdve nem lepődök meg semmin.)

2009. aug. 10. 17:29
 6/9 anonim ***** válasza:
jobb helyeken van vérvétel a fog.gátló felírása előtt. ha jól tudom azt szűrik ki ezzel, hogy melyik gyógyszerre lennél érzékeny olyan szempontból, hogy mely gyógyszernél állna fenn nálad a trombózis veszélye.
2009. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a vérvételből egyáltalán nem derül ki a trombózis veszélye. vérvételnél csak a májadat ellenőrzik, de ennek sincs túlsok értelme, ha vki májbeteg lenne arról tudna, a másik meg h úgyis cak azutén lehet észrevenni a fioggátltló hatását a májadra, miután elkezdted szedni.


én pl 3 hónapos szedése után voltam májellenőrzésen, meg évente járok.


a másik meg h ezeket a kenőcsöket nemcak kifejezetten gombára használják, pl ezt a pimafucint ezt szokták sok más egyébre is.


a gyulladást pedig egyáltalán nem minden esetben észleled.

2009. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is használd el azt a kúpot. Tényleg sok betegség van, ami tünetmentes. Sokra csak rutinvizsgálat során derül fény.

Vérvétellel egyébként meg tudják nézni, ki hajlamosabb thrombózisra - egyszerű vérkép (akinek sok a vörösvérsejtje, vagyis sűrűbb a vére, az rögösödésre hajlamosabb), de egyébként tényleg májfunkciót is kellene ilyenkor nézni. (szintén eü. dolgozó vagyok)

2009. aug. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2009. aug. 10. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!