Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A luteális fázis a peteéréstől...

A luteális fázis a peteéréstől a mensiig eltelt idő?

Figyelt kérdés

Mindenki így írta, de nem a tüszőrepedéstől kellene számolni? Csak azért kérdezem, mert nekem a 13-ik napon volt a peteérés, de 2 napra rá lett tüszőrepi. Ma vagyok a 31-ik napon. Mindenképpen késik, akárhogy számolom. Mikor tesztelhetek, hogy tuti legyen? Merthogy a Duphastont kellett szednem, és ha baba van, akkor nem kellett volna abbahagyni, mert volt már egy vetélésem. Barnázok, de csak egy-két csepp. Doki aranyos volt, azt mondta, ha pozítiv a teszt, kezdjem újra. Na de a csökkent progeszteron szint nem okoz vetélést? Erre a kérdésre vállvonogatást kaptam...( Nem fogadott doki.)

Remélem nem voltam nagyon bonyolult, ha valaki tud, válaszolna?


2008. dec. 11. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! A luteális fázis az ovulációtól a menstruációig terjedő szakasz. Valóban szerintem is a tüszőrepedéstől kell számolni, mivel a tüsző megrepedése után a tüsző helyén kialakul a sárgatest,melynek produktuma a progeszteron. A sárgatest élettartalma 12-14 nap.Emiatt emelkedik meg a hőmérséklet is a tüszőrepedést követően. Ha nem következik be megtermékenyítés akkor a progeszteronszint lecsökken és megjön a menstruáció. a sárgatest élettartalmából adódóan a luteális fázis hossza nem igen változik, ha 12 napnál rövidebb az sárgatestelégtelenségre utal.
2008. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ja és elfelejetettem. Ha a 13 napon volt peteérésed és 2 napra rá volt tüszőrepesed akkor 15-ik nap meg 14 nap akkor max. 29-ik napra kellet volna megjönnie.Ugyanis ahogy az előbb mondtam ha nincsen sárgatest elégtelenséged akkor a luteális fázis hossza 12 és 14 nap közé esik, ez nem változik csak a tüszőrepedés napja változik. Nekem általában a 13 napon van peteérésem és a 27 napon szokott megjönni. Tehát ha ekkor összejött a baba akkor a 29. napra be kellett hogy ágyazódjon és utána 1,5 naponta duplázódik a HCG mennyisége. Holnap reggel szerintem gravi HCG vel próbáld meg, az a beágyazódástól számított 3 nap elteltével kimutatja a babát. sok sikert!
2008. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a Duphaston-os dologról van véleményed? Nem fog épp ezért elmenni a baba (már ha van)?

Mi van, ha tovább szedem? :)

2008. dec. 11. 19:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia bocsika hogy csak most válaszolok de tegnap este rengeteg dolgom volt. Amennyire én tudom a Duphastont szokták terhesség megtartása érdekében is felírni, (progeszteronhiánnyal összefüggő vetélés) amennyiben valakinek korábban vetélése volt nagy valószínűséggel felírják. Terhesség alatt lehet nyugodtan szedni. Előfordilhat barnás pecsételés a szedése alatt, ez egy mellékhatása lehet, ekkor emelni szokták az adagot.
2008. dec. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet!

Ma vettem egy tesztet, de nem kaptam olyat, amit javasoltál.

Holnap reggel megcsinálom. Elvileg 10 napos terhességet kimutat. Megkérdeztem egy nőgyógyászati asszisztenst, azt mondta, szedjem a Duphastont, a mensi attól még megjön, ha nincs baba, és kell, ha baba van, mert nekem már volt vetélésem.

2008. dec. 12. 16:46
 6/11 anonim ***** válasza:
szia vedd be nyugodtan, hiszen ahogy írtam kifejezetten terhesség megtartására felírják fel. Nagyon szorítok neked hogy baba legyen, holnap írd meg a teszt eredményét.
2008. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Reggel írok!

2008. dec. 12. 17:19
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát, sokat gondolkoztam, hogy megcsináljam-e a tesztet, mivel éjjel "megjött". Nagyon kevés ugyan, de csak vérzés.

Azért megcsináltam, de sajnos negatív, ráadásul szellemcsíkos is lett.

Nagyon köszönöm a segítségedet! Kellemes ünnepeket kívánok neked!

2008. dec. 13. 10:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Neked is kellemes ünnepeket és ne ad fel. Nagyon drukklok, hogy sikerüljön.
2008. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Azon gondolkodtam, hogy mit jelen az, hogy szellemcsíkos. Ha a control csík megjelent és a tesztcsík halványan az már pozitív.
2008. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!