Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha megtudnád hogy terhes...

Ha megtudnád hogy terhes vagy, de még csak kb egy hete tudod, és ilyen csomagokat pakolós (néha 100db-ot is) munkakörben kellene dolgozni, elvállalnád?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én amikor megtudtam, hogy babát várok, pékként dolgoztam. Ráadásul dagasztóként, ami egész napos talpalással és cipekedéssel, emeléssel járt. 3 hétig csináltam, míg teljesen biztos nem volt a terhesség, utána kiírtak táppénzre. Az emelgetés nem terhes nőnek való!Még baba nélkül is megterhelő munka! Én nem vállalnám el a helyedben. De persze te döntesz!

2010. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Ha jó fizikai állapotban lennék,és egészséges,akkor igen. Nagyon sokan a régi rendszerben ennél nehezebb munkákat is végeztek a terhességük alatt. Nem ltt sem nekik,sem a babáiknak semmi baja. Igaz,a mai nők sokkal gyengébbek. Kérdezd meg inkább az orvosodat.
2010. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a régi rendszerben is kiírták táppénzre a nőket, ha kiderült, hogy terhesek és nehéz fizikai munkát végeztek! Ha 3 műszakos munkarendjük volt, akkor meg alapból táppénzt kaptak, míg ma a 16.héttől írják ki azokat, akik éjszaka is dolgoznak. Ja, és régen nem kellett könyörögni az orvosnak, hogy írjon ki, meg pénzelni őket, mert természetes dolog volt az, hogy aki terhes, maradjon otthon!
2010. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkorák a csomagok, milyen súlyúak, és okoz e valamilyen problámát az emelgetése.
2010. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen ez sok mindennek a függvénye, csak kíváncsi voltam mit mondotok. Van olyan csomi ami pár deka, vagy csak pár kiló, de vannak 15-20-30 Kg-osak is. De ha úgy van lenne olyan akit megkérek, és szívesen segít.
2010. aug. 31. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Koraterhesen pláne nem pakolunk.


Anyu szövőnő volt-onnan ment szülni, bátyám koraszülött lett, utána 5!!!! vetélése volt, majd 14 év múlva sikerültem én, addig elvetélt mindig.

2010. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
talán azt lehetne, hogy bent bejelented és a nagyon súlyosakat nem te cipeled. 20-30 kilóst semmiképp se!
2010. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a munkahelyeden ne mond el mert nem tudhatod kiben bízhatsz és ha olyan munkahely símán ki rakhatnak amíg orvos által nem bizonyított!Ha meg tudod beszélni a háziorvosoddal inkább irasd ki magad míg a nődoki nem erősíti meg a terhesség tényét!A régi időkről meg annyit,sajnos régen nem volt annyi stressz nem ettek annyi szemetet a nők és ezáltal egészségesebbek és ellenállóbbak voltak így egy terhességet is könnyebben megtartottak mint a mai nők!Annyi meddöség sem volt mint most az életkörülmények miatt!

Szóval én biztosan így tennék a helyedben ha már végre itt tartanék!!!

Vigyázz magatokra és boldog babavárást és persze Gratulálok!:)

2010. szept. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!