Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyha a gyermekem 3 éves...

Hogyha a gyermekem 3 éves kora előtt vissza szeretnék menni dolgozni, de a cég nem tud semmilyen munkakörben elhelyezni, akkor mit tehet?

Figyelt kérdés
Tudtommal a trv.szerint a gyermek 3 éves koráig nem rakhat ki a cég. Kérdés, fenti esetben mi történik.
2011. febr. 10. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2. gyerek előtt voltam így, azt mondtál létszámstop van és nem vehetnek vissza és mivel még jár a gyes, ezért nem is kötelesek.

Nemrég mondták itt többen is, hogy állítólag ez nem igaz, jól átvágtak, mert ha nem tudnak munkát biztosítani, akkor ún. állási időt kell fizetniük.

Nekem ez elég hihetetlenül hangzik, de hátha jön valaki, aki ért is hozzá :)

2011. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mondtál=mondták :)
2011. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Barátnőmet azért rúgták ki a munkahelyéről, mert visszajött egy gyed/gyes-es. Tehát ha akarnak visszavesznek, ha nem akkor nem.
2011. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez így biztosan nem igaz. Mármint amikor még nem töltötte be babám a 3.életévét, hanem még jár a gyes, akkor köteles visszavenni.

Csak a kérdés az, hogyha nincs munkakör, ahova visszavegyen, akkor mit tehet a munkáltató?

2011. febr. 10. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Munkaviszonyban vagy, vagy közszférában dolgozol?

AZt jól tudod, hogy gyermeked három éves koráig nem rakhat ki a cég, ami azt jelenti, hogy amíg gyerkőcöd nem tölti be a hároméves kort, addig nem közölhetnek veled felmondást, hanem csak utána, és maga a felmondási idő is (esetedben szinte bizonyosan) csak a közlést követően 30 nap után kezdődhet el. Ez az ún. felmondási védelem.

Ha céged számára jelzed, hogy visszamennél, és nem tud foglalkoztatni, akkor - jól írta az első válaszoló - akkor állásidőre járó bért kell fizetnie. A törvény ezt úgy fogalmazza meg,hogyha a munkáltató működési körében felmerült okból nem tud a mvállaló munkát végezni, akkor az emiatt kiesett munkaidőre (állásidő) személyi alapbére illeti meg.

A gyakorlatban ezt nem értem, mertha te onnan elmentél gyedre, gyesre, akkor vkit felvettek a helyedre, de csak határozott időre, és ha szeretnél visszamenni, akkor a valakit kirakják, és te visszemehetsz dolgozni. Ha vki gyedes, gyeses helyére megy dolgozni, benne van a pakliban, hogy csak addig tud dolgozni, amíg a másik vissza nem megy, hacsak nem dolgozik olyan jól, hogy esetleg másik munkakört felajánljanak neki.

Beszélj a munkáltatóddal, mert neki most az a legkényelmesebb, hogy te otthon vagy, és addig nem kell foglalkozni a dolgaiddal, de ez amit mondtak neked, ez nem válasz. Sok sikert!

2011. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Három éves korig, és talán még utána egy hónapig védett vagy, nem rúghatnak ki. Gyes mellett ha vissza akarsz menni dolgozni, akkor vissza kell venniük, de rosszabb feltételeket nem szabhatnak, mint ami a gyerkőc előtt volt. Ha nem tudnak visszavenni, akkor igenis állásidőt kötelesek fizetni. Ez törvény. Írd be a google-ba, biztos megtalálod. Nálunk többen is vannak így a cégnél, persze az első állásidős jelentkezőt megpróbálták meggyőzni, hogy ilyen nincs.... Azóta ez megy simán. Én jelenleg gyeden vagyok, de én is ki fogom ezt használni, mert a munkakörömbe nem mehetek vissza, nem kötelezhetnek rá, mert pici, 3 év alatti gyerekem van, mást meg nem tudnak biztosítani.... Szóval ne hagyd magad! Sok sikert!
2011. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
...
2011. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálam ott a csavar az egészben, hogy fel akartak anno mondani azzal, hogy megszűnt a munkaköröm. Én meg közöltem, hogy terhes vagyok, úgyhogy maradtam így a cégnél, de azóta itthon vagyok gyed-en. És mivel a gyes összege nevetséges, gondolkozom rajta, hogy mi lenne, ha jelezném a cég felé, hogy szeretnék visszamenni.

Multinál dolgozom.

2011. febr. 10. 20:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Tuti állásidő, én írtam a nálunk is vannak egy páran a cégnél féle hozzászólást. Amúgy én is multitól jöttem el. Én 5-2-es munkarendben dolgoztam, napi alsó hangos 12 órában, erre jött rá a nem hivatalos túlóra... Ebbe a munkakörbe nem tudok visszamenni, irodába visszamennék napi akár 4-6-8 órában is, de nincs hely... Így állásidő lesz. :)
2011. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!