Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózis után vagyok....

Endometriózis után vagyok. Ilyen tünetekkel lehetett pém? Vagy még előtte vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én írtam nemrég hogy műtét után vagyok az első ciklusban. Mérem újra a hőmet is. A mensim műtét után Megjött késve nagyon gyengén így már az utolsó előtti napján együtt voltunk a párommal. Igazából csak maszatoltam egy kicsit. Azóta folyamatosan krémes folyásom van és előtte is az volt a mensiig. De ez tán a műtét utóhatása. A hőm reggelente 36,5. Se feljebb nem megy se lejjebb. Szombat vasárnap erős nyúlos nyákom volt mint pé kor. Együtt is voltunk viszont a hőm még mindig 36,6. Egy ovu tesztet csináltam pénteken nagyon halvány második csíkos volt. Tegnapra elmúlt a nyúlós folyásom, de a hőm még mindig nem változott. A peteérésem az műtét utáni késett mensihez képest csütörtökre várható. Lehetett mégis egy rendhagyó peteérés ez a hétvégi dolog? Azt mondják műtét után elég nagy az esély babára.

Endometriózissal műtöttek és a baba mindent megoldana, de már egy éve nem jött valószínű a betegség miatt, de hátha a műtét könnyít kicsit a dolgon.

Ne figyeljek a hőmre? Inkábba testem jelei a fontosak?


2008. dec. 9. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem válaszolok, hanem inkább kérdezek! Miböl derült ki, hogy endometriozusod van. Mik a tünetei, hogyan mütöttek? Elöre is köszi.
2008. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Én úgy vettem észre, hogy a mensi elmúlása után is maradtak a fájdalmaim. Először felfázásra gondoltam mert mintha a vesém fájt volna. Pár nap múlva már nem tudtam dolgozni fájdalomcsillapító nélkül. Ekkor mentem be az orvoshoz. Dió nagyságú vérömleny volt a petefészkemben. megopráltak vele és a citológia mutatta ki, hogy ez a gond.


Remélem segítettem. Állítólag nem is olyan ritka betegség.

2008. dec. 9. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is most már a 2. honapja a mensi után egyszer egy éjszaka fáj a bal oldali petefészkem. De csak egy éjszaka és a köv. mensiig semmi. Most viszont már én is azt hittem, hogy felfáztam voltam is dokinál, de azt mondta minden ok, a petefészekben látja kialakulni a petéket. Azota is érezgetem hogy fájdogál, nem mindig és erösen, de érzem. Januárban kell visszamennem, 2 hónapi hömérözés eredménnyel. Lehet, hogy nem is pet´´erés volt hanem hasonlo az esetem mint a Tiéd?

Remélem Neked ez már segitett és hamarosan összejön a baba. Sok sikert!!!

2008. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Ne gondolj midjárt a legrosszabbra. Én épp ma megyek egy magándokihoz este hogy végre megtudjak valamit erről és az esélyekről, mert az orvosom aki műtött nagyívben tojt rám és az egészre.

Állítólag ez a 30-as éveiben járó nők tipikus betegsége. És általában a még nem szült nőké. Én még csak leszek 30 és sajna nem szültem. Az egyetlen ami rossz ebben a betegségben hogy meddőséget okozhat. De tulajdonképpen én se tudok semmi konkrétat scak kombinálok. Remélem ma felvilágosít a doki.

Egyébként ez a fájdalom nekem inkább vesegörcsre emlékeztetett. És akkor mentem be az ügyeletre amikor már úgy fájt a baloldalam hogy a combomba is kisugárzott. Ekkor néztek meg. Sokan azt mondják hogy uh-val megállapítható, de sokan azt mondják csak akkor derül ki ha bekukkantanak hogy mi van belül ez pedig műtétet jelent.

Gyógyítani enm lehet csak kezelni. Azt se tudják mitől van szóval védekezni se lehet ellene. De ne izgulj. Biztos nincs semmi bajod. És lassan majd pocaklakó fog jönni minden gond nélkül.:)

2008. dec. 9. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kedves szavakat. Remélem Neked is mondanak valami biztatót, és sikerül a babóca.

Én is még csak 26 vagyok és még nem szültem,de egy-két dolgon már túl vagyok.(3,5 éve laporoscopia, fél éve petevezetékátfúvás), de eredmény még semmi sajna. Remélem mihamarabb hozzánk is beköszönt a gólya, és hozzátok is.

Sok sikert!!!

2008. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!