Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Macska és terhesség? Szabad-e?

Macska és terhesség? Szabad-e?

Figyelt kérdés
Édesanyám azzal riogatott, mikor kijelentettem, hogy szeretnék két oroszkék cicát a saját lakásomban tartani, hogy akkor vagy nem fogok teherbe esni, vagy valami baja lesz a picinek. Igaz ez? Vagy csak azért próbál lebeszélni a cicatartásról,mert ő utálja a macskákat? Azt mondta, még meddővé is válhatok a macskákkal való érintkezéssel...
2008. dec. 8. 20:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
már csak azért is szeretnék szobacicákat, mert amíg nem jön el a baba ideje, szükségem van vmi kicsi lényre, akit babusgathatok, szeretgethetek... a macskát pedig imádom, mert okos és szabad akarata van, nem csak egy "plüssállat"....na meg a kutya nem való annyira egy lakásba mint a macska
2008. dec. 8. 20:36
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Én épp a napokban olvastam róla hogy nem jó a macskával érintkezni ha terhes vagy! Pedig szeretm a cicát de nem vagyok hajlandó elmenni a párom mamájához terhesség alatt!!Sok betegséget okoz!
2008. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a választ! és amíg nincs baba? csak tervben? mármint még 1-2 év minimum... addig lehet tartani?
2008. dec. 8. 20:46
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem addig igen! Nem leszek meddő tőle:)!
2008. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Bocs nem leszel!
2008. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Tudod erre én csak azt tudom mondani,hogy vidéken az megy ritkaságszámba ha nincs cica és mégis egészséges gyerekek születnek. Szerintem a lakásban tartott cica amúgy sem érintkezik semmilyen fertőző dologgal.

Szerintem némelyik kismama már túlreagálja ezt az egészet és mindenen paráznak.

2008. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ugyanmár!13 évig éltem egy macsekkal egy fedél alatt.Ha nagyon aggódsz,akkor miután megvannak a cicák vidd el őket állatorvoshoz,és kérd meg,hogy jó alaposan vizsgálja meg,de közöld a dokival,hogy mi a "probléma".De ha még 1-2 év,akkor mire a baba jön,addigra pont mindent elkapsz tőlük,tehát a várandósság alatt már semmi olyan nem érheti a szervezeted,amit addig nem látott.Arra figyelj,hogy a gyermek nagyjából egy éves koráig ne kerüljön új szobacica.

Szerintem nyugodtan lehet cica,csak most lett egy nagyon felfújt dolog ez a toxoplazma és riogatnak vele minden macskabarát anyukát.Olyan ez mint a vaj vs. margarin vita.Mindig kitalálnak valami szörnyűséget róluk,aztán 4-5 hónap múlva meg pont az ellenkezőjéről cikkeznek.

2008. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Van ez a toxoplazmózis nevű betegség, olvass utána a neten, ezt kaphatod el, de nem is kifejezetten a cicától, hanem az ürülékében van, meg a nyers zöldség, gyümölcs héján, a földben, nyers húsban. Nyugodtan vegyél cicát, ha terhes leszel kérj toxoplazmózis-vizsgálatot a dokitól (nem mindenhol csinálják meg automatikusan). Egyébként inkább a kinti cicák szedhetik össze ezt a betegséget, de akkor is megelőzheted az átterjedést, ha pl nem te takarítod az alomtálcát, vagy ha muszáj, gumikesztyűben.
2008. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :) így már sokkal jobb, beleőrültem volna cica nélkül...most is csak azért nincs még, mert a párom szüleinél lakunk ők meg nem akarják a házba a cicát, de hamarosan különköltözünk, és saját magunk leszünk :) Anyukám meg kimondottan gyűlöli a macskákat, akkor most is ez volt a hunyó, mikor riogatott :)
2008. dec. 8. 21:02
 10/16 anonim ***** válasza:
12%

Sem kutya, sem macska nem való lakásba. A macskának is a kertben van a helye, ott érzi jól magát.

És valóban rengeteg betegséget okoznak, még azok is, amelyeket lakásban tartanak.

2008. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!