A bíróság minden esetben kéri az apaság megdöntése iránti peres eljárásban kéri a DNS vizsgálatot vagy először mérlegeli a teherbe esés valószínűségét, mert ugye az meg állapítható (kiskönyv, fogamzási időszak) a feltételezheti fogamzásidő szakát?
10 es. En utanna jartam ennek a dolognak.Ha nem volt a,feleségem,sem élettársi kapcsolatom es nem irtam ala apasági nyilatkozatot
Akkor is perelhetem a holgyet ha o nem megy bíróságra . Tehat az apasági ki léte a a születési anyakonyvben az apai státusz betöltetlen marad . A hölgy az o csaladi nevet fogja viselni a gyermek.Nezz utanna a neten hogy is van ez a bírósági dolog. Ha nem allt sem házassági kotelekben,ha nem volt köztük bejegyzett élettársi kapcsolat,es nem tortent apasági elismerő nyilatkozat sem akkor az apai astatusz betöltetlen marad es en is be adhatom az apaság megdöntése iránti pert. Ezt ugyan is a gyermek megszuletese utan 1 evig tehetem meg.A bíróság minden esetben a gyermek érdekeit veszi elsodleges szemponkent.
Kérdező!
Nem értem miről hadoválsz. Apaságot akkor lehet megdönteni, ha van bejegyzett apa. Esetetekben nincs, ergo ilyen pert te nem indíthatsz. Apasági perre van lehetőséged. A kettő még véletlenül sem ugyanaz.
Nem, nem lehet más vércsoportja a gyereknek, mint aminek lennie kéne, és egyáltalán nem 80%-os a vércsoportvizsgálat eredménye, hanem egyértelműen 100%-os. Ha nem így lenne, halomra halnának azok az emberek, akiknek vért kell kapniuk műtét közben, ugyanis a rossz vércsoportú vér adásától igencsak meg lehet halni. Két A-s vércsoportú szülőnek nem lehet B-s gyereke. Ha a gyerek mégis B-s, az egyértelmű jele annak, hogy valamelyik szülő valójában nem szülő. És mivel az anya személye eléggé biztos, mert mégiscsak belőle jött ki a gyerek, ezért egy ilyen eredmény az apaság vélelmének megdöntését eredményezi a bíróság előtt. És nem telik sem az idő, sem a költség a DNS-teszttel. A vércsoportvizsgálatot ugyanis 2 perc alatt el lehet végezni az ujjbegy megszúrásával, ahogy véradások elején mindig csinálják.
Származási perben egyébként költségfeljegyzési jog illeti meg a feleket, vagyis nem kell megelőlegezni a vizsgálatok költségét. Ettől függetlenül hülyeség a drágább és hosszadalmasabb vizsgálatot igényelni.
Apaság megdöntése iránti per: te vagy bejegyezve a születési anyakönyvbe apának, de te vitatod, hogy te vagy a gyerek apja.
Apaság megállapítása iránti per: nem te vagy bejegyezve az anyakönyvbe a gyerek apjaként (más személy van bejegyezve, vagy senki sem), de azt állítod, hogy te vagy a gyerek apja, és élni akarsz az ezzel kapcsolatos jogaiddal, és vállalni akarod az ezzel járó kötelezettségeket.
A vércsoportvizsgálat arra jó valóban, hogy kizárja, hogy adott személy a gyerek apja lehet. Bizonyítani az apaságodat tényleg inkább DNS-teszttel tudod. Ha a kérdést rosszul tetted fel (apaság megdöntését írtad megállapítása helyett), akkor nem csoda, hogy ezt félre lehetett érteni.
Azzal számolj, hogy az eljárás végén költséged mindenképpen lesz. Ugyanis ha mégsem te vagy a gyerek apja, akkor a dns-vizsgálat díja téged fog terhelni. Ha meg te vagy az apja, akkor nemcsak láthatási jogod lesz, hanem gyerektartási kötelezettséged is.
"Nem, nem lehet más vércsoportja a gyereknek, mint aminek lennie kéne..."
De lehet, bár nagyon ritka. Létezik olyan variáció, hogy az AB gén ugyanazon az allélon öröklôdik (cis-AB). Ilyen esetben AB vércsoportú szülônek is születhet 0 vércsoportú gyereke, vagy 0 vércsoportú partnertôl AB-s gyereke. Itt írnak róla:
A mûtét közbeni véradás meg hogy jön ide?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!