Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A folsavtól tényleg lehet hízni?

A folsavtól tényleg lehet hízni?

Figyelt kérdés
Tegnap a buszon beszélgetett 2 középkorú nő. Igazából nem tudom, hogy miről, mert nem figyeltem, de egy mondat véletlenül megütötte a fülemet: "a folsav növeli a testtömeget". Ez tényleg így van?
2008. dec. 5. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
igen, étvágyat csinál!
2008. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem hinném. A folsav vérképzést segít a vasnak, és ha mondjuk egy liter vérrel több termelődik ennek a hatására, akkor az 1 kiló plusz, de nem zsír.

Étvágyat a b vitaminok csinálnak.

Emellett lehet hogy az első válaszolónak igaza van, de én ezt tanultam elélmiszerbiológián.

Ezért leírtam.

2008. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Első vagyok. Én meg élettanból tanultam. A vér sosem gyarapodik!! Haló! 1dl-rel sem lesz több véred nem, hogy egy literrel..
2008. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A terhesseg soran igenis tobb vere van az ember lanyanak. Ha az ember elkezd mondjuk terhes vitaminokat kapkodni, akkor azert hizik, mert egyes vitaminos etvagyat csinalnak (lasd B vitaminok, ahogy a 2.valaszolo irta). En a terhesseg elott is vagy 3 honapig szedtema folsavat, de az etvagyam nem nott tole. Bar ez gondolom egyenfuggo.
2008. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon rég volt de azért válaszolnék,nem a folsav inkább étvágytalanságot okoz,és terhesség alatt igen is több vér van a szervezetünkben.Étvágyat a B vitaminok okoznak.
2012. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!