Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valaki akinek pajzsmirigy...

Van valaki akinek pajzsmirigy alulmüködése van, és clostyt szedett? Tapasztalatokat szeretnék.

Figyelt kérdés
Én a nödokimnak nem mondtam hogy gyogyszert szedek a pajzsmirigyemre. Évek ota jo az eredményem. De a closty papirján ott van hogy pajzsmirigy betegeknek nem ajánlott. Van valaki közületek aki ilyen betegség mellett szedett clostyt?
2008. dec. 2. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen Én szedtem clostyt és pajzsmirigy alul termelésem is van .Szedek rá gyógyszert mondtam az orvosomnak s azt mondta nyugodtan beszedhettem.Terhes sajnos nem lettem,de a ciklusaimat 40 naprol 28-30 ra csökentette.Szép érett tüszöim is lettek.Most nem szedem a clostyt hanem iszom a cickafark és palástfü teákat.Ettöl is lett 20mmm-es tüszöm,most én ezt probálom.Sok sikert és remélem mielöbb összejön a baba.
2008. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, én ettől a variációtól háromszor vetéltem el egy éven belül 7 clostis hónapban !!!!

Feltétlen keress fel egy endokrinológust,ő végez egy teljes körű pm vizsgálatot.

Az nekem sem egyértelmű hogy a kezeletlen vagy a gyógyszerrel kezelt pm problémával nem szedhető-e a closti

2008. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Mióta szeded a gyógyszert????? Jó adagban??? Bionyított hogy nincs peteérésed? Esetleg PCO-d van? Azért mert az endokrinológusom azt mondta, nem lesz szükség clostira, mert a pm működést a gyógyszer rendbehozza (euthyrox).

2008. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem egy kedves ismerösöm endokrinologus, és hozzá járok mindig. A TSH szintem most már jo a babásodáshoz. Letrox 75mg-osat szedek. A nödoki hormont nézett, HSG vizsgálat is volt és most clostyt irt fel. Ti miota probálkoztok? És jok Neked az eredmények?
2008. dec. 2. 23:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem. 5,7 a TSH-m, de gyógyszert még nem kaptam rá.

Megkérdezhetem, hogy az endokriológus imerősöd szaerint mennyi lehet max a TSH, ami már jó a babásodáshoz???

Köszi szépen!

2008. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az mondta volt már babás kismamija 5-ös tsh-val is, nekem a 3,9-re azt mondta sok.

A normál tartomány természetesen ha megnézed több oldalon is megtalálható 4 körüli érték, de ha babát szeretnél 1-1,5-nek kellene lennie.

2008. dec. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
0,30-4,00 a normál érték. Ezen belül kell lenni, és ha terherbe esel emelhetik a gyogyszeradagodat mert akkor még kevesebbnek kell lennie a TSH-nak. De megsugta nekem az se baj ha már az elején nagyon leviszük az értéket. Nekem az egyk pajzsmirigyem kivették, a másik jol müködik, de gyogyszer nélkül 2,9-es értékem volt, ami egy müködésénél sok. Ezt levittük 0,14-re.
2008. dec. 5. 09:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Az 5,7 alapbol magas érték, a barátom szerint nagyon is lehet hogy ettöl nem jön össze a baba. De vannak persze kivételek. Szerintem beszélj az orvosoddal, mert ha még magadtol a neten is szédnézel a 4,00 a legmagasabb érték, de az is már határeset.
2008. dec. 5. 09:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat!

Igen, tudom, hogy 4 fölött már magas, és arra voltam kíváncsi, hogy ennél még jobb-e, ha lejjebb megy. És igen, ahogy látom, jó lenne, ha 2-nél nem lenne magasabb a babához. Azt nem értem, hogy a dokim miért nem írt rá már valamit.

Viszont voltam újabb vérvételen, a ciklus 3. napján, akkor is kért TSH-t, T4-et, T3-at, ha annak megvan az eredménye, utána lépek, nem hagyom annyiban.

Köszi szépen mindenkinek mégegyszer!!!

2008. dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!