Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kicsit tartok az egésztől,...

Kicsit tartok az egésztől, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Férjemmel van egy 1,5 éves fiúnk, és szeretnénk neki kistestvért. Amikor kisfiammal voltam terhes, 3 hónapos terhesen mondtam el anyukámnak, aki teljesen kikészített, állandóan azt hallgattam, hogy mennyi lemondással jár, meg felelőtlenség, meg albérletbe minek.... Nagyon szereti az unokáját, de a múltkor mondta, hogy hallani sem akar még egy gyerekről. Albérletben élünk, de nem élünk rosszul, mindent meg tudok adni a gyermekemnek, de ezt nem akarom megint hallgatni. Imádom a férjem, és a fiam, és szeretnék végre egy nyugodt terhességet, amit élvezhetek. (sajnos az első nem ilyen volt, koraszülés) Úgy érzem férjem jogosan van kiakadva anyámra, miért szól bele mindenbe?
2010. aug. 13. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Húú, nem értem miért viselkedik úgy az anyukád, mintha neki kellene megszülnie, nevelnie.....a barátnőmék albérletben laknak, és még sokáig ott fognak, van egy 2 éves gyerekük, a főnököm szintén....ez ostoba indok.

Nem is értem mi köze hozzá...

Szerintem egyszerű a képlet, ti akartok babát, ha emiatt veszekedik veletek, kevesebbet kell vele találkozni. Majd megnyugszik. El kell fogadnia, hogy nem ő áll az első helyen a Ti családotokban.

Hány éves vagy egyébként?

2010. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia..én is úgy érzem, hogy jogos a férjed kiakadása..mi is albérletbe élünk de jól..és tesót tervezünk..igaz nálunk sajnos már nincs élő nagyszülő aki bele szóljon..kezdd el szerintem anyukádnak mondogatni, hogy tesó készítőben vagytok, hagy szokja a gondolatot és mire oda kerül a sor, hogy sikerül addigra már nagyjából talán lenyugszik..nem lehet az embernek örökké arra várni, hogy majd lesz saját ház stb és oda szül..a világ akkor is bizonytalan marad..és mi nők kifutunk az időből...és mondd anyudnak , hogy gondoljon bele, hogy szükség van testvérre mert ha felnőnek tudnak egymásra számítani , és nem egyedül állnak majd a világba ha már a szülők nem lesznek.
2010. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel felnőtt nő/anya vagy ne hagyd hogy anyukád beleszóljon mi az hogy "Hallani sem akar még egy gyerekről"

Talán ő tartja el, neveli fel???

Albérletben laktok na és az aki albérletben él már ne is szüljön???

Nekünk meg lakás és autóhitelünk van akkor mi se vállaljunk több gyereket.

Mindenképpen le kell állítanod anyukád!

19 hónapos kisfiú anyukája és 28 hetes kismama

2010. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

mi az hogy "hallani sem akar még egy gyerekről" ????

hát ne mondd el neki, aztán ha kérdezi, hogy miért nem mondtad, akkor mondd, hogy "te kérted"

bocsi, de gáz ahogy anyud hozzááll ehhez...

2010. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van már két gyerekem. Mind a kettőnél külön cirkusz volt Anyósom részéről, a nagy hír után. Az elsőnél előadta, hogy ő bizony a mai eszével sosem szült volna gyereket (a saját fiának is mondta). A másodiknál egyszerűen csak kötekedett, elviselhetetlen volt. Lett is egy jó bő fél éves mosolyszünet a végére. Most újra babát várok, sajnos meg tudta ő is, újra elviselhetetlen, közölte velem, hogy tönkre teszem a fia életét, felelőtlenek vagyunk, milyen kényelmetlen lesz nekünk, ő elvetett két gyereket, mi ebben a pláne, stb... Férjemmel 8 éve vagyunk együtt, 4 éve házasodtunk össze. Van egy 1+2 félszobás lakásunk hitelből, soha senki nem támogatott minket, igaz nem is kértük senki segítségét. Nem terveztük a 3. babát, így alakult, vállaljuk a felelősséget. Meg is beszéltük a férjemmel, hogy figyelmeztetjük drága Mamát, hogy ha nem állít magán, újra mellőzve lesz.

Javaslom, itt az ideje, hogy eldöntsd, ki a szoros család, és kik a többiek. Anyukád is egy fontos szereplője az életednek, de fontosabbnak kell lennie a gyerekeidnek és a férjednek. És ezt nem csak neked kell így gondolnod, hanem anyukádnak is. Közölni kell vele. Szerintem ez a felfogás az egészséges.

2010. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
uhh..anyukád elég kemény...vele kellene megbeszélni a dolgot...hátha megérti...A férjednek igaza van
2010. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy anya azért szól bele a gyereke életébe, mert félti őt. Próbáld meg megérteni őt is, tudja, hogy két gyerekkel még nehezebb lesz, a fizetnivaló pedig mindig jelen lesz az életetekben. Mondd meg neki, hogy szereted, megérted őt, azért teszi, mert ő is szeret, de felnőtt vagy, a saját életedet kell élned, és ebben ő sem akadályozhat meg. Esetleg beszélhetnél a terveitekről neki, amivel bizonyítos, hogy minden endben lesz, próbáld bevonni a gyerekvárásba, tervezésbe, érezze, hogy szükség van rá, mint nagyira, de nem terhet raktok a vállára, hanem boldogsággal ajándékozzátok meg őt is. Minden jót :) M.
2010. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ikreink vannak és mivel fiú-lány párosítás, anyósom közölte, hogy ezennel nem is kell nekünk több gyerek, "letudtuk" egy terhességgel a családalapítást. Mi azonban szeretnénk még egy babát. Mikor ezt megtudta, teljesen kiakadt, de mi csak annyit közöltünk vele, hogy mindenkinek lehetősége van az életében eldönteni, hogy hány gyereket vállal. Ő 2-t vállalt be, mi meg 3-at szeretnénk felnevelni. Erre nem tudott mit mondani, tehát a téma azóta nálunk le van zárva. :)

Remélem, hogy nálatok is minden meg fog oldódni. Sok sikert!

2010. aug. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazatok van. Ritkítani fogom a találkozásainkat, meg kell értenie, hogy férjes asszony vagyok, és nem szólhat bele az életünkbe.
2010. aug. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!