Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan merjünk belevágni a...

Hogyan merjünk belevágni a "dologba"?

Figyelt kérdés
Vélemények érdekelnének, hogy hogyan és mikor jön el az a pillanat, amikor azt mondjátok, mostmár belevágunk és jöhet a baba. Azért érdekelne, mert ugyan szeretnénk babát, vágyunk rá nagyon, de valami miatt mégsem vágunk bele. Annyira bizonytalan a jövőnk (munkahely, hitel, stb.), nem látjuk a végét a számláknak. Mások meg olyan egyszerűen kimondják, hogy mostmár jöhet a baba. Attól tartok, hogy sohasem jön el az a nap, amikor azt mondjuk, mostmár nem félünk belevágni. Olyan hihetetlennek tűnik, hogy olyan egyszerű nekiindulni. Vagy csak én vagyok ilyen félős??
2008. nov. 28. 20:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is megerintettek a valaszok! Az en story-m: nekunk mindenunk megvan szerencsere a parom anyagi helyzetenek koszonhetoen.

Egy dolog HIANYZIK: a BABA, ami nem akar osszejonni sehogysem....

2008. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat, kellett egy kis megerősítés, hogy nem butaság ilyen helyzetben is babára, családra vágyni. Azt hiszem hamarosan valóban eljön a mi időnk is..

Az utolsó válaszolónak is remélem sikerül!

Mindenkinek "kitartást" kívánok.:-)

Mostmár látom, hogy sokan vannak hozzám hasonló helyzetben. Ez valahol "megnyugtat". Nem az, hogy ti is küszködtök, hanem az, hogy így is meg lehet oldani. Elismerésem mindenkinek. :-)

2008. nov. 29. 22:24
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálam (ffi - úristen, idősödő.) úgy volt, hogy világ életemben utáltam a gyerekeket. Elképzelhetetlen volt 30 évesen az, hogy valaha is gyerekem legyen. (Ott ordítson nekem egy kölyök, aki még egy csomó pénzembe is kerül?!) Ráment egy több, mint tíz éves, nagyon komoly szerelem-alapú kapcsolatom a gyerek-témára. Aztán egyszercsak valami bekattant 32 évesen - gyereket akarok! Akkor jöttem össze az élettársammal. Úgy belejöttem, hogy három is van már, és elképzelhetetlen az életem úgy, hogy ne legyenek állandóan körülöttem. (Ez eléggé nyitottá tette a kapcsolatunkat, de igenis tény, hogy a gyerek összeköt embereket!) Most a gyerekeim tartanak életben, értük és miattuk csinálom a mókuskereket. Nem volt racionális alapja, se lakás, se komoly munka - ezek úgy az évekkel jöttek. Ma van egy 12 milliós lakásunk, (nem segítettek a szülők még biztatással sem) kocsi, komolyabb vezetői állás. Ezeket úgy hozta az élet valahogy magával az évek során. Nem félni kell - ha itt az idő, neki kell lódulni! És háromig ne állj meg. :)) Szaporodjon az a magyar!
2009. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is. Azóta sem vágtunk bele a gyermektervezésbe, de sokat beszélgettünk róla. Úgy döntöttünk, még egy kicsit várunk vele. Azóta azért teljesen megváltozott a véleményem például az anyagiakról, és az is kiderült, hogy a párom még várni szeretne egy kicsit. Inkább csak én erőltettem volna rá. De túltettem magam rajta, azt nem szeretném, hogy kényszer legyen neki. Köszönöm mégegyszer:-)
2010. jan. 2. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!