Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőmérőzés? Hogyan is kellene...

Hőmérőzés? Hogyan is kellene akkor csinálni?

Figyelt kérdés

Gyereket szeretnénk, mindketten az eddigi vizsgálatok szerint egészségesek vagyunk, de nem jön össze a baba lassan egy éve már, ezért próbáljuk egy kicsit tudatosabbá tenni a dolgot. Ovulációs teszt mellett párom javaslatára elkezdeném a hőmérőzést is, viszont kicsit összezavart az, hogy teljesen mást olvasok neten, mint amit a környezetemben lévő nők mondtak, akiknek "állítólag" a hőmérőzés segített gyorsan teherbe esni, miután sokáig nem jött a gyerek.


Neten alapvetően két információt olvastam: egyrészt, hőmérőzéssel igazából csak utólagosan lehet megállapítani, hogy volt-e peteérés vagy sem. Másrészt az ovuláció előtt hirtelen leesik a testhő, az ovulációt követően pedig hirtelen megemelkedik. Ezek szerint tehát tulajdonképpen lutri a dolog és csak utólag látszik majd, hogy a testhő ingadozása valójában mi lehetett, illetve még ha sikerül is hő alapján eldönteni az adott ciklusban, adott pillanatban, hogy van-e/lesz-e ovuláció, gyakorlatilag akkor kellene együtt lennünk mindenképpen, ha leesik a testhő.


Ezzel szemben a már említett személyek tapasztalata, illetve tudása a dologról: Ha megemelkedett a testhőmérséklet, akkor onnantól kezdve néhány nap múlva történik meg az ovuláció, tehát onnantól van a legnagyobb esély a gyerek összehozására, ha megemelkedett a hőmérséklet. Két hölgy is ezt állította, mindkettőnek már több gyereke van és hosszú ideig tartó próbálkozás után ezzel a módszerrel állapították meg, hogy mikor kellene ágyba bújniuk a párjukkal. Az egyiknek az első hőmérős hónapban, a másiknak pedig a harmadikban jött így össze.


Most akkor melyik az igaz vagy reálisabb? Az, amit neten írnak, vagy az, amit ők mondanak? Az orvosomtól is megkérdeztem, ő gyakorlatilag kiröhögött és azt mondta, hogy felejtsem el a hőmérőzést, használjam helyette továbbra is az ovulációs tesztet.


Az ovulációs tesztre nem feltétlen szeretnék hagyatkozni, mert bár eddig csak egy hónapot teszteltem végig, de az a tapasztalatom, hogy amikor éreztem az ovulációt, illetve a nyákom is tojásfehérje szerű volt, akkor gyakorlatilag éppen hogy megjelent a második csík, előtte és utána pedig hófehér maradt.


Az oké, hogy az lenne ideális, ha kétnaponta együtt lennénk, mert akkor gyakorlatilag a legnagyobb esély, hogy sikerüljön a gyerekgyártás, de ezt elég nehéz kivitelezni úgy, hogy a párom négy műszakban dolgozik. Mikor kellene együtt lenni? Amikor leesik a testhő, vagy amikor megemelkedik?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2020. okt. 11. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 26 éve hőmérőztem. Utólag mutatja meg, így pár hónap hőmérőzés, és a méhnyak váladék alapján be lehetett lőni, hogy mikor volt peteérés, mikor kell próbálkozni. Utána az ember ráment azokra a napokra, amikor leesett a hő, és tojásfehérje állagú lett a váladék.

Akkor még nem voltak ezek a mai ovu tesztek elérhetők.

Egyébként meg, ha érzed az ovulációt, és meg tudod különböztetni a váladékot is, akkor teljesen felesleges az ovuteszt és a hőmérő is.

Szex: amikor tudod, hogy ovu lesz, előtte egy-két nappal. A spermiumok odabent 3 napi simán életben maradnak. Persze, kicentizni sem érdemes.

Előtte pl. 3 nappal, majd 1 nappal előtte.

As többi napon meg amikor jólesik.

2020. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hőmérőzni mindig ugyanakkor kell kb., ébredés után rögtön, lehetőleg testnyilásban, és a hőmérő legyen kikészítve az ágy mellé, úgy, hogy ne kelljen érte felkelned. A peteérés előtti napon le fog esni a hőd egy picit, a peteérés napján pedig megemelkedik. Akkor tekintjük emelkedettnek, ha az előtte lévő 8 nap mindegyikénél magasabb. A peteérés követő 3. napnak van még jelentősége,ott még 2 tizeddel megugrik a hő.

2-3 ciklus után elég nagy biztonsággal előre tudod sejteni, hogy mikor lesz pé. Terhesség eseten a hő altalaban fennmarad, sikertelen hónap során a menstruáció előtt 1-2 nappal leesik az alapszintre.

Szerintem ez hasznos dolog, én védekezésre használom sikeresen immár 3 éve, de a nyákvizsgálatot se nehéz megtanulni, és az akkor jelez, amikor érdemes együtt lenni, nem utólag. Emellett a hőmérőzésbe egy kis megfázás is bekavarhat, míg a nyákba nem, így én azt is ajánlom nézegetni.

2020. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem viszonylag rendszertelen ciklusom van, azért hőmérőzök, hogy tudjam mikor menstruálok és ne vegyem feleslegesen a terhességi teszteket. Előre valóban nem lehet megállapítani mikor van az ovuláció, nekem pl nem is hirtelen emelkedik meg a hőmérsékletem, hanem 2-3 nap alatt folyamatosan 1-1 tized fokkal, de utólag jó megerősítés, hogy mikor volt peteérés. Ráadásul kell 2-3 hónap, hogy meglássa az ember a görbékben hogyan kell őket értelmezni. Arra jó, hogy 30-50 nap között vannak a ciklusaim, de így is 10 nappal előre tudom mikor fog pontosan megjönni, ha nem jön meg azt is pontosan tudom mikor kellene tesztelni, illetve ha védekezésre akarnám használni, akkor tudnám hogy abban az utolsó 10 napban szabad a pálya. Másra nem igazán alkalmas. A tojásfehérje szerű (vagy én inkább átlátszó takony állagúnak nevezném) folyás figyelése szerintem sokkal célravezetőbb.
2020. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!