Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes a tervezett teherbeesé...

Érdemes a tervezett teherbeesés előtt termékenységi vizsgálatokat végeztetni?

Figyelt kérdés
Csak hogy tudjuk előre, minden rendben van-e "papíron" mindkettőnkkel, és ne fél év-egy év sikertelen próbálkozás után jussunk el oda. És hol kezdjük?
2008. nov. 28. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

èn úgy tudom az orvos ilyenre csak minimum fél év próbálkozás után küld el. és szerintem felesleges, mert ha egy fél évig nem jön össze akkor érdemes rajta gondolkodni. ha egyböl össze jön akkor meg feleslegesen mentetek mindenhova.

és mi van akkor ha elöre azt mondja az orvos hogy minden rendben van mindkettötökkel. és még sem jön össze a baba. akkor elöröl kezditek a vizsgálatokat?

vagy azt mondja hogy a párod spemája nem a legjobb minöségü. a párod lelombozódik aztán lehet az elsö hónapban teherbe ejt. szerintem felesleges. ha csak nem vagytok úgy hogy ha nem jön össze a gyerek örökbe fogadás, és ahoz már kiesnétek e korbol esetleg egy év múlva.

2008. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazság szerint teljesen ad hoc alapon már év eleje óta próbálkozunk (vagyis nem rendszeresen, tudatosan, folyamatosan egy éve, de voltak aktívabb időszakaink ebből a szempontból, és nem is bántuk volna), és volt már néhány olyan hónap ezalatt, amikor igenis esélyes volt, mert a peteérésem teljes ideje alatt próbáltuk... éa semmi :(

Én viszonylag gyakran kapok el mindenféle fertőzést (2-3 havonta biztos, hogy van valami bajom :(), és elbizonytalanít az is, hogy a párom volt párja, akivel 6 éven keresztül próbálkoztak, és nem jött a baba, az új párjával néhány hónap alatt teherbe esett...

Fogalmam sincs, van-e egyáltalán peteérésem (év elején hagytam abba a gyógyszert, és előtte sem szedtem túl sokáig), sőt, egy csomó mindennel nem is vagyok tisztában (most nem alapvető dolgokra gondolok, de itt is néha belefutok olyan kifejezésekbe, hormonok, különböző kezelések, ilyesmik, amikről fogalmam sincs)...

Párom néhány éve, még az említett korábbi barátnőjével részt vett mindenféle vizsgálaton. Mondjuk "papíron" ők is rendben voltak, mégsem sikerült nekik 6 éven keresztül...

2008. nov. 28. 08:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nálad minden rendben általános orvosi vizsgálat után,és a párodnál is,akkor mindenképp 1-2 hónap próbálj ki a peteérés tesztelésével.Ami ovumikroszkóppal,vagy LH tesztekkel könnyen megy.Ha itt pozitív az eredmény,(tehát van peteérés)akkor érdemes leülni a nődokiddal egy beszélgetésre hogy alaposabban vizsgáljon ki.Hormonok,tüszőrepedés...

Biztos kapsz még ennél jobb tanácsokat is,de addig is sok sikert,és kitartás :))

2008. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is, próbáld ki az LH tesztet, 5 vagy 7 db-os kiszerelésben kapható a gyógyszertárban vagy drogériákban, vagy pl. a tescoban is van.

A ciklus hosszától függően kell elkezdeni vele tesztelni, mindig késő délután vagy este!

Akkor pozitív, ha a tesztcsík ugyanolyan erős vagy erősebb, mint a kontrollcsík! Ekkortól kell akciózni, és z utolsó pozitívat követő első negatív napon!

Sokaknak segített! Az LH hormont mutatja ki, amely felelős a tüszőérésért. Ha sosem lesz pozitív, érdemes elmenni dokihoz, illetve ha mondod, hogy janauár óta nem védekeztek, akkor már 2009 februárban tényleg itt lenne az ideje a részletes analízisnek.

Sok sikert!

2008. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Ovutesztet már beszereztem, eddig egyet használtam fel, sikerült is egy nagyon pozitív napba belefutni (istenem, de szeretném már egyszer ezt egy terhességi teszten is látni! :), de akkor sajnos úgy alakult, hogy sem aznap, sem az elkövetkező 1-2 napban nem tudtunk együtt lenni, csak utána pár nappal (illetve még előtte szintén pár nappal). Reménykedtem, hogy talán azért így is van egy kis esélye... de nem, sajnos :(

De ha jól sejtem, azért a peteérésen kívül is vannak még a nőnél is más tényezők is: petevezeték átjárhatósága, hormonok, vegyhatás, anatómiai felépítés, ilyenek... ezekkel tényleg hónapokat kellene várni, hogy megvizsgáltathassam?

És a párommal mi van? Neki csak a spermiumok számát/gyorsaságát mérik? Neki hol kell elindulnia?

2008. nov. 28. 11:35
 6/12 A kérdező kommentje:
Illetve feltenném az abszolút költői kérdést, hogy szerintetek miért van az, hogy manapság rengeteg fiatal, egészséges nőnek, párnak olyan hosszú ideig nem sikerül teherbe esnie?
2008. nov. 28. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az a véleményem, hogy egyszerű vizsgálatokra érdemes elmenni, gondolok itt spermavizsgálatra meg neked egy hormonvizsgálatra.

Én már bánom, hogy nem mentünk rögtön, mert egy évnyi elkeseredettségtől kíméltem volna meg magunkat.

Ha pesti vagy, akkor nézd meg a www.ogyei.hu oldalt, ez a Gyermekegészségügyi Intézet honlapja. Jelentkezzetek be családtervezésre!

2008. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megint én, az utolsó, idézet az ogyei honlapjáról:


Családtervezési szolgáltatásunkat olyan pároknak ajánljuk, akik a közeljövőben gyermeket szeretnének vállalni, de még a várandósság nem jött létre, illetve meddőség gyanúja nem merült fel (erre akkor kell gondolni, ha fogamzásgátlás nélküli rendszeres nemi élet ellenére 12 hónap alatt nem következett be a várandósság).


Védőnővel való első konzultáció során egyéni felkészülési, illetve kivizsgálási terv kerül kidolgozásra, melynek megvalósításában további szakemberek nyújtanak segítséget (dietetikus, férfigyógyász, genetikus, neurológus, nőgyógyász, pszichiáter, pszichológus, pszichoterapeuta). A felkészülési és kivizsgálási időszak lezárása után, a további konzultációk a fogantatás bekövetkeztéig, illetve a várandósság 12. hetéig tartanak, melyek során lehetőség van minden olyan kérdés megbeszélésére, amely hozzájárul ahhoz, hogy gyermekük minél egészségesebben születhessen meg.

2008. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, ez nagy segítség lehet! :)

Éppen valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam, nem voltam benne biztos, hogy létezik ilyen.

Még egyszer köszönöm!

Remélem, nemsokára már arról számolhatok be, hogy babát várok, illetve a terhességgel, babavárással kapcsolatos kérdéseimet írkálhatom! :)

2008. nov. 28. 13:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Bizony, létezik ilyen!

Én a fejemet verem a falba így utólag, mert egy évig próbálkoztunk, mire kiderült egy apró hormonális problémám, amire gyógyszert kaptam és 3 hó alatt sikerült teherbe esnem.

Ha előre tudtam volna, hamarabb elmegyek a dokihoz, már a legelején, egy csomó sírást megspóroltam volna! De hát mindenhol azt mondják, hogy jaj, egy évig felesleges dokihoz menni...

2008. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!