Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy nem veszi észre valaki,...

Hogy nem veszi észre valaki, hogy terhes?

Figyelt kérdés

Mai sztori alapján felbuzdulva.. az utcánkban lakik egy 15 éves lány, ma tudta meg hogy 6!!! hónapos terhes. Állítólag menstruált végig. Én ezt komolyan nem értem hogy lehet, oké mondjuk van valami vérzése de a hasa az nem egyik napról a másikra nő meg (ma láttam a lányt sok idő óta újra és elég látványos)

Illetve régen a tlc-n is ment az a műsor hogy “nem tudtam hogy terhes vagyok” amikor a nők szülés közben döbbentek rá hogy terhesek voltak..

Van itt valaki aki esetleg élt már át ilyet? Hogy lehet ez?



2020. máj. 15. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az is,hogyha valaki csak szülésnél tudja meg hogy terhes,akkor azt se veszi észre ha valami mozog benne? Azért az eléggé hihetetlen hogy nem érzékeli valaki,mikor mozog a hasába a gyerek...


Na én meg ezt nem értem.

2020. máj. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

A barátnöm volt így, neki szüléskor derült ki a terhessége.

Eleve mindig kevés volt a menzesze, a terhesség alatt nagyjából ugyanannyi volt, ö nem vette észre, hogy változott volna.

Másodszor a hasa gyakorlatilag nem nött észrevehetöen. Én sem vettem észre de a munkatársai sem, pedig egészségügyi munkakört töltött be, kórházban dolgozott asszisztensként. Szóval sok orvos, növér látta naponta, nem tünt fel nekik sem.

A mozgások sem voltak túl erösek, neki nem tünt fel, mert egyébként is igen sokszor felfújta a kaja, igazán nem gondolta, hogy más lehet.

Ezen kívül egyszeri alkalom volt, amikor lefeküdt valakivel - alakuló kapcsolat, elsö szex óvszerrel, utána szakitás -, szóval igazán nem volt neki gyanus.

Aztán a munkahelyén erös "gyomor"görcsöket kapott, és a vizsgálat során derült ki, hogy megindult a szülés.


Nála nyilván sok minden összejött, de ennek ellenére lehetséges, csak ritkán.

2020. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én ezeket nem hiszem el.
2020. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Én se hiszem... max olyan van, hogy tudja, de nem akarja és bedumálja magának, hogy nem tud róla... inkább zakkant agyilag az ilyen. Aki volt terhes tudja, hogy lehetetlen nem észrevenni. A TLC-n ami műsor megy mind kamu... marha nehéz ám ilyen sorozatot leforgatni :D Azt még aláírom, ha valaki az első trimeszterben nem veszi észre... de maradjunk annyiban, hogy a 30. hét után aki nem veszi észre az elmebajos.
2020. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Anyósom sem vette észre a harmadik terhességét. Fogalmam sincs, hogy lehet ez. Azt mondja, semmilyen tünete nem volt azon kívül, hogy felszedett 2 kilót. Nem volt terheshasa. Egyszercsak erôs fájdalmai lettek. Kihívták a mentôt, aki vesegörcsre gyanakodott. Bementek a kórházba, ott azt mondták, hogy vesegörcs vagy vetélés. Ehhez képest született egy kicsi, de egészséges lánybaba. Az egész környezetet sokkolta a hír, mert abszolút nem látszott a terhesség.
2020. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyenek saját maguknak hazudnak, elhesegetik a gondolatot annyira, hogy a végén ők is elhiszik, hogy nem tudtak a terhessegrol.
2020. máj. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyet valahogy én sem tudom elhinni. Akármennyi kiló lehet az ember, akkor sem, mert még egy túlsúlyosnak is látszik a végefelé a terhesség. A magzatmozgást meg nem lehet összekeverni mással, ahogy telik az idő.

Magamból kiindulva pedig, szerencsére nem szenvedek sem hányingertől, semmi panasztól, nincs hatalmas hasam pedig lassan 30 hetesek leszünk, de a cipőfelvétel igencsak nehézkes már. Abból azért megérzem, hogy baba van a pocakban.

2020. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 hónapos terhes vagyok. Megmondom őszintén, ha nem tudnám akkor én sem venném észre. Aki nem is gondol arra hogy esetleg terhes lehet annak pl a magzatmozgás tökre ugyan olyan mint a bélmozgás (nekem legalábbis nagyon oda kell figyelni ha érezni akarom) Vérzésem nem volt egyszer sem de akinek amúgy is rendszertelen (nekem is volt pár éve hogy hónapokig nem jött meg, de mivel nem volt szex így terhesség kizárt volt) annak ez sem tűnik fel. Nekem speciel nem no a hasam. Úgy nézek ki mintha felszedtem volna vagy 15 kilót. De nem kerek terhes pocim van, így aki nem tudja hogy baba van a dologban szerintem tuti azt gondolja hogy szörnyen meghíztam.
2020. máj. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak ahhoz, hogy látszik a terhesség: én mindegyik terhességemnél a 24. héten még 38-as konfekcióméretet hordtam, a derekam 67-68 cm-es volt, és kb 4 kg-mal voltam nehezebb, mint a terhesség elött, az égvilágon senki nem gondolta ránézetre, hogy túl vagyok a felén.
2020. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!