Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy vírusfertőzés meggátolhatj...

Egy vírusfertőzés meggátolhatja az esetleges beágyazódást?

Figyelt kérdés
Január óta védekezés nélkül vagyunk együtt, ez az első hónap, hogy éppen úgy esett, szombat késő este voltunk együtt, és vasárnap voltak ovulációs fájdalmaim. Van rá esély, hogy megfogant odabenn egy picike élet. Az a problémám, hogy csütörtökön munkatársam 40 fokos lázzal jött dolgozni, pénteken kiírta a doki tüszős mandula gyulladással. Valószínű haza hoztam, mert vasárnapra anyukám is kidőlt, lázas, köhög. Tegnap már én is torokfájással keltem, estére már alig bírtam kelni, éjjel belázasodtam, nem mertem bevenni semmit. Tudnátok valami olyan gyógyszert ajánlani ami nem lenne rossz hatással egy esetleges beágyazódásra? Pl Neo citran, vagy valami hasonló. Vagy erre a hónapra még a gondolatot is felejtsem már el
2020. márc. 3. 06:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A beàgyazódàs időszakàban nem ártalmasak a gyógyszerek.
2020. márc. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Panadolt terhesen is lehet szedni, de ilyenkor még bármit beszedhetsz. Amíg nincs szívműködés az embriónál, addig nem is megy át hozzá semmi.

Tehát a gyógyszerek ilyen korai szakaszban nem gátolják a terhesség létrejöttét, viszont a láz igen, mert az ivarsejtek, az embrió nem életképes hosszabb távon, a normál maghőmérsékletnél magasabb hőfokon.

2020. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyedül a lázzal van bibi. Én anno + teszt után lettem beteg, 4 napig csillapíthatatlan magas lázam volt, rubophen semmit nem használt, kb egész nap felváltva hűtőfürdőztem és gyógyszereztem magam. Kaptam antibiotikumot is (háziorvos olyat írt, amit várandósan is lehet szedni) viszont sajnos a majd' 40 fokos láz miatt elvesztettük az embriót...😔

Annyi, hogy nem szteroid gyulladásgátlót ne szedj (pl ibuprofen) ill olvass utána, hatásmechanizmusára már nem emlékszem pontosan, de esetleges terhességben nem a legjobb sajnos.

2020. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. márc. 4. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!