Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tùlsùllyal lehetsèges a...

Tùlsùllyal lehetsèges a teherbeesès?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnènk kistesòt a kisfiùnk mellè de sajnos nem sikerült eddig teherbe esnem. 5 hònapja pròbàlkozunk az első gyermekem a 3.hònapban fogant meg. Tudom 5 hònap nem sok idő viszont nagyon sok a felesleg rajtam amin dolgozom mar 2 hònapja de mivel alapból nagy sùlyròl indultam ìgy hiàba fogytam mèg mindig rengeteg a felesleg. Lehet hogy peteèrèsem sincs a tùlsùly miatt? 28-35 naposak a ciklusaim règen mindig 26.napra jött meg pontosan de miòta szültem ès rengeteget hìztam szülès utàn azòta sajnos vàltozò hany napra jön meg. Kb fèl ève voltam vèrvètelen ahol a pajzsmirigyem es a hormonjaimat is rendben talàltak.. ès elvileg peteèrèsem is volt... na de az utòbbi 3 hònapban hasznàlok ovu tesztet ès sosem pozitìv.. mellfeszülès van mindig közèp időben illetve menstruàciò előtt is ahogy eddig... de a teszt sosem mutat pozitivat. Voltam ultrahangon is pàr hònapja de ott is mindent rendben talàltak. Szòval mit tegyek hogy növeljem az esèlyeimet a teherbeesèsre? Mit szedjek, igyak? Illetve tùlsùllyal egyàtalan van esèly rà?

2020. febr. 5. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
A túlsúlynak semmi köze nincs a teherbeeséshez ha nincs szervi panaszod. De ha lefogysz, a kihordás és a szülés lényegesen könnyebb.
2020. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
A normál BMI-hez közeli súllyal van legnagyobb esély a terhességre. Nahy túlsúllyal vagy tul alacsoyn sullyal nem idealis es mivel a sulyvaltozas a hormonalos állapotot is befolyásolja, csökken az esély is. Nyilvánvalóan nem kizárt a teherbeesés, de mindenképpen jobb lenne az egészséges súlyodhoz eljutni előbb.
2020. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván egészségesebb kisebb súllyal a terhesség, de nem a súly a lényeg. Én 163cm 95 kg voltam mikor terhesaradtam, tehát jócskán túlsúlyos, a terhességem rendben zajlott cukrom rendben volt, nem szedtem fel sokat (nyilván a meglévő túlsúly miatt) De alapbetegségeim vannak magas TSH pajzsmirigy gond, IR (szerencsére már nincs IRem) Ismerősöm vasággyal együtt 48kg terhességi cukor, kötelező diétával végig... Ők is vagy 5 évet vártak a csodára meg mi is. Szóval nem a súly a lényeg.


Az ovu teszt azért nem pozi, mert lehet, hogy érzékenyebb teszt kell, nekem a 25-öa csak erősödött, de sose lett pozi, a 20-as viszont szépen mutatta, érdemes megpróbálni. Mivel a hormonjaid rendben, így nem ajáblom a cickafark palástfű teát, se a barátcserjét, inofolicot. Amit tehetsz, E vitamin, D vitamin, folsav Ezek fontosak. És akár kezdhetsz figyelni az étkezésre mondjuk kiiktatod a kenyeret.


Sok sikert :)

2020. febr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Lehetséges igen, én kb 25kg felesleggel, 7hónap alatt lettem terhes.

Semmi gond nem volt, se a cukrommal, se vérnyomással, se az ultrahangokon. Igaz nagyon figyeltem rá, hogy he hízzak tovább a babával, összesen 3kg jött fel, szülés után egy héttel pedig 11kg-al kevesebb voltam, mint teherbe esés elött.

Nyilván optimálisabb normál súllyal, de az sem garancia semmire.

2020. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
A második gyereknél ideális súlyom volt 160cm/50kg. Mégis másfél év kellett mire megfogant. Most 5 évvel"öregebben" és 12 kilóval nehezebben 0 mozgás mellett a második próbálkozós hónapban betapadt a tesó. Ráadásul 5 éve már a próbálkozás előtt letettem a cigit. Most az esélytelenek nyugalmával még csak az adagot csökkentgettem mire pozitív lett a teszt. El se hittem. Fel a fejjel!
2020. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Mit takar a túlsúly? Ha ilyen 40-50 kilókról, netán még többről van szó, akkor lehet gond valóban.
2020. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

130 kgval, a lányom az 1 próbálkozós hónapban fogant.


95 kgval a kistesó 6. Próbálkozós hónapban fogant.

2020. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rengeteg a felesleg. Kb mèg 30 kg felesleg van rajtam.. 35 kg-val kezdtem. Első terhessègemnèl az ideàlis sùlyomhoz kepest 12 kg plusz volt rajtam. Nem tudom mièrt hanyagoltam el magam ennyire ès ilyen sok èvig. Annyira haragszom magamra. Főleg ha ez miatt nem jön a kistesò :( màr 3 èves elmùlt a kisfiam. Szomorù de ilyen sokàig nem foglalkoztam a sùlyommal igen..
2020. febr. 5. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
100 kg vagyok, két problémamentes, hízás nélküli terhesség van mögöttem. Szóval lehet.
2020. febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köaz edsigi vàlaszokat. Multivitamint szedek plusz folsav. Valami tea esetleg ami segìthet? Vagy bàrmi màs? :)
2020. febr. 5. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!