Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szeretnék ennyire...

Miért szeretnék ennyire gyereket ha még csak 21 éves vagyok?

Figyelt kérdés

Már 18 évesen is gondolkoztam ezen, de most már teljesen felerősödött bennem ez az érzés. Minden nap erre gondolok, és minden nap erről álmodok. Más 21 évesen még nem is gondol erre, én pedig szinte má depressziós és levert vagyok attól, hogy még nincs gyerekem.

Nagyon szeretnék....

Van egy párom, ő még nem szeretne és igazából még senkinek sem meséltem az érzéseimről.

Van amikor sírok is már annyira szeretném.

Néha azon gondolkozok hogy hátha majd véletlen megtörténik, de ez lehetetlen, mert fogamzásgátlót szedek és a párom biztos nem fogja azt mondani, hogy hagyd abba.

Valamint még 2 évig főiskolára járok, még nem dolgozok.

Tudom, hogy még várnom kellene, de mit csináljak ha ezen töröm a fejem minden nap?

Ez miért lehet? Bolond vagyok?:(


2008. nov. 18. 06:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
egyáltalán nem vagy bolond, nagyon sok 21 éves fiatal nem alakul ki a családallapítási össztön, ráadásul a stabil a kapcsid akkor szerintem főleg nem bolondság, én is így voltam vele, 20 évesen tört rám ez az érzés, irigyeltem mindenkit akiknek volt gyermekük, volt egy kapcsolatom amiben boldog voltam, megbeszéltem a párommalmaz érzéseimet, azon az éven(tavaly) elvett feleségül és most december végén születik a babánk..., bár ha nem jönn a baba még az sem baj nem fogsz kicsuszni az időből, és legalább a sulit is betudod fejezni nyugodtan. ha ugy érzed hogy ezt megtudod beszélni a pároddal akkor azt javaslom... sok sikert
2008. nov. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy bolond! Az nincs korhoz kötve, hogy kiben mikor alakul ki ez az érzés. Sajnálom, hogy a párod még nem szeretne, mert a fősuli az nem lenne akadály, bármikor halaszthatsz. Viszont ha szereted a párod, és érzed, hogy ő az, akivel le szeretnéd élni az életed, akkor várd ki, amíg ő is akarja a babót. Addig legyél minél többet gyerekek közt (rokonok, barátok gyerekei). Én 3 évig vágytam nagyon erősen babóra, addig a tesóm, és 2 barátnőm gyerekeinek adtam a szeretetemet.
2008. nov. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyáltalán nem vagy bolond. Én 22 éves vagyok és van egy öt hónapos kislányom. Igaz nem volt betervezve, de megtartottam, ez nem is volt nálam kérdés. Én nem bántam meg, hogy ilyen korán szültem, mert akkor legalább fiatal anyuka leszek. A mai világban a nők kitolják a szülést 25-30 évre. Először karriert csinálnak. Nekem annyival volt könnyebb, hogy én már két éve dolgozok, a főiskolát pedig levelezőn végzem. Ez az utolsó évem. Azért neked is azt tanácsolom, hogy legyen egy munkahelyed mielőtt belevágnátok a babába. tymy
2008. nov. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat:)

A párom is szeretne kisbabát csak még nem most, úgy kb öt év múlva:(

De a törelem rózsát terem:) Legalábbis remélem...

2008. nov. 18. 07:47
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 23 leszek és most próbálkozunk a babával.

20évesen már én is szerettem volna, de suliba jártam.

Idén juniusban végeztem és párom is azt mondta, hogy most már jöhet a pici.

Próbálj beszélni pároddal

Drukkolok

2008. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úristen annyira az én gondolataimat írtad le!!!!Korábban én is tettem fel itt egy ilyen kérdést.Én még nem vagyok 21,pár hónap múlva leszek,de ugyanígy érzek. Gyakran tényleg elbőgöm magam annyira szeretnék egy babát és mindig arra gondolok, hogy milyen lnne terhesnek lenni, szülni, szinte minden este arról álmodok, hogy van babám.

Nem vagy bolond, vagy akkor én is az vagyok:)Sztem ez nem tud elmúlni.Én már biztosan ezen fogok kattogni amíg anya nem leszek.Méf két és fél évem hátra van az egyetemből de nem bíroooooooooooooom!!!Annyira szeretnék babázni.Teljesen megértem az érzéseidet,100%ig ugyanígy gondolom én is. Ha már nem bírom tovább beszélni fogok a párommal,aki dlgozik.Én el tudom képzelni, hogy halasztok, majd folytatom levelezőn a suli ha már nagyobb lesz a pici.Legalább fiatal anyuka leszek és egy kis pihi sem árt az egyetem alatt.Ha sikerül a párom rávenni én belevágok.És arra is sokszor gondolok, hogy de jó lenne ha véletlenül teherbe esnék.

Szóval nem vagy bolond, vagyunk így 1 páran:)

Kívánom,hogy hamar összejöjjön neked is(nekem is:)) a nagy álmunk!!!

2008. nov. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát tényleg nem vagyok egyedül:)

Már annyira várom azt a pillanatot, hogy terhes legyek, az olyan jó érzés lehet:)

Utolsó hozzászólónak: Tényleg nagyon egyforma az esetünk és én is drukkolok:)

2008. nov. 18. 12:03
 8/15 A kérdező kommentje:

Még valami az utolsó hozzászólónak:

A párod mit gondol a gyerekvállalásról? Beszéltél már vele erről? Ő is szeretne már babát?

2008. nov. 18. 12:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Húha...tényleg nem vagyunk egyedül, én 22 vagyok és már hónapok óta ezen kattogok én is :) . Nekem SZERENCSÉRE meg van a biztos párom. Elmondtam neki, hogy mennyire vágyom a babára. Ő is szeretne, csak előtte meg kell teremtenünk neki az anyagi hátteret. SAjnos én munkanélküli vagyok. De remélem nem hosszú ideig (az előző munkahelyem megszűnt). Ő katona, neki van esélye kimenni külföldre , így több pénzhez jutni, amivel meg tudjuk alapozni a jövőnket és a gyerkőcét is. Elsődleges cél egy házat venni. Meg nekem se ártana dolgozni előtte, mert nem mindegy, hogy a szülés után mennyi pénzt kapsz. Sajnos erre is gondolni kell. De titkon én is reménykedtem benne hátha véletlen becsúszik. Egyszerűen minden percem a babával telik el/telt el. De mostmár annyira "észheztértem" , hogy felfogtam, amit párom mondott, hogy így a semmibe nem jöhet az a kicsi. Hogy ő nem akar rosszat, sőt, jó család apa révén azt szeretné, ha nekünk majd mindenünk meg lesz nem kell semmiben szűlölködnünk, De nekem is beletelt egy kis időbe mire felfogtam, mert előttem csak az lebegett, hogy baba baba baba. Ráadásul körülöttem mindenki babásodik :) . Anyósom most szült 3 hete. Gyönyörű kisfiú, a baráti társaságban is van két terhes , illetve egy hét hónapos baba. De legalább ki tudom élni magam valahol. De sokszor nagyon rossz volt mikor láttam őket a nagy pocakkl . mindig az járt a fejemben NEKEM MIÉRT NINCS még???? De majd lesz. És ha lesz akkor már a párom is nyugodtabb lesz, mert nekem az is fontos, az ő lelki nyugalma. Ő jó apa lesz, és férj, mert gondoskodni akar rólunk. Egyébként 6 éve vagyunk agyütt :) TELJES BOLDOGSÁGBAN 3 éve együtt élünk:)

Mihamarabbi babázást mindenkinek, valamint akinek már van, akkor legyenek nagyon boldogok!!!!

2008. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha magamról olvastam volna...:)én már túlkoros vagyok, 26, de én is fiatal korom óta szeretnék gyereket.A vicces az, hogy végre befejeztem a fősulit (később kezdtem, 20 évesen) összeköltöztünk a párommal, és tulajdonképpen minden adott, hogy VÉGRE, erre az ismerőseim azt hajtogatják, minek gyerek,teremtsünk egzisztenciát (kertes ház meg munkahely, de teremtsünk egzisztenciát) és különben is, ez csak a kapcsolatunk logikus folytatása, azért ne akarjak gyereket,úgyis bazira ráérek.

Egyáltalán nem érzem úgy, hogy ráérek, fiatal anyuka szerettem volna lenni...nem akarok 30 évesen szülni.Kérdező, abszolót megértelek.NE hagyd magad lebeszélni, igaz az anyagiak fontosak, de igazából egy gyerekre sosem lehet teljesen felkészülni, sem lelkileg, sem anyagilag. Az iskola viszont fontos!Sok sikert mindenkinek!!!

2008. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!