Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ennyire megbízhatatlan az...

Ennyire megbízhatatlan az ovulációs mikroszkóp? 5 napja vettem egyet. Kapásból páfrányt mutatott.

Figyelt kérdés
De miért van az, hogy reggelente inkább buborékot (vagy vegyesen) mutat, napközben, meg este csodaszép páfrányokat? (az előírásokat betartom)Pár napja olvastam, hogy inkább a reggeli eredmény a hihető. De akkor miért írják, hogy bárhol, bármikor ki lehet próbálni? Egyébként a ciklus.hu szerint ma kellene megjönnie. Volt valakinek hasonló tapasztalata?
2008. nov. 14. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a reggeli eredmény a hihető. A kristályosodási képben beálló változást (páfrányosodás) a nyál NaCl koncentráció változása okozza. A nap közbeni evés-ivás miatt eleve "dúsabb" lesz a nyál, ezért mutat délután/este szinte mindig páfrányt. Én csak reggel használom és az az eredmény nem szokott becsapni.
2008. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is használtam egy ideig. Reggel és este csináltam minden nap, de nekem állandóan páfrányokat mutatott. Igy inkább áttértem az ovu tesztre. Sokkal megbízhatóbb.
2008. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is használtam,és már akkor tudtam hogy baba van a dologban,amikor a teszt még nem mutatta...
2008. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt Hölgyem!


Első kérdésére sajnos nem tudunk megalapozott választ adni. Nem ismerjük a férfihormonok kémiáját, valamint működési mechanizmusát. 17 éves forgalmazási tevékenységünk során előfordult már olyan kérdés - természetesen kizárólag hölgyekre vonatkozóan - hogyan lehet, hogy a kora reggeli nyál minta páfrányos rajzolatot mutatott, míg a napközben a vonatkozó előírások megtartásával vett nyálminta már nem. A kérdés boncolgatása közben kiderült, hogy több hölgy is valamilyen légzőszervi probléma (pl. orrsövény ferdülés) miatt nyitott szájjal alszik, és reggelre meglehetősen kiszáradt szájjal ébred. Ilyen esetben az ébredés utáni nyál mmennyisége egy ideig meglehetősen kevés. Ez esetlegesen lehet oka egy viszonylagosan magasabb sótartalomnak. Mindez azonban csupán feltételezés volt. Erre vonatkozó kutatásokról nincs tudomásunk.


Sikeres foganás esetén a páfrányos kép valóban megmarad. Ezt a megtermékenyült petesejt védelme, fejlődésének támogatása céljából emelkedett szinten maradt ösztrogén hormon koncentráció okozza. A megemelkedett ösztrogén szint időtartama egyénenként meglehetősen eltérő, 4 de 12 hét is lehet.


Tisztelettel


Gebauer Ferenc

Aquincum Express Bt.

1031 Budapest, Keve utca 51.

Tel.: 06 1 242 1673

Fax: 06 1 454 0428

Mobil: 06 20 982 7104



Nem pontosan erre a kérdésre kaptam ezt a választ ma,bemásoltam hát okulásul,vmennyire összefügg a te kérdéseddel.

Én egyébként azért írtam nekik,mert a férjem nyála páfrányos volt.

Meg kiváncsi voltam,h legenda e a sikeres fogantatás után megmaradó páfránymintázat.

Remélem vmit tudtam segíteni!

2008. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!