Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen tápszert érdemes...

Milyen tápszert érdemes íratni? ár és minőség függvényében.

Figyelt kérdés
7 hetes a babám, szoptatom, de pótolni kell neki és HA-s tápszert javasolt az orvos. Hipp ha1-et írt fel, amin nincs is támogatás és 3200ért akarták adni a patikában - a rossmannban "csak" 1700 - Humana-t kapott végül - az is1600 receptre, de 2 napja amiota kapja sokat sír. azt nem értem, hogy ha valakinek kevés vagy nincs teje annak a gatyája menjen rá a tápszerre???
2013. nov. 9. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajnos igen! :( Rengetegbe kerül a tápszer.A lányom teljesen tápszeres volt, mert elég rossz tanácsokat kaptam szoptatás ügyileg, de most a fiamnál megfogadtam hogy ha törik, ha szakad szoptatok!!!Hála az égnek sikerült! :)

De lányom képzeld el, hogy 2-3 nap alatt kivégzett egy doboz tápszert..én a BEBA tápszereket vettem neki, az is olyan 3 ezer körül van.

2013. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom én hogy mindent piciért, de ha fejre állok akkor sem tudok annyit kifizetni. Aki nem tudja megfizetni annak meg éhezzen a babája? Én is próbálom szoptatni, napi 120-170 mili tápszert kap
2013. nov. 9. 09:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Irass fel sima (nem HA) Beba 1 Pro tápszert az orvossal, az olyan 900 ft körül van, mondd meg, hogy a HA-s tápszer túl drága. A Humanaból biztos, hogy 1-es tápszert vettél? Nem vettél véletlenül 2-eset, mert lehet amiatt fáj a pocakja? Egyébként a BEBA-ból, vagy Milumilből a HA is olyan 2300 körül van felírva, nem 3200, mint a Hipp.
2013. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Tica0121 ***** válasza:
Nekem is HA-s tápszert kapott eleinte a babám, de fjt tőle a hasa. Kb 8 hetes volt, amikor felírták először a Novalac Allernova tápszert, mivel mondtam, hogy nagyon fáj a hasa a gyereknek. Ezen 90% támogatás van, így 340 Ft 400 gram. Nagyon jó, szereti a lányom, amióta ezt kapja, azóta semmi gondd nincs. Először nekem is csak pótlásnak kapta, de sajnos egy műtét miatt már nem tudom szoptatni. Szerintem irasd ezt, próbáljáok ki, hátha beválik Nektek is!
2013. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
tuti 1 es. receptre vettem meg meg is néztem. a hétvégét kiszenvedjük - próbálok minél többet szoptatni, hétfőn meg elkapom a dokit
2013. nov. 9. 13:11
 6/17 anonim ***** válasza:

Fiamnak Nestlé HA 0 tápot írtak receptre, 2500ft kb.

Igazából a családipótlékot, a Gyest az állam adja a gyerekre, abból azért futja a tápra, pelenkára...

2013. nov. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
az igaz és én rá is költöm... pelenka fürdető, törlőkendő ruha(!) tápszer cumisüveg meg azért fűtök is rá - de azért havi 5-6 doboz nagyon drága tápszer igencsak megviseli a költségvetést arról nem is beszélve hogy fáj tőle a hasa ezért lenne jobb egy másikfajta tápszer. (de gondolom hogy akinek van elég teje az az anyuka sem elissza a családipótlékot)
2013. nov. 9. 14:16
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekünk Humana Baby Fitt van, banános...Nem fáj tőle semmije a babának....És 630 ft /doboz felíratva...
2013. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Muszáj a HA? Az én lányom azzal kezdte (3000 Ft-os Beba), borzalmas volt. Állandó üvöltés, hasfájás, székrekedés.. Én Milupa Fermentáltat írattam neki, azóta ezt eszi, minden megoldódott. Az ára 942 Ft/800 g.
2013. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Valahogy,meg kell oldani,főleg hogy csak hónapos korig írja fel az orvos utána teljes árba kell venni.
2013. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!