Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent Margit Kórházban ha...

A Szent Margit Kórházban ha szültél a szülés megindulásától mennyi idő alatt lett meg a baba, EDA-t kaptál?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A budapesti Margitról van szó, ugye? Én ott szültem.

Első 6,5 óra lett meg, kaptam EDA-t, második nem egészen 5 óra alatt, nem kaptam EDA-t, mert már nem volt rá idő.

2010. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen. Bp-i Margit kórház. Köszönöm a hozzászólást. :)
2010. júl. 2. 18:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Első ismét, de miért kérdezed? Mi az összefüggés a kórház a szülés ideje között?
2010. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy csomó kérdést tettem fel szüléssel kapcsolatban, hamarosan szülni fogok 07.15-re vagyok kiírva. És sokat is olvastam a témában és egy csomóan ilyen 8-24 órán keresztül vajúdtak, szültek első babások. Viszont érdekes módon akikkel együtt jártam terhesgondozásra és akik a margitban szültek, és akiknek ugyanaz volt a dokijuk, szülésznőjük tök gyorsan megszültek 4-6 óra alatt. És ezért kérdeztem.

Mert a szülésznőnk is mondta, hogy az eda meggyorsítja a folyamatot valamelyest. Meg hát izgulok ezerrel... :D

2010. júl. 2. 18:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és még azért mert a margit messze híres arról, hogy majd minden szülésnél alkalmazzák az EDA-t.
2010. júl. 2. 18:27
 6/10 anonim ***** válasza:

10 óra után császár. Edát nem kaphattam, mert nem tágultam ki eléggé hozzá, csak egész a végén, íg legalább a spinális szúrást és a katétert nem éreztem :)


Nagyon EDA pártiak szerencsére, csak sajnos nem mindig lehet kapni.

2010. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1. válaszoló, az 1. szülésednél mikor kaptad az edát? Mennyire voltál kitágulva akkor? Te szóltál vagy felajánlották?
2010. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok.

Én CTG-re mentem be reggel (akkor, utolsó héten már minden nap mennem kellett) Aztán vizsgálat után mondta az orvosom, hogy akkor menjek a betegfelvételre, mert szülünk. Mint kiderült, már 2 ujjnyira ki voltam tágulva, és a CTG kimutatta a fájásokat (én még nem éreztem) Ez volt 9-körül.

Előkészített a szülésznő, jött a dokim, hogy burkot repeszt, Ez 10-kor volt. De szinte hozzám sem kellett érnie, a burok már repedt is, mondták is, hogy ez nagyon rövid időn belül magától is repedt volna. Kaptam oxitocint, ettől jöttek a fájások. Már az elején kérdezték, hogy kérek-e majd EDA-t, mondtam, hogy igen. Egy körül adták be, hamarabb nem, mert nagyon fent volt a baba, nehezen akart lejjebb jönni, sétálgatnom kellett elég sokáig. De ahogy beadták, nagyon jó volt, elég hamar múlni kezdett a fájdalom. Még aludni is tudtam egy órácskát. Végül fél öt után kicsivel megszületett a babám. :)

2010. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2010. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4,5 óra alatt,és későn adták be az edát,így már nem hatott.Azt hitték,hogy tovább fog tartani a vajúdás
2010. júl. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!