Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A dokinak a "hálapénzt" a 6...

A dokinak a "hálapénzt" a 6 hetes kontrolon kell odaadni? Vagy rögtön szülés után?

Figyelt kérdés
Szegeden, Dr.Vincze Emőkénél fogok szülni. Esetleg aki szintén Nála babázott, mennyit adott Neki?? Mert elég tanácstalanok vagyunk ezen a téren.
2008. nov. 3. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy olvastam itt, hogy többnyire mindenki a 6 hetes kontrollon adja oda a pénzt a dokinak vagy amikor eljönnek a kórházból és esetleg ott van a doki akinél szültél.
2008. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Mi a korházba adtuk oda a pénzt, nagyon ciki volt.

50.000-et kért még amikor babás voltam.

2008. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
kórházban a varratszedés után.általában az orvos mellett van egy segítő de ahogy végzett a varratszedéssel a segítő elmegy és te egyedül maradsz az orvossal.ilyenkor szokás odaadni.közben meg kérdezgetheted.
2008. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon felháborítónak tartom, hogy egyes orvosok "kérik" a pénzt a szülésért. Könyörgöm, legyen ez a hálám forintosítása, és adjak annyit amennyit megérdemel, vagy amit nélkülözni bírok. Amúgy általában azt mondják, a magánrendelés összegének 10szeresét szokás adni. Én akkor fejeztem ki a hálámat, amikor varratszedés volt a hazajövetelem napján.
2008. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A varratszedésnél szokták elkérni,ill.odaadni.Mi is így tettünk,nem volt segítője,teljesen egyedül volt,így még kellemetlen sem volt.
2008. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én olyan nagy hülyeségnek tartom ezt a magánrendelés 10x-ét kell adni. Jól is néztünk volna ki ha a magánrendelés ára volt 9.000 /alkalom és a szülésésrt 90.000 kellett volna adni. Mindenki annyit ad, amennyit tud. Mi is 50.000 ft.-ot adtunk, varratszedés után. Nálunk csak a doki volt bent, asszisztens nem így nekünk sem volt kellemetlen.
2008. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi csajok!! hát Mi 30.000 terveztünk adni, mert hát a megánrendelés sem olcsó... bár egész jól megúsztuk, 5.000/alkalom, ha UH is van 7.000. akkor nem várjuk meg a 6hetest... bár azért nem lett volna rossz.

mégegyszer köszönöm a segítséget!!

2008. nov. 3. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Én is Emőkénél fogok szülni, én úgy gondoltam a klinikán, a varratszedéskor adom oda. Kb. 25-30 ezret, majd látom, hogy zajlott a szülés, mennyit volt ott.

2008. nov. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi 40000-et adtunk, a 6 hetes kontrollon, júliusban szültem nála, császáros lett a dolog, de "álomszépen" megcsinálta, semmi komplikáció nélkül, pedig nagy rizikófaktor volt a jóval 100 kiló fölötti súlyom. Szóval nagyon rendes volt a terh.gondozás alatt is, akkor bizony havonta a 7000 ment neki, dehát ennek a 10x összegét nem tudtuk neki adni, bár ha megengedhettem volna, odaadtam volna neki ....
2008. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!