Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy valószínűséggel császárra...

Nagy valószínűséggel császárral fogok szülni, lehet hogy a dokim felajánl majd egy időpontot amikor elvégzi. Ezt válasszam majd vagy inkább azt míg beindul magától a szülés?

Figyelt kérdés

Medencefekvésű a babám, holnap leszünk 38 hetesek. Ezenkivül minden rendben van, jóslófájásom se sok volt eddig, nem vagyok még kitágulva se. Holnap megyek a dokihoz és nem tudom majd mitévő legyek ha azt mondja döntsem el mit szeretnék. Szerinte nincs esély arra hogy már befordul a baba, sokak szerint viszont lehet az utolsó pillanatba befordulna. De lehet hogy nem és ígyis-úgyis császár lenne. Akkor viszont "felesleges" még kivárni azt a 2 hetet, nem?

Szerintetek mi legyen?

De lehet hogy majd csak közli hogy holnapután császározunk, ezt megteheti? Vagy kell nyomósabb ok hogy előbb elvégezhesse?


2008. nov. 2. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kivárja a 40.hetet.Én is úgy hallottam,hogy még az utolsó hetekben is befordúlhat a baba.Nem hiszem,hogy döntésre kényszerítene,hogy mikor császározzon.Ehhez bizony kell különösebb ok is,ami hála Isten nálad nincs!!Nyugodj meg,majd ő dönt.De a 2 hetet biztosan kivárjátok:-) 32 hetes kismama
2008. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is szóba került a császár, mert 35 hetesen még farfekvésben volt a babám. A dokim azt mondta ha a 37. heti UH-n is így lesz, akkor megcsászároz, mert onnan már nem valószínű hogy megfordul. Azt mondta annak oka van , ha nem fordul be a baba (pl.:rövid köldökzsinór)így az ő érdekében hamarabb elvégzik a műtétet.

Mivel én bízom a dokim szakmai tudásában valószínű beleegyeznék a korábbi császárba.

Persze nem kötelező azt tenned amit az orvos javasol, ha másképp gondolod akkor beszéljétek meg, és így dönts!

2008. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szültem, de mégegszer nem tenném. Szerencsére minden rendben van velünk, egészséges a babám, de egyszerűen nem akart lélegezni, amikor kiemelték, jó fél óráig küzdöttek, mire végre magához tért. Viszont ha magától indul be a szülés, a baba is felkészül rá, nem éri teljesen váratlanul.
2008. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Én is farfekvésü babát szültem ,rendesen-és semmivel sem volt nehezebb szülés mint az előző normál szülésnél.Ha még nincs semmi bajod-várj,a császár csak a végső megoldás szerintem.Sok sikert.
2008. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A doki már a 30.heti uh-n közölte hogy császár lesz ha nem fordul be. Sőt hogy a múlthéten voltam 37 hetesen NST-n, azt mondta ha legközelebb megyek, és még mindig így lesz akkor megbeszéljük a dolgot. Kicsit félek azért hogy mi lesz. De nem fogom megkérdőjelezni a szakmai tudását mert főorvos, szóval amit mondd az lesz, közbe eldöntöttem.:)

2008. nov. 2. 20:40
 6/7 A kérdező kommentje:

Na voltam dokinál, nem mondott semmit.:D

Amennyire rákészültem a dologra,azt mondta még várunk. Annyit mondott hogy látja hogy a baba nagyon jól érzi magát, nem akar kijönni úgyhogy hétfőn megint megyünk NST-re, ennyi.:) Ha esetleg hétközbe 10 percenként jönnének a fájások, magzatvíz elfolyna, véreznék, akkor irány a kórház! De ezt eddigis mindig mondta.:)

2008. nov. 3. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából a baba méretétől függ, hogy 38 hetesen (vagy később) befordulhat-e még. Tény, hogy a súlyuk kb. a 38-39. hétig gyarapszik csak, tehát ha a dokid nem lát esélyt arra, hogy a baba pozíciót vált, akkor küldhet programozott császárra. Viszont orvosa válogatja, mert én is ismertem olyat, akinek végig faros volt a babája, a doki meg hagyta 26 órán át vajúdni a kismamát, meg nem császározta volna. A budapesti Szent Imre kórházban történt egyébként az eset, remélem nem ott szülsz majd!!!
2008. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!