Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy szamomra nagyon aggaszto...

Egy szamomra nagyon aggaszto dologgal fordulnek hozzátok Van eselyem?

Figyelt kérdés

175 centi vagyok

60 kilogram

Mindig is sovanyabb "csinosabb" alkat voltam\vagyok

De most terhes vagyok

Es az lenne a kerdesem hogy ha normálisan taplálkozok nem leszek az a kivánós kismama

Akkor lehetseges hogy a szules utan megmarad a 60-65 kilos testsulyom?????

27\L



2018. júl. 5. 17:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Minden valaszt nagyon szepen koszonok
2018. júl. 5. 18:19
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Már miért ne lehetne?

De 175-höz 60 nem a csinos vékony, hanem a beteges botsáska kategória. Lehetnél egészséges is.

2018. júl. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

Én is nagyon izgultam a sulyom miatt. Én 11 kg híztam (baba 3950)

Szülés után 4 nappal már a terhesség előtti kiinduló súlyom volt

Magam is meglepődtem. Babàm kizárólag anyatejes.7 hetes és én azóta még 8 kg fogytam. Igen én büszke vagyok rá. Oda figyelek mit eszem és napi 2x 1 órát sétálunk. Pedig sürgősségi csàszàrom volt. És igen természetesen jobban nézek ki mint terhesség előtt hisz 8kg meg lement. Nem törvényszerű ,hogy elhizz. És a szoptatás alatt sem kell zabálni a tejcire hivatkozva

2018. júl. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
47 kiló voltam mindíg,annyival is kezdtem a terhességet.első 12 hétben semmit nem híztam az állandó hányinger miatt,aztán az azt követő fél évben 25 kilót híztam.72 kilóval mentem szülni.szülés után fél évvel újra 47 kiló voltam,és semmit nrm tettem a figyás érdekében.ilyen az alkatom.második terhességem alatt(kereken 2 év van a gyerkőceim között) ami szintén 47 kilóról indult,19 kilót híztam,66 kilóval szültem.szintén fél évvrl szülés után újra 47 kiló voltam.mindkétszer hatalmas hasan volt és terhességi csíkom sincs egy darab sem.szóval én szerencsés vagyok.
2018. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem lehet előre megmondani! Abszolút a genetikádtól függ. én is 175 cm és 61 kgról indultam, az első 4 hónapban nem híztam semmit. Aztán 2 hónap alatt már 8 kg-nál tartok és még vissza van 4 hónap... Félek hogy mi lesz a vége... Nem voltam kívánós, sem hányós, nem zabáltam kettő helyett.. sőt sokkal több zöldséget és gyümölcsöt, kevesebb szénhidrátot eszem mint azelőtt. Mégis hízok :( Tudom, hogy a 10-12 a normális, nőgyógyászom szerint 23-tól kóros a hízás... de akkor is megvisel ez a +8 kg is!


Igen vékony voltam, "egyesek szerint botsáska" de szerettem azt az alkatom, nagyon jól éreztem magam a bőrömben! Most vagyok normál, átlagos kinézetű, de én pufinak látom magam.. A vékony combjaim megvastagodtak, a botsáska kezeim normállá híztak... Bízom benne, hogy ez egy ideiglenes állapot és visszanyerem majd a vékonyságom!


Fel a fejjel! Majd alakul, befolyásolni nem tudod! Mármint ha odafigyelsz a kajálásra, mozogsz is valamennyit és mégis szaladnak fel a kilók, nem tudsz mit tenni! Csak depizni! De azt inkább ne tedd!!!

2018. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem pont ilyen paraméterekkel kezdtem az első gyerek előtt (pár centivel több, 60 kiló). Mosid gyerek után 2 hónappal ismét ugyanekkora voltam. A legtöbb anyuka a szülések után ugyanolyan testalkatú, azt tapasztaltam.
2018. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Én IR diétát csináltam a terhességem előtt. Nem is volt gond vele, nem híztam, csak aztán engem is elkapott a "kismama vagyok megtehetem, hogy nassolok kicsit" érzés aminek az lett az eredménye, hogy 17-20 hét között egyszerre felszaladt 3 kiló, és ezzel párhuzamosan az eddig jól beállított cukrom azonnal kiugrált. (mivel addig nem híztam így papíron nem tűnt soknak az a 3 kiló, de észbe kellett kapni)


A környezetem persze nyugtatgatott, hogy "belefér" meg "minden kismama kívánós" egyedül a dokim volt olyan "tökös", hogy kipukkassza a rózsaszín buborékomat és a szemembe mondja, hogy a speciális étrend figyelmen kívül hagyásával a babának árthatok, és ha 20 hetesen már "néha" magas a cukrom mi lesz később.

Szerencsére észbe kaptam, és visszaálltam a cukor/szénhidrátmentes 180g ch étrendhez.

Most 30 hetes vagyok, és eddig összesen 4 kilót híztam, nem dagad a lábam, és végül gyógyszer nélkül normalizálódott a vércukrom.

A környezetem persze aggodalmaskodott, hogy nem e "éhezik" a baba (pedig nem éheztetem magam, csak szénhidrátos köretek helyett zöldséget eszek, kerülöm a cukrot stb.), de a betegségem miatt gyakrabban ellenőrzi a doki, és hát határozottan nő, nem alulfejlett a kicsi. (most is nagyobb kicsit mint kora indokolná)


Szóval szerintem sok minden függ attól, hogy hogyan étkezel. Nyilván alkati dolog is, de gondolj arra, hogy egy egészséges étrenddel a babának is jót teszel.

2018. júl. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszonom nagyon megnyugtattak a valaszok

20 hetes vagyok en is meg egy gramot nem hiztam

Egyszer sem hánytam

Es probalok odafigyelni mit eszek

2018. júl. 6. 10:02
 19/21 anonim ***** válasza:

Normális életvitel, táplálkozás és megfelelő mozgás mellett nem lesz senkiből bálna. Túl van misztifikálva ez az egész "szülök pár gyereket és akkor elhízok" dolog. Nem kell fogyókúra, meg konditerem, ha normálisan él az ember nem okoz a súly gondot. Nekem is

autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van, a nők kedvenc alibije arra, hogy zsírmalacok legyenek, holott bármilyen endokrin doki megmondja, hogy az átlag esetben ez maximum 5 kiló túlsúlyért felel, a többi kifogás, szélsőséges anyagcsere gond és egyéb komoly probléma kell a valós elhízáshoz(már persze ha orvosi oka van és nem lustaság és zabálás, ami 99%-ban játszik). 43 múltam, 2 gyerekem van, sosem voltam 57 kiló fölött, csak terhesen, pedig életemben nem diétáztam, vagy stresszeltem ezen. Viszont mozgok rengeteget, nem muszájból, hanem mert szeretek. Te még ráadásul nagyon fiatal is vagy, semmi gondot nem fog okozni, hogy tartsad a súlyodat, sem most, sem később, bár nem szereti bevallani a legtöbb ember, azért lássuk be, 1-2 kivételes esettől eltekintve ez nagyobb részt kizárólag önkontroll kérdése. Jöhet a nulla a zsírmamiktól(meg a magyarázat, hogy nekik igenis orvosi okuk van arra, hogy 85 kilók legyenek), nem fogom zokon venni :D

2018. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon jó :D

Köszönöm :)

2018. júl. 6. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!