Igaz, hogy a kismama fizikai állapotától függően lehet könnyebb vagy nehezebb a szülés?
Figyelt kérdés
Gondolok itt a fájdalomra, a hosszúságára a vajúdásnak. Hallottam, hogy a sportos, egészséges kismamák könnyebben bírják a természetes úton való szülést. Illetve, igaz, hogy az első gyermeknél hosszabb az egész szülés időtartama?2018. febr. 26. 20:19
1/18 anonim válasza:
A természetes szülés egy nehéz fizikai munka. Nyilván aki jobb erőnlétben van az jobban bírja. Nekem az első szülésem 26 óra volt az első fájástól, utána minden izmomban izomlázam volt. Második 6 óra alatt megvolt, izomláz nélkül.
2/18 A kérdező kommentje:
Nehézségen azt érted, hogy fájdalmas, vagy pedig sokat kell beleadni energiát? Vagy mindkettő? Köszönöm a választ.
2018. febr. 26. 20:26
3/18 anonim válasza:
Nem, nem igaz. Se a fájások erőssége, se a tágulási képesség nem függ az erőnléttől, márpedig ezektől függ, hogy egyáltalán mit kell elviselnie a vajúdó nőnek.
4/18 anonim válasza:
Szerintem természetes szülésnél igaz, hogy aki jobb kondícióban van, az jobban birja a valjudast és a tolofájásokat. Ahogy az első is írja a valjudast során a visszatartás, a végén a nyomás komoly fizikai munka.
DE nagyon sok esetben lehet a kismama szuper kondiban, ha nem tágul, nem úgy fordul a baba...stb. A szülés egy nagyon összetett folyamat.
Nálam hálistennek minden klappolt, úgy érzem jó kondícióban voltam, vagyok. Terhesség alatt is sokat mozogtam (jóga, séta, torna) és bár az első fájás után 12 órával lett meg a fiam,nagyon jól éltem meg a szülést. És nagyon gyorsan regenerálódtam.
5/18 anonim válasza:
A vajúdás hosszához nincs sok köze a kismama fizikai állapotának, van, akinek a méhszája viszonylag könnyen, gyorsan kitágul, van, akinek napok kellenek hozzá. A többedik gyereknél általában már sokkal rövidebb.:-) Az, hogy mennyire bírja a vajúdást, mennyi ereje marad a kitolásra, ami kőkemény fizikai munka, már függhet az erőnléttől.
6/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor nem tudom... azt hittem, az erőnlétnek mégis van valami szerepe, és előnye.
2018. febr. 26. 20:40
7/18 A kérdező kommentje:
Akkor tehát mindenki másképp tágul.
2018. febr. 26. 20:46
8/18 anonim válasza:
Nem tudom, én bevallom nem vagyok valami jó Londonban, túlsúlyos is vagyok, nem mondom hogy soha nem mozgok, de nem is rendszeresen... Gyorsan, és könnyen szültem mindkét gyereket. Az viszont nàlam igaz volt, hogy az első vajúdás, szülés hosszabb volt mint a màsodik. Majdnem dupla olyan hosszú volt. (3 óra az első, 1 óra 45 perc a màsodik).
9/18 anonim válasza:
Nem hinném hogy köze van hozzá. Az első gyerek előtt jártam mozogni de nem vittem túlzásba mégis pikkpakk tágultam és 4 óra alatt megszúletett igaz a kitolás elhúzódott de fájásgyengeség miatt. Második gyerek előtt semmi időm nem volt edzeni mégis hamarabb megszületett 3 óra alatt és a kitolás is pár nyomás volt csak.
10/18 anonim válasza:
Első vagyok, nyilván nem a táguláshoz meg a fájdalom mértékéhez van köze az erőnlétnek, hanem ahhoz, hogy hogy bírja az ember ezt a sok esetben sok órás vajúdást és mennyi ereje marad a kitolásra. Mi elég aktívan szültünk, apával együtt guggolgattunk, így fordultunk úgy nyomtunk, négykézláb álltunk, az orvos és a szülésznő adott tippeket, próbálgattuk hogy halad jobban (egy ponton megállt a tágulás, és mindenfélét próbáltunk). Nem értem miért kellett lepontozni, nekünk ez kemény sport volt. Biztos van, aki fekszik az ágyon és várja a tágulást, de nálunk nem ez volt a helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!