Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátvédelemmel való szülés...

A gátvédelemmel való szülés tényleg inkontinenciát okoz?

Figyelt kérdés
Egy szülésznő mondta nekem, hogy azért csinálnak automatikusan gátmetszést első szülésnél, hogy ne táguljon úgy ki az anya és ne romoljon meg a szexuális élet, illetve hogy ne alakuljon ki inkontinencia. Azt mondta, a többedik szüléseknél nem kell már gátat metszeni, ha a baba anélkül is kifér és ha nem telt el a 2 szülés között 5 évnél hosszabb idő. Az orvosom szerint is kell gátat metszeni, ha nem akarok vizelettartási problémát 10-15 év múlva. Tényleg igaz ez, hogy inkontinenciám lesz, ha gátvédelemmel szülök? Van, aki régebben (kb. 15-20 éve) szülte meg az első babáját gátvédelemmel és nem alakult ki inkontinenciája? Megrepedt szülés közben vagy ép maradt?
2010. jún. 7. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gátmetszéses szülésnl is kialakulhat inkontinencia... Gátmetszést egyébként azért csinálnak, hogy a hüvely ne repedjen a végbél felé, és ne nyíljon össze a kettő, mert az nagyon gáz, és lassan gyógyul. Nem az inkontinenciát akarják elkerülni vele.


Vizelettartási problémák ellen nagyon hatákonyak a Kegel-gyakorlatok. Keress rá a neten. Mellékesen a szexuális életet is javítják: hosszabb és mélyebb lesz tőle a nő orgazmusa, és jobban rá tud szorítani hüvelyével a párja péniszére, amitől a férfinak is sokkal jobb lesz.

2010. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor végül is mindegy, hogy van-e gátmetszés vagy sem, vele és nélküle is kialakulhat. Hát akkor talán megkérem a dokimat meg a szülésznőmet, hogy próbáljuk meg gátvédelemmel, amennyiben jól tágulok és nincs nagy esély a repedésre.
2010. jún. 7. 12:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos a babám, gátvédelemmel szülte, nem is repedtem. nincs inkontinenciám és teljesen jó a szex is. szerintem mindenképpen próbálj meg metszés nélkül szülni, mert sokkal gyorsabb a felépülés! ha nem muszáj, inkább kerüld el. nekem a nagymamám és az anyukám is metszés nélkül szültek, semmi bajuk!
2010. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Szinten 5 hónapos a babám és a poklok poklát éltem át mikor próbálták a gátvédelmet. kb ket het alatt gyogyult a sebem, de semmi problémám nem volt vele, semmi gondot nem okozott, nem fájt sem a vágás, sem a varrás (ellenben azzal, amikor vájkáltak bennem) felszivodo varrataim voltak . 6 hét a gyermekágyas idöszak, addig simán begyogyul a seb is és nincs rizikó sem a szexel sem az inkontinenciával. a második gyerekemnél is inkább vágjanak, fele annyira nem kellemetlen mint a tágítás mert az tulképpen az. Persze egyénfüggö is, de én nembírtam. Ja és külföldön szültem, itt alapból a gátvédelemmel próbálkoznak, de nekem egy katasztrófa volt.
2010. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, arra sokan panaszkodnak, hogy fáj amikor masszírozzák a gátat, de állítólag megéri. Amúgy azt mondják, az inkontinencia nem rögtön szülés után, hanem 8-10 évvel vagy még később jelentkezik, de az is a szülés következménye. Sajnos anyukámat nem tudom erről megkérdezni, mert ő császáros és neki nincs semmi vizelettartási gondja. Nagymamám 4 gyereket szült, elsőt gátmetszéssel, a többit gátvédelemmel. Tőle meg nem merem megkérdezni, mert nem olyan bizalmas a kapcsolatunk. Anyósommal meg pláne!
2010. jún. 9. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!