Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az epidurális érzéstelenitést...

Az epidurális érzéstelenitést bármikor kérhetem a szülésnél? Be fogják adni vagy csak indokolt esetben kérhetem? A fájásokat szabad forró vizes zuhannyal csillapítani?

Figyelt kérdés
2008. okt. 25. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez részben kórház függő is, pl Kistarcsán csak egy orvos van aki beadhatja, így előre el kell döntened hogy kéred e, mert akkor őt is behívják, de a MÁV-ban 24 órás fájdalomcsillapítás van, ott nem kell előre döntened. A másik, hogy a szülés alatt is csak egy bizonyos ideig kérhető, én pl mire beértem a kórházba már 3 perces fájásaim voltak és eléggé ki voltam tágulva így én már nem is kaphattam... Így nem volt min dillemázni :-)
2008. okt. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kórházban adnak, én Keszthelyen szültem volna, ott egyáltalán nem adnak semmit. Győrben kaptam volna, de nem kellett. A vajúdás egy szakaszában kérhető, ha közel a kitolás, már nem adnak. De szerintem mindenképp előre kell szólnod, ha szeretnél.

A jóslófájások elmúlnak a meleg fürdőtől, (de ez se legyen forró és ne legyél benne 20-30 percnél többet) a szülési fájást már nem mulasztja el, egyeseknél elviselhetőbbé és könnyebbé teszi a vajúdást.

2008. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta ezzel kapcsolatban az orvosom, hogy ha epidurált akarok kérni, akkor szükséges egy vérvizsgálat hozzá. Ha ez nincs meg, akkor nem adnak.
2008. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!