Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után meddig és mennyir...

Császár után meddig és mennyire fáj a has? Milyen gyorsan gyógyul a seb? Hány hét után lehet rendesen mozogni? Érdekelnének a tapasztalatok!

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Öszintén szólva ez mindenkinél más. Én elég érzékeny típus vagyok, kb. 1-2 hétig fájt. De fájdalomcsillapítóra csak 24 óráig volt szükségem. Nehezen ment a felülés, a szoptatás (mert oldalra kellett fordulni), a járkálás söt még a nevetés, köhögés is (ilyenkor rázkódik a hasad). Császár után 8 órával viszont le kell szállni az ágyról, s el kell menni a WC-ig. S aztán apránként jön a többi! Hogy milyen gyorsan gyógyul a seb, ez alkat, s izomzat kérdése is, na és hogy mennyire kíméled magad az elején. Mozogni úgy mint terhesség elött kb. 6 hét múlva tudtam. A terhes nadrágjaimat viszont összesen még 2 hónappal a szülés után is hordtam (ez nem nyomja úgy a hasat).

Egy 3 éves kisfiú mamája, és egyben 18 hetes pocis

2008. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nekem 5 hete volt a császár és az első 3-4 nap kivételével (ami elég kemény volt) úgy tudok mozogni, mintha semmi nem történt volna.

Ami a kemény napokat illeti: a műtétet követő reggelen kaptam egy fájdalomcsillapító injekciót és azután fel kellett kelni és lezuhanyozni. A következő napokon pedig szinte óráról órára jobb lett és mikor már otthon voltunk a babábal (5 nap múlva) mindent én csináltam és 1-2 nap múlva még egy rövid séta a ház körül is nagyon jól esett. Én voltam a legjobban meglepve, mert nem vagyok egy "tigris" típus, de nekem ezek voltak a tapasztalataim.

ui: a pici még a maradék fájdalmaimat is elfeledtette velem, szerintem ő a legjobb fájdalomcsillapító :)

minden jót Neked!

2008. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is a 6 hetes kontrol idején tudtam normálisan mozogni.A műtét utáni 1-2 hét nagyon rossz volt.A hasam a vágásnál még most is kicsit érzéketlen(10 hó),ez csak az epilálás szempontjából jó dolog:)A sebem nagyon halvány és elég jól gyógyult.A világos bőrű és hajú embereknek gyorsabban és szebben gyógyulnak a vágásaik.
2008. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, eddig elég vad dolgokat olvastam itt-ott a császár utáni szenvedésről. Ezek nem olyan vészesek. :-) Várom a további élményeket.
2008. okt. 22. 14:59
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Én 3,5 hónapja szültem császárral.

Az első két napot leírni se tudnám,annyira borzasztó volt számomra mind a fizikailag,mind lelkileg.

Nekem 10 nap után szűnt meg a fájdalom,azóta olyan mintha nem történt volna semmi.

Kivéve,hogy az egészséges és gyönyörű kisfima itt szuszog mellettem.

2008. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Én 3 hete és 2 napja szültem, és már szinte úgy mozgok mint előtte. Szinte. Óvatosabb vagyok: nem megyünk arra sétálni, amerre emelkedő van; vigyázok hogy a pici ne a hasam körül rugdosodjon....stb. Még mindig érzem a hasam környékét, de nem mondom azt hogy fáj. Csak érzem.

Nekem az első 8-10 nap volt nagyon nehéz. Amíg nem szoptattam, addig kértem fájdalomcsillapítót is. Az első napokban 15 percig tartott mire felkeltem, nem tudtam hajolni sem. Volt, hogy bent ültem a wc-n 1 órát, mert nem tudtam felkelni még a kapaszkodó segítségével sem. De napról-napra éreztem hogy egyre jobb, egyre több mindent tudok újra csinálni.

A varratszedéssel rémisztgettek, de egyáltalán nem fájt. Utána 8 nappal vettem le itthon a kötést, és a sebem nagyon szép. A varratok helye (7 volt) alig látszik, csak a vágás vonala.

A két legrosszabb élményem:

1: a homokzsák a hason. Miután elmúlt az érzéstelenítő hatása (kb 3 óra), akkor úgy éreztem, mintha egy öt tonnás ember ülne a hasamon. Azt nem kívánom senkinek.

2: a kitolás után 12 órával felkeltettek zuhanyozni. Azt hittem ott helyben elájulok.

De amikor 3 óránként behozták a kisfiamat, akkor nem fájt semmi. :)))

2008. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem nem volt olyan borzasztó csak az első két nap,mert nekem 2napig kellett az intenzíven lennem,az epidurális nem hatott rendesen ezért műtét közben el kellett altatni,a köhögés volt szörnyű,mert attól fájt,felkelni nem engedtek,másnap kelhettem fel,nehéz volt de ment :)utána lekerültem az osztályra,ott már nagyon jól voltam :) mászkáltam ezerrel :) szerencsém volt,mert jól gyógyult a seb:)otthon meg már kicsit fájt,éreztem de nem volt vészes...viszont a frontokat a mai napig érzem,olyankor szúrkál a császár helye...

Minden jót,38hetes kismama

2008. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy hétig szokás császár után kórházban maradni, miutanán hazamentem, már teljesen jól voltam, legalábbis fájdalomtól,tettem-vettem. Csak sajna a fáradtság és a sok nemalvás (hasfájós volt a picur) kijott rajtam, vagy 2 hétig emiatt nem voltam onmagam. A fájdalom az elso pár napban volt a legrosszabb, 2 napig kértem csak injekciót. Nekem a fájdalom kibírhato volt, csak soxor kellett a kicsihez kelnem, és ez volt fájdalamas az elso napokban. éjfélkor volt a mutét, altatásban, de már reggel 7 korul leszállítottak az ágyrol zuhanyozni, és biztattak, hogy ha nem vagyok rosszul, kezdjek járkálni, hamarabb gyógyul.
2008. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első 2 nap volt iszonyú, utána mintha elvágták volna. Nem mondom, hogy követendő példa, de műtét után 2 héttel már javában emelgettem a babakocsit (a 3.emeleten laktunk, lift nem volt) és nem éreztem fájdalmat. Nekem inkább lelkileg fájt, de úgy még évek múlva is.

Időnként ha hason aludtam, éreztem hogy húzódik a seb, ez kb. 2 hónap után múlt el. Hozzá kell tenni, babavárás előtt rendszeresen edzettem, így a hasizmom elég erős volt.

2008. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Nekem 5 napja volt császárom (sajna).

Mütét után amikor felvittek az intenzivre akkor még jo volt mert nem éreztem semmi fájdalmat az érzésteleitö miatt.de amikor fel kellett kelnem...azt kivántam hogy inkább öljenek meg ...nem picit fáj de akkor is arra gojdoltam hogy fájjon ahogy csak tud mert tudom hogy azért fáj mert olyan dolog törtnét ami boldogságot hogy még nagyon sokáig.

Ki kell birni...

2008. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!