Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem szállt le a hasam, nem...

Nem szállt le a hasam, nem ment el a nyákdugó, nincsenek jóslófájásaim. NST pénteken nem mutatott semmit még. Beindulhat a szülés hamarosan, vagy még várat magára a baba?

Figyelt kérdés

Következő NST kedden lesz.

Páromnak el kellene utaznia 400 km-re szerdán, de nem igazán merem elengedni. Nem lesz benn szülésnél, de azért azt nem szeretném, ha a szülőszoba előtt sem várna. Merjem elengedni, vagy ragaszkodjak ahhoz, hogy maradjon itthon? (Egy közeli ismerős temetésére menne, másokhoz lenne kötve, nem tudna még visszafordulni sem.)

Ennyire előjel nélkül elkezdődhet?

40. héten vagyok


2008. okt. 19. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én amilyen parás voltam a terheségen utolsó hónapjában pedig én is túlhortam a babámat biztos nem engedném el. Tudom ezzel nem sokat segitetem, de ez a te és a párod döntése.

További jó babavárást!

Üdv.: Egy 12-hetes baba anyukája

2008. okt. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok, de az egész család azt mondja, hogy úgy se lesz semmi, mert nincs előjele.

Nagyon fontos lenne neki, úgy érzem ez a temetés. Amióta megtudta, hogy meghalt, azóta szinte csak ez jár a fejében. Elővette az összes fényképet, történeteket, emlékeket. Ismerősökkel is csak erről beszél. Pedig ő igazán nem az az ember, aki elmegy egy temetésre, mert az "illik". Sokszor csak rábeszélésre, ha nem kell sokat utazni, akkor jön el velem. Tudom, hogy bántaná, ha nem menne el, és nem lenne meg a baba. De így pont az ellenkezője is lehet.

2008. okt. 19. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Beindulhat.

Nekem reggel fél7kor elment a nyákdugó, fél 8kor a magzatvíz és estére meglett a kislányom. Előtte nap nst-n voltam, semmi jelen nem volt a szülésnek.

2008. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok.

Nem tudtam hogy ennyire komoly, akkor talán elkellene engedned. A lényeg hogy ne idegeskedj mert az beindithatja a szülést és a baba is megérzi hogy nyugtalan vagy.

2008. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Két gyereket szültem, és egyiknél sem ment el a nyákdugó, nem voltak jóslófájásaim, és a hasam se szállt le. Szóval megszülhetsz...

De. Az a 400 km nem a világ. Valószínűleg nem 5 perc alatt fogsz megszülni (bár kívánom, hogy úgy legyen). Ez az út oda-vissza, temetéssel együtt, max 12 óra. Mi az esély, hogy pont ez alatt a 12 óra alatt szülsz meg?

Meg ha már odaért a párod, és mondjuk akkor kezdődnek a fájások, odaszólsz neki telefonon, és 5 órán belül otthon van.

Vagy mondok még valamit: Miért nem mész vele? Legrosszabb esetben nem a választott kórházban szülsz.

2008. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még csak nem is Magyarországon lesz a temetés. Így meg azért nem mindegy, hogy hol szülök.

Különben is, ilyen messzire nem indulnék el már.

2008. okt. 20. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!