Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az NST papíron mi mit jelent?...

Az NST papíron mi mit jelent? Hol "keressem" az esetleges fájástevékenységet?

Figyelt kérdés

mert ugye van a szívgörbe,ami kicsit kileng.Majd vannak a nyilak(fölfelé) ami a baba mozgását jelzi.

És aztán van még egy kb 5-6 cmes sáv,ami tök üres.


2010. máj. 18. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A felső csíkon látod a baba szívverését (140-160-as tartományban ideális), amikor mocorog, akkor ez lehet több. A nyilakat Te "húzod" a papírra, amikor érzed, hogy rúg a pici és megnyomod a gombot. Az alsó részen van a méhtevékenység, ami szintém mutatja, ha rúg a baba, illetve, ha dolgozik a méhed. Ez 80-tól számít igazán erősnek, 100-nál szülés van.
2010. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jól írta az előző válaszadó még annyit írnék hozzá a méh tevékenység jelzi még ha mondjuk keményedik a hasad akkor egy egyenletes hullám látható.Méhtevékenység ált normális ha 20 körül van semmi jele szülésnek.Szüléskor viszont 100 körűl vagy a fölött mozog.
2010. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.De érdekes mód,nekem a fájástevékenységi "sorban" nem hogy görbe,de semmi csík,jelzés sincs.Létezik,hogy nem kapcsolták be azt a gépen a betöltött 38.héten?

na holnap majd figyelem,és megkérdem hogy azzal mi van?!

Köszi még egyszer

2010. máj. 19. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Veszprémbe jártam NST-re. Itt csak egy érzékelő fejet tesznek fel, ami csak a baba szívmüködését érzékeli. Tehát, az alsó sáv, ahol az esetleges méhösszehúzódásoknak látszania kéne, nekem is üres volt.

Neked hány fejet tettek fel?

Én megkérdeztem, hogy az összehúzódásokat miért nem mérik. Azt mondta a hölgy, hogy azért, mert akinek fájásai vannak, az úgyis a szülőszobára megy...


Amikor már túlhordás miatt befektettek, akkor naponta 2szer mentem a szülőszobára NST-re, és ott már mindkét érzékelőt feltették.


Nem mindenhol mérnek fájástevékenységet a 36. héttől.

2010. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fehérváron is csak egy tappancsot kell a pocin fogni, ez a baba szívműködését mutatja. Alatta lenne a 2. tappancs által vizsgált fájástevékenységnek a hely, de nálunk csak 1 tappancsosak az NST-k. :( Nálatok is ez lehet, nem?

38 h km

2010. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen,ma is csak 1 tappancsot kaptam.kérdeztem hogy mi mit jelent,de nem nagyon volt kommunikatív a hölgy.azt mondta hogy 5valamit néznek az orvosok,és arra adhatnak 1 ill. 2 pontot,így jön össze a nagyon tökéletes 10es.de hogy mi micsoda,most ne menjünk bele.Így nem is firtattam.Amúgy itt Győrbe csak a betöltött 38.héttől kell NSTre járni,de ahogy ma kivettem az ügyeletes doki szavaiból dokinként változó,hogy heti hányszor.Ugyanis eddig úgy tudtam,hogy a kiírás napjáig heti 1x majd a kiírt napon és utána 2 naponként,erre ma közölte velem a doki,hogy ma voltam,(39+3),menjek szombaton,és hétfőn a kiírás napján is.

Na ez van.

:-)

2010. máj. 20. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!