Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárt szeretnék! Ez akkor...

Császárt szeretnék! Ez akkor is elítélendő, ha előzőleg is császároztak, és félek az esetleges komplikációktól?

Figyelt kérdés
Nem is tágultam rendesen, meg a babával is gondok voltak. Most ismét terhes vagyok és császárral szeretnék szülni. Császár után sokkal nagyobb a kockázata a hüvelyi szülésnek, mintha nem császároztak volna. Így is szar alak vagyok, hogy, ha lehet kérni szeretném?
2010. okt. 27. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartasz a hüvelyi szüléstől akkor is jogodban áll választani. Azzal ne foglalkozz, hogy ki mit ítél el, nem az ő dolguk.
2010. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá hogy hogyan akarod a világrahozni a babádat. Ha te igy érzed biztonságban magad, akkor császározzanak másodszorra is. Egyébként én is azt választanám igy egy császár után.
2010. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a sebed nem vékonyodott el, (amit természetesen az orvos folyamatosan nyomon követ), akkor nem nagyobb a kockázata, mint egyébként.

Semmiképp nem mondanám, hogy "szar alak" vagy, egyszerűen csak félsz a szüléstől. Ha még van bőven időd (nem írtad, hány hetes vagy), akkor érdemes talán olyan segítséghez fordulni, ahol a szülés lelki hátterével foglalkoznak, és feldolgozni, hogy mi miért történt, mert nekem egy picit úgy tűnik, hogy még az előző szülésedet sem "dolgoztad fel".

Császárt hivatalosan "választani" nem lehet, de persze én is és mindenki tudja, hogy ha a pénz nem akadály, akkor lehet... (Erről már itt is sok vita zajlott, hogy "nagy hasi műtét", és mik a kockázatai, hüvelyi és császár pro és kontra stb)

Szerintem keress egy olyan orvost, akiben megbízol, és akkor biztos, hogy olyan szülésed lesz, ami a legjobb a babának és a mamának egyaránt.


Ha budapesti vagy, akkor javaslom a Szent Imre kórházban levő kismama csoportot, ahol az érzésekről lehet beszél/get/ni.


Legjobbakat Neked és családodnak!

2010. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem vagy emiatt szar alak. Hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy én pont abban reménykedek, hogy természetes úton szülhetek, de tudom, hogy sok esélyem nincs rá. Ma vagyok 39 hetes, az előző babámat 10 nappal túlhordtam, indítgattak, de abszolút nem tágultam, bár a magzatvizem spontán elment, így császároztak. Ráadásul terhességi cukrom is van. Szóval engem 99%, hogy a jövő héten császároznak, addig csak a csodában bízom. A leírtak alapján te is erre számíthatsz, nekem eddig a kórházban mindenki azt mondta, hogy ha nem tágult az elsővel az ember, akoor 99%, hogy császár a második is. Az meg, hogy elítélendő-e? Ez egy magyar trend, hogy leszólják a császárosokat. Persze más lenne a helyzet, ha úri passzióból kérnél ilyet, de nálad voltak előzmények. Szerintem a szülésnél a baba és a mama biztonsága, egészsége a legfontosabb, nem pedig az, hogy utána ki hogy ítélkezik. Jó egészéget Nektek!
2010. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ameddig valaki nem esik át császáron, addig nem lenne szabad ítélkeznie! Én nagyon féltem a császártól, de sajnos komplikáció miatt mégis az lett. Most már viszont tudom, hogy ezt is túl lehet élni, és valóban a baba egészsége a legfontosabb! S ha merek második babát vállalni, akkor szerintem nekem is császár lesz az is.

Nem vagy szar alak, egyáltalán nem!

A lényeg, hogy az új kis élettel minden rendben legyen, bárhogy is jön világra!

2010. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én toxémia miatt császárral szültem az első 4300 gr-os fiamat. Azt hiszem hüvelyivel nagyon megkínlódtam volna vele....Aztán 2 hete ismét császárral szültem meg a 2. 4450-gr-os fiamat, de előtte nem kevésszer mondtam el a dokimnak, hogy félek egy nagy gyereket már császározott méhhel hüvelyin megszülni.....Ő soha nem reagált rá semmit, de amikor 2 napos túlhordással nem tágultam semmit, akkor simán megcsászározott....amit egyáltalán nem bánok, és soha, egyetlen percig sem éreztem magam emiatt szar alaknak. Csak a gyerekem, és az én érdekem számított. Senki más véleménye nem. És az orvosom is így tartotta jónak.
2010. okt. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kisnita ***** válasza:

Szia!


Együtt érzek veled, én ugyan így voltam a kis fiammal. 51 órát vajúdtam és utána császároztak meg. Én a következőt (ha lesz) csak császárral fogom a világra hozni. Keresek egy orvost aki garantálja nekem, hogy ha beindul a szülés akkor nem fog várni egyből tol a műtőbe! Mások véleményével ne foglalkozz!!! Engem is leszóltak már, hogy milyen kényes liba vagyok, erre csak azt tudom mondani, hogy aki ilyet mond annak kéne 51 órát szenvedni és majd utána meghallgatnám a véleményét!

2010. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A végeredmény a fontos nem a folyamat; én is itt annyit jóságot olvastam,hogy még faros gyerek ellenére is ragaszkodtam a hüvelyihez, mert a bélbacik, meg ez meg az...hát majd megkapja máskor, így is vajúdtam eleget, szóval aki szerint én f*s vagyok vagy akár te, vagy más, annak a gátseb mellé még egy fenékvarrást is biztosítani fogok:)
2010. okt. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem beszéld meg a dokiddal. kb 70-80 % esélyed van egy újabb császárra.


Én sem tágultam rendesen ezért lett császár, a 2.nál már nem vajúdtam, mert gond volt a magzatvízzel, de ha semmi gond nem lett volna hagyták volna beindulni, pár órát vajúdni, a tejcsi miatt, stb. De nekem ez így nagyon jó volt.

2010. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

...és persze nem vagy szar alak!!!


:)))

2010. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!