Érdemes ezért szülésznőt fogadni vagy sem?
Sziasztok.
3 éve szültem természetes úton, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül egy 3700grammos babát.
Volt fogadott orvosom, mégis repedtem és vágtak is. Sokkal rosszabb volt mint maga a szülés. Pedig nem vagyok egy rinyálós fajta. Hetekig szenvedtem a varratokkal, sebbel. Nagyon megkeserítette az első 6 hetemet.(láz, gyulladás stb)
Most újra babát várok és azt olvastam, hogyha fogadok szülésznőt akkot ő alkalmazhat gátvédelmet.
Nos az lenne a kérdésem, hogy ezt minden szülésznő tudja? Vagy csak szerencse kérdése az egész?
Mit tudok tenni annak érdekében , hogy a másodikat gátrepedés/metszés nélkül világra tudjam hozni?
Aki volt hasonló helyzetben kérem adjon tanácsot.
A kislányom 3.5 éves lesz mikor megszületik a kicsi és biztos vagyok benne, hogy így már nehezebben fogok boldogulni ha újra lesz gátsebem.
Köszönöm a válaszokat.
Vannak kórházak, ahol a mai napig protokoll a gátmetszés, más helyen a gátvédelemre mennek rá.
Utóbbinál az orvos és a szülésznő is mindent megtesz annak érdekében, hogy ne kelljen vágni.
Ilyen pl. az István kórház. Akkor is gátvédelmet alkalmaznak, ha ügyeletesnél szülsz, mert náluk ez a szabály. A technikáját meg mindannyian megtanulják, akik ilyen intézményben dolgoznak.
Szóval kórházat érdemes választanid.
Sajnos itt Miskolcon nem sok lehetőségem van válogatni...még ígyis a viszonylag jobb kórházban fogok szülni.
Mostanában szoktam látni Hadas Kriszta műsorait és onnan jött az ötlet és amiatt kezdtem utána olvasni ennek a lehetőségnek.
Ha egy pici esélyem is van szeretném megprobálni.
Bár lehet az előző miatt már most sokkal jobban fogok repedni.
Nem törvényszerű persze, de több anyukától is hallottam, hogy az első babánál, vágták, de még repedt is, és a második-harmadiknál már nem kellett vágni, simán kibújt. Persze ehhez szerencse is kell azért.
Budapesten élek, volt fogadott dokim, szülésznőm, aki a gátvédelem híve. Viszont sajnos a kislányom egyik pillanatról a másikra akart kibújni, több óra vajúdás után, és muszáj volt vágni, kívül-belül. Hál isten a harmadik napon mikor jöhettünk haza kiszedték a varratokat, és mintha nem is szültem volna.
Érdemes utánakérdezned a szülésznők között Miskolcon, biztosan van aki inkább a gátvédelem mellett van. De azt ne felejtsd el, hogy hiába fizetsz, van mikor muszáj beavatkozni.
Nekem volt fogadott szülésznőm, aki a gátvédemet preferálta, de mindkétszer kellett gatat metszeni, és szólt is, hogy kénytelenek, hogy ne repedjek.
Nagyon gyors volt a kitolási szakasz mindkét gyerekemnél, pár nyomás, szóval nem lepődtem meg.
A gátmetszés után aloe first-tel naponta többszór lefújtam a területet, és csakis Tena betétet használtam, ami nem irritálta a területet.
Késöbb anionos betétet használtam. problémamentes és gyors volt a gátsebem gyógyulása. Semmiféle utóhatása nincs.
Igazából jogod van ahhoz hogy a gátmetszést elutasítsd (meg minden egyéb beavatkozást is, a burokrepesztést, oxit, mindent), csak rögtön amint belépsz a szülőszobába, meg kell mondani a dokinak és a szülésznőnek is. Tehát nincs olyan hogy ez a rutin és kész, anyuka, vágunk, pofa be.
De érdemes az adott kórházban szült anyukáktól érdeklődni, melyik szülésznőnek van rutinja a gátvédelmes szülés-segítésben - mert nyilván könnyebb úgy, ha van aki segít.
Jót tesz a 35-36. héttől gátmasszázst végezni (dm.ben van direkt gátmasszázsolaj, de lehet keverni házilag is, búzacsíra olaj meg pontosan nem emlékszem még mi, talán még két összetevő), az lazítja a szöveteket, biztosan hatásos.
A fogadott dokik azért szeretnek vágni, mert akkor könnyebben nyílik a kismama pénztárcája, kvázi "Megdolgozott a pénzéért" a doktor úr...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!