Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél eltört a kislányom...

Szülésnél eltört a kislányom jobb kulcscsontja. A későbbiekben problémát okozhat ez?

Figyelt kérdés

2 és fél hetes a kislányom és ahogy szültem eltörött a jobb kulcscsontja. Ha megtapintom, egy kiálló csontot érzek. Mikor fog összeforni? Segíthetek valahogy a babámon?, mert nagyon sajnálom!

Köszi a válaszokat!


2008. okt. 7. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én hasonlóképp jártam a kisfiammal. elvileg nem fog nyoma maradni ezen a kis calluson kívül. Ezt egy picike csontképződés a törés helyén. Zöld gally törésnek is hívják, mert úgy törik ilyenkor a picik csontja mint tavasszal a rügyező gally. Ha nem mozdult el nem lesz nyoma.

Mennyire kíméli a kicsikéd a jobb kezét? Mert ha még mindig nagyon akkor érdemes elvinni gyógytornászhoz. Doktorotok látta? Ő mit mondott? Nekünk szépen meggyógyult kb 3 hetes korára és nem volt baj.

Segíteni úgy tudsz neki,hogy vigyázol rá és figyeld mennyire emeli. Ha kell akkor pedig gyógytornát tanulsz meg.

Az én kisfiam már 8 hónapos és nyoma sincs,hogy valaha lett volna ilyen. Nyugodj meg ez nem nagy baj. Azt is tudom,hogy azért sajnálod, mert tudod,hogy fájdalmas neki és mint minden édesanya szeretnéd ha nem fájna:)))

2008. okt. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el gyógytornászhoz, ha van a környéketeken olyan, aki Dévény Anna módszerét alkalmazza, még jobb. Ha nem tornáztatod, akkor megeshet, hogy a fejét kicsit oldalra fogja tartani, kb. úgy, ahogy Dávid Ibolya. Nem szeretik a picik a macerát, de ezzel megelőzheted ezt a fajta problémát.
2008. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!!!Én 29 éves vagyok én is mikor születem eltört a kulcs csontom és ráadásul nekem is a jobb hála istenek semi probléma nem volt belölle.Nyugodj meg semi gond nem lesz belöle.
2008. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!