Szerintetek milyen hatása lenne ha minden baba császárral születne?
A szülésznők munka nélkül maradnának. A nőkre és a gyerekekre nézve nem túl sok, műhiba vagy baleset hüvelyi és császáros szülésnél is előfordulhat.
Viszont több műtő és több anesztes kellene. Jelenleg a teljes populáció kiszolgálására kevés van.
5-6 gyereket már veszélyes lenne császárral szülnie egy nőnek.
Kevesebb baba születne oxigénhiányosan.
Kiegészítésképp, hogy ne ismételjek elhangzottakat:
A császár hátránya (volt), hogy a gyerkőc nem találkozik fontos hüvelyi baktériumokkal. Ezek persze probiutikumokkal pótolhatók ma már, azonban volt korábbi tanulmány, ami a császáros babák felnőttkori emésztési problémáira világított rá. Remélhetőleg a mai jobb odafigyelés és kezelés ezt csökkenti, megszünteti.
Nemrég mérték a fejkörfogat növekedését és a császáros születések kapcsolatát. Azt hiszem, ez elhamarkodott kapcsolatfeltevés, miszerint már kimutatható lenne, hogy a gyermekek feje egyre nagyobb lesz, s emiatt egy idő után akár nem is leszünk képesek szülni. Az alapötlet azonban nem elvetendő: a nagyobb fejjel születés már az ókorban is gondot okozott. Mivel ezek a szülések nem voltak sokáig sikeresek, ezért ezek a gének értelemszerűen nem tudtak továbböröklődni. Ez így korrekt, de ma nem csak nagyobb fejkörfogat miatt van császár. Ezt a tanulmányt egyébként több kritika is érte.
Az epigenetika (eléggé új tudományterület, ráadásul igen nehéz vizsgálati terep) foglalkozik az életünkben ért hatások továbbörökítésével. Itt abból indulnak ki, hogy mivel egyre több a császáros gyermek, nem rögzül a születés tudománya. Így ez nem örökítődik tovább, tehát "el fogunk felejteni" szülni. Ez nem bizonyított, egyelőre vizsgált terület.
A gyermeket nem tudják azonnal mellre tenni, nem az anyával találkozik először. Nos, nálam a műtét után 3-4 órával már rám rakták a babát, ami jó arány. persze az elso étkezését nem én adtam neki. Talán ez hátrány, de utána maximális törődést kapott.
Előnye, hogy sokkal több egészséges gyermek születik.
Az anyára nézve annyi hatása van, hogy a harmadik császárnál jelenleg 40%-os eséllyel az anya elveszti a méhét, mert annyira roncsolódik. Tehát kiveszik ebben az esetben.
Én magam is császáros anyuka vagyok. Örülök annak, hogy megmentették a gyermekem, s így egy egészséges babának adhattam életet. Ha nem császároztak volna, a gyermekem nagy eséllyel betegen születik. Ezért én hálás vagyok, s hogy ma már rutinműtétnek számít, annak is. Örültem volna a hüvelyi szülésnek, mivel egy komplikációmentes szülésnél természetesen a császárral szemben előnYei vannak. De a körülményeket tekintve így volt a legjobb.
Pont a napokban akadt meg a szemem az alábbi cikken, ha még hosszabb távról van szó.
Azért egy elég sarkított elmélet, de érdekességnek nem rossz.
Én is úgy tudom, hogy max. 3 gyereket ajánlatos így szülni, tehát több gyerekes család ritka lenne így. A kockázati tényezőkről azt tudom, hogy hasonló %-ban vannak jelen, csak másból adódnak a szülés módja miatt. Illetve amit már írtak, hogy több szakembert igényel, több pénzbe kerülne az államnak. Szerintem a megszülető babákra nincs döntő, hosszú távú hatással. Szülő nőnek a felépülés hosszadalmasabb ebből. Meg gondolom (én nem szültem még így) szintén fájdalmas, csak máshogy.
Vannak olyan országok ahol rutinszerűen nyomják a császárt, tehát igazából van már erre élő példa.
"Előnye, hogy sokkal több egészséges gyermek születik. "
na, ezt nem képesek sokan elfogadni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!