Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38+5 hét, baba harántfekvésben...

38+5 hét, baba harántfekvésben, meddig váratnak a császárral?

Figyelt kérdés
Rettegek, baja lesz a babámnak.Dokit azt mondta, hogy nem valószínű hogy befordul a helyes irányba, ha az így van, meddig húzza az időt?
2015. jún. 13. 03:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Mi baja lenne egy harántfekvéstől? Minél tovább engedik növekedni, annál jobb. Stabilabb lesz a születésekor. Nem értem, mi baja esne odabent?


Befordulhat még! Miket próbáltál a fordítás érdekében?

2015. jún. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Barátnőmet így 39+3 naposan császározták.

Én a forgatás ellen vagyok. Annak,hogy így fekszik valami oka van. A császárt is túl lehet élni.

2015. jún. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom attól fél, hogy mi lesz, ha beindul a szülés.

Semmi baj nem lesz, kérdező. Ha beindul a szülés és nem fordult be a baba, akkor császár lesz. Azt mondják, a babának jobb, ha nem a semmiből jön a császár, hanem a fajasok fel készítik a szuletesre

2015. jún. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2%

Igen, leginkább az az oka, hogy nem tett senki ellene semmit sem. A legtöbb forgatás sikeres, és hüvelyi úton születhet meg a baba. Akkor minek kitenni egy műtétnek az anyát és sokkolni a gyereket, amikor kb. 1 perc alatt megoldható a dolog? De mindenkinek szíve joga dönteni, én nem hiszek abban, hogy ennek valami különleges "oka" lenne. És ahogy nézem, nem vagyok ezzel egyedül, ő sem hisz benne:


"javaslom a 32. héttől a „zeneterápiát” – ami tulajdonképpen zavaró zene lejátszása a has felső részén –, illetve a 37. héten a külső fordítást, de tulajdonképp mindent meg lehet próbálni. Tévesnek tartom azt a megközelítést, hogy “biztos valami oka van, hogy a gyermek így akarja”, hiszen különben nem születhetne meg a 70-80%-ban sikeresen megfordított gyermek. Emellett meg a faros császár is veszélyesebb, mint a fejvégű császár." Forrás: [link]

2015. jún. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván mindenki maga dönti el. Az orvosommal beszéltünk anno erről és mondta,hogy náluk a kollégák 90%-a nem forgat. Pedig nem kicsi kórház, hanem megyei.

Nyilván a császár nem veszélytelen, de mondjuk egy faros szülés még veszélyesebb. A császár nem ördögtől való, és nem sérül a baba. Legalábbis én még nem igazán hallottam olyat,hogy császártól lett volna sérült a baba.

2015. jún. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3%
Erre most azért nem írok semmit, mert a kérdezőnek nagy valószínűséggel császárja lesz. De olvass utána, mert tévedésben vagy a császár hatásairól.
2015. jún. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

A fiam anno sürgősségi lett, nálam a császár hatása az lett,hogy megmentette az életem.

Jártunk igaz Dévényre, ahol egy olyan baba nem volt, aki császár miatt "sérült" volna, olyan viszont, aki a normál szülés miatt, nem is egy. Ezzel nem azt mondom,hogy a császár minden esetben jobb, de speciel nem tartom semmivel sem veszélyesebbnek a babára nézve, mint egy normál szülést.

2015. jún. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
a babám életét, bocsánat
2015. jún. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sok mindentől függ - biztos nézni fogják a baba szívhangját (amint beérsz és megvolt az előkészítés, rá fognak kötni a CTG-re és kapod majd az infúziót), a magzatvizet és hasonlókat és aszerint sorolnak majd be a műtéti listába. Ha bármi miatt sürgős lesz, biztos rögtön "kikapják", de ha nem az és mondjuk éjszaka folyik el a magzatvíz, de még nincsenek rendszeres fájások, simán lehet olyan forgatókönyv, hogy megvárják a reggelt, hogy beérjenek a dokik.
2015. jún. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

Általában azért hagyják, hogy beinduljon a szülés, mert így a baba jobban felkészül a kinti világra. Az indítottnál szinte sokkot kap, hogy minden jel nélkül egyik pillanatról a másikra kitépték a kis világából, a méhből.

Attól, hogy harántfekvésben van a magzat, még nem lesz baja az anyaméhben. Gondolom rendszeresen jársz vizsgálatra, ahol néznek áramlást, szívhangot. Ha ezek az értékek jók, akkor nem fogják siettetni idő előtt a dolgot.

Egyébként általában oka van annak, hogy miért fekszik úgy, ahogy. A "beforgatás" nem veszélytelen. Lehet neki extrém rövid köldökzsinórja, ami miatt nem bír megfordulni. Lehet, hogy kétszer magára tekerte már és azért nem. Lehet, hogy téraránytalanság van, kicsi neki a hely. Terhességi cukorbetegség mellett az óriásmagzat stb. Ismerek olyat, akinek a babája utolsó pillanatban befordult, de ha az előbbi esetek állnak fent, nem fog és nem is szabad erőltetni. Zenét sem szabad bőgetni a füle mellett, merthogy halláskárosodást is okozhat a félelmén kívül (gondolj bele, milyen, ha egy hangszórót amin max. hangerővel szól a zene, közvetlenül a füledhez raknak. Nem beszélve arról, hogy a terhesség vége felé, ha jól megijesztik a magzatot, simán belekakálhat a magzatvízbe).

Ilyen "jó" tanácsokat ne fogadj meg kérdező! És ne aggódj, a doki tudja a dolgát.

2015. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!