Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés után...

Természetes szülés után mennyi ideig véreztél? Hogyan ápoltad ott lenn?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekelne, hogy meddig tartott a gyerekágyi vérzés, illetve ezalatt az idő alatt hogyan kezelted ott lenn (pisilés után mindig vizes törlőkendő, vagy zuhany? milyen krém? milyen betét és mennyi ideig?)


Bónusz kérdés: mikor kezdtetek nemi életet élni szülés után?


2016. nov. 28. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát valójában én még nem szültem és nem tudom, hogy mi kellhet ilyenkor... de hallottam már szülés utáni intim betétről illetve eldobható bugyikról. Szerintem ez praktikus lehet.
2016. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 3hétig véreztem, de ebből az erős vérzés kb. egy hétig tartott. Normál tisztasági betétet nasználtam,kórházban pedig szülés utánit (ami nem ér többet a normálnál,de ha már megvettem elhasználtam). Minden pisilés után zuhanyoztam, főleg a gátseb miatt kb. 2hétig, utána is naponta többször. Aloe Vera sprayvel kezeltem. Nemi életet először 11héttel szülés után.
2016. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: múlt szerdán szültem, de az eddigi tapasztalataim nagyon megegyeznek a tieiddel. A szülés utáni betét értelmét én sem találom, de van még két huszas csomagom, úgyhogy használgatom. Igazából puhább, mint pl. az Always, de én nem érzek különbséget. Talán most kezd kevesebb lenni a vérzésem és elég lenne a sima betét is. Remélem én is 3 hét alatt lezavarom a dolgokat.
2016. nov. 28. 22:21
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Kb 3 hétig véreztem én is, az első héten kellett csak a Tena betét, utána elég volt a sima intim betét.

Zuhanyozni igyekeztem minnél többször, legalább 5x naponta, főleg az elején.

A gátsebet Bepanthen plus-szal kentem ez hámosít és fertőtlenít is, nekem bevált.

2016. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
kb 6 hétig tartott a vérzés, és kb napi 8-10 zuhany, ott lent csak vízzel, se törlőkendő, se krém, ahogy ajánlották.
2016. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Elsővel 5 hétig véreztem. Sima éjszakai always- t hasznàltam az első héten, aztán normált.

Naponta 2x tusoltam, ott csak vìzzel. Pisilésnél sima wc papìr, semmi extra.

8. héten próbálkoztunk, mert a 6. héten megjött. Féltem de nem volt gond.


Màsodikkal 4 hétig véreztem. Éjszakai facelle( rossmann) betétet használtam az első héten, aztán 2 hét normál, utàna tisztasàgi.

Naponta 2x tusoltam. Semmi különöset nem hasznàltam.

5.héten próbàlkoztunk,megint bennem volt a para, de nem volt semmi baj. Kicsit nehezebben nedvesedtem. De következő alkalommal màr ez sem volt panasz.

2016. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél 4 hétig, a kórházban eldobható bugyi, és kb 1hétig vastag Tena Lady, utana már nyomta is a gátsebem, átváltottam normálra. Mindig zuhanyoztam és/vagy popsitörlő és körömvirágkrémmel kentem a sebet. 6-7 hét után. A másodiknál szinte ugyan ez csak ott sokkal kisebb volt a seb, nem is éreztem és már a kórházban átváltottam sima betétre. Mosakodáshoz lactacyd-et használok.
2016. nov. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tena Lady-t 1 hétig használtam, aztán elég volt a sima betét. Pisilés után mindíg gyors zuhany, csak tiszta, langyos vízzel, egyéb után tusfürdővel odalent! Nekem gátmetszésem volt mind a kétszer! Az első után begyulladt, ezért másodiknál már alapból úgy kezdtem, hogy Betadinos gézlap a sebre! Nem volt gond és gyorsabban is gyógyult!
2016. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Négy hétig véreztem, ebből az erős a kórházban volt, ott a Chicco szülés utáni betétét használtam, nagyon meg voltam vele elégedve. Hosszú, kényelmes, puha. Gátsebem nem volt.

Naponta egyszer zuhanyoztam a kórházban, otthon is minimum egyszer. Nem használtam semmi különleges krémet vagy nedves törlőkendőt (illetve azt csak a kórházban közvetlenül szülés után).

Mivel nagyon sok helyen olvastam, hogy az ülőfürdő inkább javasolt már szülés után is közvetlenül, mint a zuhany, ezért 3 hét után kipróbáltam. Hát megváltás volt.

Szex hat hét után volt.

2016. nov. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Elsővel kb 1 hétig véreztem, amikor hazajöttünk a kórházból már elég volt a sima betét, abból is a nornál néret.

A másodikkal 2 hét, kicsit több volt, úgyhogy itthon jobb nedvszítót használtam.

Napi 1x zuhanyoztam, az érintett területen sima vízzel mert féltem nehogy marjon az intim mosakodó. Nem kezeltem semnivel. Gyorsan gyógyultam.

Az együtlét a másodiknál kb 3 hónap után volt, az elsőre nem emlékszem de hasonló

2016. nov. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!