Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülésnél volt...

Természetes szülésnél volt valakinek epidurációs érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

Ha nem, miert nem? Leirnatok a tapasztalatotokat? Milyen volt, mi a menete, elvették-e a kitolásnál?

32hkm



2016. szept. 22. 08:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Epidurális

És nem ért semmit. Talán ha nem tekerik fel mellé az oxit maxra, amit előszeretettel megtesznek, ha már megy az eda, akkor hatott volna. 2-szer szúrtak meg, nem hatott.

2016. szept. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
15%
Nem volt. Minek lenne? Mindenki túléli a szülést...
2016. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%

Háromszor szültem. A legnehezebb és legfájdalmasabb az volt, amikor beleavatkoztak, és kaptam fájdalom csillapitot.

A legjobb, ha hagyod a dolgokat folyni a maguk ütemében. Ha hagyod, hogy a tested tegye a dolgát, es nem te akarsz irányítani. Ha csak befelé figyelsz, az ösztönök, a hormonok elvégzik a fájdalom csillapitást.

Természetesen jogod van bármit kérni, ami az adott kórházban rendelkezésre áll.

Azt is tudom, hogy vannak nehéz esetek, ahol nem működik ilyen jól a természetes módszer.

Nekem egy szörnyű és két álom szülésem volt. Most is babát várok, es annyi az elvarasom, hogy hagyjanak békén szülés közben. ;)

2016. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy kibirom fajdalom csillapitas nelkul.. ezert tettem fel a kerdest tapasztalatokra lennek kivancsi... ha teljesen elerzestelenitettek hogy lehetett rosszabb?
2016. szept. 22. 09:19
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el,én is azt gondoltam,hogy nem fogom bírni fájdalom csillapítás nélkül.Eddig 2 szülésem volt,és mindkettőt fájdalom csillapítás nélkül szültem,pedig az elsővel pl 9 órán át vajúdtam.Most várom a 3.babámat és ha csak lehet nem kérek majd most sem.Persze ez nem azt jelenti,hogy le akarlak róla beszélni,ha neked az megnyugvás,akkor nyugodtan kérj,csak tudd,hogy tuti biztos,hogy menne anélkül is.Én addig amíg nem szültem,annyira nem bírtam a fájdalmat,hogy még egy vérvételtől is elájultam,de akkor ott,valahogy erőt kapsz és beleadod minden erődet és menni fog.Drukkolok
2016. szept. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
En edaval szultem. Elso szules. Delben bekisertek szuloszobara elokeszitettek. Kaptam oxitocint. 2 ujjnyinal bekotottek az edat. Onnan megszuntek a fajasaim. Mosolyogva beszelettunk a ferjemmel. Kb masfel ora mulva kezdett kimenni hatasa. Mg nem voltam teljesen nyitva kaptam meg egy adagot. 5 orakkor mar teljesen nyitva voltam nem kaptam tovabb. Jottek is a brutal fajasok. 17:35 re megszuletett a fiam. Szoval en nem bantam meg hogy kertem. Nem merultem ki a vegere.
2016. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Es a kateter az muszaj hozza?
2016. szept. 22. 09:38
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam epidurált szerencsére. Nagyon jó élmény volt így a szülés. Pihenni is tudtam közben.
2016. szept. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Annak azért nézz utána, hogy a választott kórházban van-e lehetőség kérni, mert van, ahol nem adnak (pl Székesfehérvár).
2016. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

En ketszer szultem, mindketszer elore jeleztem, ha ugy adodik en lehet, hogy kerni fogok eda-t.

Ketszer jatszottuk el azt, hogy "meg nem adok", aztan, hogy "mar nem", szoval egyik alkalommal sem kaptam.

14 es 16 orat vajudtam, elsore 2,5 ora volt pluszban a kitolas, masodjara 40 perc.

En speciel orultem volna, ha kaptam volna es nem merulok ki hullara, talan a kitolas sem lett volna ilyen hosszu, plane elsore.

Most szulok harmadjara, mar nem is keszulok arra, hogy kapni fogok ezek utan.


Amugy meg az eda-nak azert lehetnek mellekhatasai, az egyik sogornomet nagyon taccsra vagta, olyan pokoli fejfajasa volt az egyik szules utan meg napokig, hogy szo szetint mozdulni nem birt.

A masikat is eda-val szulte, akkor nem volt semmi, szoval ez nem tudom mitol fugg.

2016. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!