Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülésnél volt...

Természetes szülésnél volt valakinek epidurációs érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

Ha nem, miert nem? Leirnatok a tapasztalatotokat? Milyen volt, mi a menete, elvették-e a kitolásnál?

32hkm



2016. szept. 22. 08:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Katéter miért kéne hozzá? Kevered valamivel. Mondjuk a spinálissal?

Edától nem leszel alul érzéketlen.

Szülés után kaptam katétert, miután az első felkelésnél a wc-n elájultam.

2016. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%

Egy àlom volt a szülèsem epivel. Rengeteg ösanya van tèvhitben ezzel kapcsolatban, akik azt hagoztatjàk, hogy így nem èled àt a szülèst, nem szenvedsz a babàèrt, stb..... Hàt biztos tènyleg sokkal jobb lehet ordítva, fetrengve szülni annàl amikor mosolyogva tudsz koncentràlni minden apprósàgra ès megèlni a csoda minden percèt àjulàs közeli fàjdalom nèlkül. Merthogy annyi ilyet hallok, hogy ö majd bele gebedt, majd elàjult, de megcsinàlta fàjdalommal, èljen!!!

Hàt nekem kis tükörrel mutatta a szülèsznö a kis feje bubjàt ahogy haladt kifelè, maga volt a csoda minden aprósàgra odafigyelni. Jah, ès megint tèvhit, hogy nem tudod mikor nyomj, mert nem èrzed. De èrzed a tolòfàjàsokat, csak nem brutàlis hanem tompa nyomàskènt. Egyèbkènt az epinek köszönhetö, hogy nem lett csàszàrom, mert màr 3 óràja 10 cm-re ki voltam tàgulva, de nem jött le a baba feje. Mivel nem vette el az eröm a fàjdalom olyan erövel nyomtam, hogy egy lehetelen helyzetböl 35 perc alatt kijött vègül.

Egyèbkènt 7 cm-ig fàjdalomcsillapítàs nèlkül tàgultam, nem is fàjt szinte, de aztàn burkot repesztettek ès bedurvult. Ott màr 1 perces fàmàsok lettek ès alapvetöen onnantòl fèl-1 òràn belül babànak kène lenni. Az teljesen okè lett volna mèg, de vègülis nekem mèg onnantól 5-6 òra volt egybefüggö fàjàssal, mivel vàrtuk, hogy lejjebb jöjjön a baba. Mèg jò, hogy kèrtem epit, így nem fàradtam ki a kitolàsra.

2016. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kateter. A gerincedbe vezetnek egy vekony branult (bocsi ha nem jol irom a nevet) es azon keresztul adjak be az epit. Elosszor lidokaint kaptam probakent hogy jo helyre szurtak e. Nem szabad nozgatni addig a labad nehogy felremenjen. Utanna mar csak varni kell :)
2016. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ja meg valami. Nalam egy hatranya volt nem ereztem hogy pisilnem kell. Kitolasnal telibe pisiltem a dokimat :(


Nagyon szegyeltem magam de mondtak semmi gond errol nem tehetek.

2016. szept. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

én is edával szültem másodjára, nagyon szuper élmény volt :) burkot repesztettek, azt hittem meghalok :D érdekes, első szülésemnél közel se fájt ennyire emlékeim szerint.

2 adagot kaptam, másodikat kitolás előtt fél órával. semmi fájdalmat nem éreztem, a fájásnál csak az összehúzódást éreztem, semmi fájdalmat. a kitolásnál meg fura feszítő érzést, tudtam, hogy az az és nyomnom kell :)

utána a varrást sem éreztem :)

hülyeség, hogy szenvedni kell meg ki kell bírni :) elsőt fájdalomcsillapítás nélkül szültem, pont ugyanannyira szeretem mind két gyerekemet :)

2016. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Na hát pont ezért akarok én is kérni.... a lehető legkevesebbet szeretnék szenvedni... szóval azt mondjátok csak a spinálisnál van katéter az epidurálisnál nincsen? :)
2016. szept. 23. 01:01
 17/24 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. nekem a kitoláselőtt hoztak ágytálat, hogy próbáljak meg pisilni. nagyon nehéz volt, de szerencsére sikerült, a szobatársam nem tudott pisilni, ő katétert kapott, hogy ne repedjen szét a hólyagja
2016. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Értem.. koszi a valaszokat :)
2016. szept. 24. 07:57
 19/24 anonim ***** válasza:

09.13-an szültem a 39.hetre. Már hetekkel előtte elkezdett kinyilni a mehszajam, így két ujjnyival kezdtem vajudni. Úgy indultam neki hogy nem szeretnék Eda-t, 12kor 5perces fajasokkal kezdődött a vajúdásom, úton a kórházba többször említettem hogy én ezt fájdalomcsillapítas nélkül nem fogom kibírni, de valahogy a kórházba eszembe sem jutott kérni. A kórházba kb 14:50re értünk be, minden olyan gyorsan történt, kb egy óra alatt már 4ujjnyira nyitva volt a mehszaj, így ha akartam volna sem adtak volna.. Fél 6ra megszuletett a kisfiam :) nagyon szép emlék marad a szulesem, bármikor újra végig csinálnám.

Egy 13napos kisfiú büszke anyukája

Első baba

2016. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Elvileg az Edanal nincs fejfajos mellekhatas.. az a spinalis nem? Hat valoszinuleg fogok kerni, ahogy olvasom a valaszokat megerositettek valamennyire! Koszi mindenkinek .
2016. okt. 5. 11:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!