Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után az első menstruáci...

Szülés után az első menstruációk tényleg olyan vészesek?

Figyelt kérdés

Tényleg sok vér van, meg felborul minden? 6 hónapja szültem, még nem jött meg, de olvastam ezt-azt aztán már most kezdek ráparázni.

Amúgy óvszerrel védekezünk, h semmi gyógyszert nem szedek, se spirál.



2016. szept. 12. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkor én mondok pozitívat is :)

Nekem 9 hónappal a szülés után jött meg először, a ciklusom ugyanolyan, mint előtte, az erőssége is, viszont a menstruációs görcsök teljesen elmúltak! Pedig korábban rendszeresen hosszú, szörnyű rosszulléteim voltak emiatt, és a szülés óta mintha elvágták volna, ez teljesen megszűnt!

Szerintem ne aggódj miatta, mert még az is lehet, hogy jobb lesz :)

2016. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Emberfüggő. Nekem totál káosz lett, fél évbe telt, míg tűrhető nem lett. Nővéremnek tökéletesen visszaállt, ugyanúgy órára pontos, normális volt.
2016. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szülés után 9 héttel jött meg, vissza is állt a korábbi rendszer szerint a ciklusom. A fájdalom viszont sokkal enyhébb, szülés előtt minden vérzés első napján fájdalomcsillapítót szedtem, azóta viszont nincs rá szükség.
2016. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igény szerinti mellett 8 héttel a szülés utan már véreztem.

Változott, de nem lett vészes.

A ciklusom rövidebb lett (32->30), a vérzés hosszabb (4-5 -> 6-7 nap), de nem lett erősebb egyáltalán.

2016. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Első utàn hatodik héten jött meg, egy csoda volt, semmit nem éreztem kicsit kevesebb is volt és onnatól ugyanúgy tök szabàlyos ciklusom volt.

Màsodik utàn ötödik héten jött meg. Azt hittem meghalok annyira fàjt màr előtte is két nappal. Ugyanúgy szabàlyos ciklusom volt onnantól és a következők sem fàjtak.

Most vàrom a harmadikat,bìzom benne hogy nem fog annyira fàjni vagy egyàltalàn.

2016. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyanúgy vagyok mint az első :) csak nekem pont olyan 8-9 hónapnál visszajött a görcsölés (3 hónapban jött meg) most 1 éves múlt a lányom, de nem olyan vészes mint volta görcs se :)
2016. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy kicsit talán több az első napon, de rövidebb idő alatt elmúlik, és igen, megszűntek a görcsök. :)
2016. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél szülés után 4 hónappal jött meg (még bőven csak szoptattam). A ciklusaim 26-27 naposak lettek (korábbi 28-29 helyett), viszont rövidebbek (korábbi átlag 6 nap helyett 5). A korábbi görcsök teljesen elmúltak. Az első 2-3 vérzés bővebb volt, utána a mennyiség visszaállt a korábbi szintre.
2016. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónap után jött meg az elsőnél, olyan volt mint a terhesség előtt
2016. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor èn vagyok az ellenpèlda, 6 hónapra jött meg. Èn sosem tudtam mi az a menstruációs görcs, de a szülès utáni első menstruációnál azt hittem meghalok. Rögtön beállt a ciklus, a hossza, menyisège nem változott, de a görcsök megmaradtak. A gyerek egy èves korában elkeztem fog gátlót szedni, azóta nem görcsölök.
2016. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!